Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zajrzyj do dziennika Karoliny i Artura, tam jest pokazana łazienka z pomalowaną ścianą nad umywalką i za geberitem...super to wygląda...

 

ja mogę dodać, że tez nie mam płytek ani nad ani obok geberitu i umywalki, w ogole są tylko pod prysznicem i na podlodze:) łazienka robiona 2 lata temu, ma się znakomicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniula, ale fajne masz te wneki - zazdroszcze i w ogole lazienka w moich klimatach...

dziękuję bardzo, świetne uczucie jak się komuś też podoba moje dzieło :)

 

aniula_bl racja to beż :yes:

jak pokazałaś to faktycznie już była - miałam ją w inspiracjach jak byłam na etapie "górna łazienka - brązy i beże" obecnie jestem na etapie "górna łazienka - szarości" może dlatego wszędzie widzę szarość :p

a łazienka suuuper :D szczególnie prysznic: mam do ciebie pytanie ponieważ mam dylemat odnośnie prysznica: ta wnęka idealnie nadaje się na prysznic bez brodzika co zdecydowało że jednak daliście brodzik? ja mam podobne rozwiązanie i zastanawiam się czy robić z odpływem linowym czy z brodzikiem płaskim?

dziękuję za miłe słowo:lol2:

ja osobiście zajmuję się na co dzień sprzedażą wyposażenia łazienek (mam hurtownię:p)

często klienci kupują przeróżne odwodnienia liniowe, ale ja sama wolę brodzik.

mam brodziki w obu łazienkach z konglomeratu, antypoślizgowe i jestem bardzo zadowolona.

a czemu taka decyzja? pewnie, że lepiej wygląda odwodnienie i płytki:wiggle: ale ja nie mam przekonania...

płytki są zimne, nieprzyjemne przy stąpaniu bosą stopą

są fugi, które po kilku latach strasznie się będzie czyściło

trzeba naprawdę dobrego i skrupulatnego płytkarza, żeby wykonał prawidłową hydroizolację,

z doświadczenia wiem, że przechwala się każdy, ale wykonanie nie jest idealne :no:

jeśli zapragnę zmiany, bo brodzik zawsze wyciągnę i zamontuję w to miejsce nowy

zresztą... mam trochę po dziurki w nosie pogoni za modą, nowoczesnością i przesadną estetyką (zaznaczam, że "przesadną', bo w pewnym stopniu też taka jestem:rolleyes:)

amen :D

 

aniula_bl super łazienka... co to za płytki?

cieszę się, że się podoba

TUBĄDZIN Bosco wenge - to te ciemne i sasso crema - jasne

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki są zimne, nieprzyjemne przy stąpaniu bosą stopą

są fugi, które po kilku latach strasznie się będzie czyściło

trzeba naprawdę dobrego i skrupulatnego płytkarza, żeby wykonał prawidłową hydroizolację,

z doświadczenia wiem, że przechwala się każdy, ale wykonanie nie jest idealne :no:

jeśli zapragnę zmiany, bo brodzik zawsze wyciągnę i zamontuję w to miejsce nowy

zresztą... mam trochę po dziurki w nosie pogoni za modą, nowoczesnością i przesadną estetyką (zaznaczam, że "przesadną', bo w pewnym stopniu też taka jestem:rolleyes:)

amen :D

 

Oj tu sie nie zgodze, pewnie, ze kazdy wybiera co mu pasuje najlepiej, ale "podepre" sie tutaj przykladem - bliscy znajomi maja taki prysznic juz...jak nic 10 lat i nic sie nie dzieje: plytki ciemne, fuga ciemna, ogrzewanie podlogowe ( a poza tym brodzik tez na poczatku jest zimny). To samo inna znajoma tylko uzytkujaca od 2 lat (ona to pod niebiosa chwali taki prysznic-miala bardzo powazne problemy z kregoslupem-calkowite lezenie: pod prysznic z lozka podjezdzala na stolku z kolkami, a pod prysznicem juz czekal plastikowy stolek - zadnych progow, barier) nie do pomyslenia jakby miala zwykly brodzik...

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu sie nie zgodze, pewnie, ze kazdy wybiera co mu pasuje najlepiej, ale "podepre" sie tutaj przykladem - bliscy znajomi maja taki prysznic juz...jak nic 10 lat i nic sie nie dzieje: plytki ciemne, fuga ciemna, ogrzewanie podlogowe ( a poza tym brodzik tez na poczatku jest zimny). To samo inna znajoma tylko uzytkujaca od 2 lat (ona to pod niebiosa chwali taki prysznic-miala bardzo powazne problemy z kregoslupem-calkowite lezenie: pod prysznic z lozka podjezdzala na stolku z kolkami, a pod prysznicem juz czekal plastikowy stolek - zadnych progow, barier) nie do pomyslenia jakby miala zwykly brodzik...

to nie była łatwa decyzja, długo nad tym myślałam, ale zrobiłam listę+/- i tak wyszło :p

mój brodzik 1,5 cm wystaje nad płytki i częściowo jest wpuszczony w podłogę

a co do ogrzewania podłogowego...mam w całym domu (całkiem bez grzejników) i nawet przy -20'C na dworze płytki i deski u mnie w domu są niewyczuwalnie ciepłe, bo tak to działa, że podłoga jest w rzeczywistości chłodna, a w domu jest ciepełko:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie była łatwa decyzja, długo nad tym myślałam, ale zrobiłam listę+/- i tak wyszło :p

mój brodzik 1,5 cm wystaje nad płytki i częściowo jest wpuszczony w podłogę

a co do ogrzewania podłogowego...mam w całym domu (całkiem bez grzejników) i nawet przy -20'C na dworze płytki i deski u mnie w domu są niewyczuwalnie ciepłe, bo tak to działa, że podłoga jest w rzeczywistości chłodna, a w domu jest ciepełko:lol2:

 

Jeden woli brodzik, drugi woli odwodnienie....

 

Ja przekonuję do odwodnienia liniowego, bo:

 

"+" PLUSY:

+ całkiem płaska podłoga

+ możliwość budowy prysznica o niestandardowych wymiarach (w przypadku brodzika uwiązani jesteśmy wymiarami brodzika)

+ brak jakichkolwiek silikonów (które niestety nie są wieczne i w przypadku stosowania brodzika trzeba od czasu do czasu ten silikon reanimować/wymieniać)

+ trwałość płytek na podłodze - niezniszczalne (brodzik jakby nie było lekko się "zużywa" - mam tu na myśli zarysowania lub też możliwą zmianę koloru po latach np. niektóre białe żółkną itp.)

+ walory estetyczne - fajnie wygląda odwodnienie liniowe

 

"-" MINUSY:

- jak nie ma ogrzewania podłogowego - zimne kafelki przez pierwsze 30 sekund użytkowania prysznica

- więcej roboty przy montażu (odpowiedni spadek podłogi, instalacja samego odwodnienia trudniejsza niż brodzika - dobre wypoziomowanie itp., trzeba pamiętać o zachowaniu spadku rury co czasami jest utrudnione jeśli nie ma możliwości wkuć się w podłogę)

 

 

Generalnie spotykam się z tym, że dużo ludzi przekonuje się do brodzika bo np. instalator ich do tego przekonuje. Dla instalatora bardzo łatwe jest przystawienie brodzika do ściany, podłączenie rury, zasilikonowanie przy krawędziach i ma problem z głowy.

Odwodnień ludzie się boją, że może to przeciekać itp, tymczasem z zachowaniem szczelności tego rozwiązania nie ma najmniejszego problemu.

Instalatorzy się często boją takiego rozwiązania, że będzie dużo roboty z instalacją itp... To co na pewno trzeba pilnować przy instalacji odwodnienia to na pewno duża precyzja i dokładność.

 

Jeśli ktoś ma np. wątpliwości co do zachowania czystości kafelek w brodziku i fug - nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli fugi na podłodze są zaimpregnowane nie ma żadnego problemu z żadnymi przebarwieniami, zmianami koloru itp...

 

Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie taka, że odwodnienie linowe jest tańsze niż brodzik dobrej jakości (nie wspominam tu o najtańszych brodzikach tylko mam na myśli dobre brodziki z konglomeratu). Sprzedawcy w dalszym ciągu wolą sprzedawać brodziki bo na nich jest o wiele większy zarobek procentowy niż na odwodnieniu za 600zł.

 

To moje spostrzeżenia, natomiast tak jak pisałem na wstępie jeden woli to drugi tamto.

Na marginesie uważam, że z nowoczesnymi brodzikami jakie teraz opanowują rynek (te bardzo niskie i z super materiałów) łazienki wyglądają też równie pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny doradźcie co dać na obudowę kibelka i ewentualnie dookoła lustra. Łazienka wyszła strasznie smętna (tak wychodzi jak się nie ma pojęcia w temacie). Płytki to sensitive stone - tubadzin dwa odcienie 448x223 mm - http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/life.html/kID/3/Sensitive_Stone/

Niestety reszta już jest położona i nic nie da się z tym zrobić. Na obudowę kibelka miały iść te ciemniejsze: Płytka ścienna Sensitive Stone 1, ale może dokupić mozaike z tej kolekcji: Mozaika ścienna Sensitive Stone 1 - może jednak cos innego?

lazienka_2.jpg

lazienka_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie taka, że odwodnienie linowe jest tańsze niż brodzik dobrej jakości (nie wspominam tu o najtańszych brodzikach tylko mam na myśli dobre brodziki z konglomeratu). Sprzedawcy w dalszym ciągu wolą sprzedawać brodziki bo na nich jest o wiele większy zarobek procentowy niż na odwodnieniu za 600zł.

więc będąc tym "sprzedawcą" właśnie:lol2: powiem Wam w sekrecie, że to raczej na brodzikach zarabia się minimalnie, bo tych kilku sztampowych producentów mocno trzyma się w cenie, a konkurencja depcze po piętach z coraz lepszymi rabatami.

natomiast odwodnienie to raczej nowość, jest wielu świeżych producentów na rynku, którzy próbują się z tym wbić, nie ma zdecydowanych liderów w tym temacie i ceny hulają, czyli można zarobić:p

ale to w sumie w ramach dygresji było, bo się nie mogłam powstrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny doradźcie co dać na obudowę kibelka i ewentualnie dookoła lustra. Łazienka wyszła strasznie smętna (tak wychodzi jak się nie ma pojęcia w temacie). Płytki to sensitive stone - tubadzin dwa odcienie 448x223 mm - http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/life.html/kID/3/Sensitive_Stone/

Niestety reszta już jest położona i nic nie da się z tym zrobić. Na obudowę kibelka miały iść te ciemniejsze: Płytka ścienna Sensitive Stone 1, ale może dokupić mozaike z tej kolekcji: Mozaika ścienna Sensitive Stone 1 - może jednak cos innego?

 

Hej. Moze nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale sama zastanawiam sie nad swoją łązienką, którą lada moment przyjdzie mi urządzac....

chce wlasnie zrobic bardzo jasna lazienkie (chyba biała) z jakims elementem kolorowym np. w tle kibelka... poki co zakochalam sie w takich

ala kobaltowych kaflach.... tubadzin color http://www.ceramika-arte.pl/kolekcja/pl/91/Colore a do tego Tubadzin Sensitive Stone ale białe.

Moze u Ciebie jakis drastyczny kolor nie bedzie jakos mega pasowac, ale moze jakis ciemniejszy akcent by sie tam przydal.... albo fajny decor na kibelku.... mozaika ktora da czadu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno Pepo,

daj albo jasne, albo jasną mozaikę (2 lub 5) - nie ma potrzeby optycznego wyciągania wc ;) Nie narzekaj na smętną łazienkę, bo wcale taka nie jest: będziesz mogła sezonowo zmieniać kolory dodatków - wiem coś o tym ;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno Pepo,

daj albo jasne, albo jasną mozaikę (2 lub 5) - nie ma potrzeby optycznego wyciągania wc ;) Nie narzekaj na smętną łazienkę, bo wcale taka nie jest: będziesz mogła sezonowo zmieniać kolory dodatków - wiem coś o tym ;)

W takim razie zamawiam 5 - co dwie głowy to nie jedna :-)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już u siebie w wątku ale napiszę też tu. W końcu to o naszych łazienkach a ja mam ze swoją problem.

 

Od jakiegoś czasu mamy na klatce schodowej mokre plamy. Jest to ściana gdzie mamy łazienkę. Przyszedł Pan konserwator i orzekł że to najprawdopodobniej wina naszego brodzika a raczej jego uszczelnienia. Jak się staje na brodziku to widać że silikon się "odrywa" i robi się szpara. Konserwator powiedział że jego zdaniem jest za mało silikonu stąd problem.

Teraz trzeba to uszczelnić na nowo. I tak się zastanawiam. Czy robić znowu uszczelnienie silikonem czy lepiej czymś innym. Nie chcę mieć za kilka miesięcy znowu tego problemu. Może ktoś mi doradzi czy jest coś trwalszego do uszczelnienia brodzika niż silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bidetta, do higieny osobistej. W zamian za bidet :)

 

aaa dzieki, ciekawe rozwiązanie

 

to jeszcze jedno pytanie

zastanawiam sie teraz nad wyborem umywalki do łazienki i zupełnie nie wiem na jaki rodzaj zdecydowac się. stawiam na wpuszczane w blat bądź stawiane na blacie. Chciałabym nie mniejsza jak 60 ale nie wieksza jak 70 z Koła, Roki lub innej dobrej i przystepnej cenie formy.

Wpadła mi w oko z koła coctail lub z Rocki Nexo, Gap ewentualnie diverta. Chciałabym je zobaczyć po zamontowaniu juz w łazience ale nie udało mi sie nigdie zdjęc znaleźć i tu prośba do was. Jeżeli ktoś z was posiada którąś z tych umywalek byłabym wdzięczna za zdjecia

Edytowane przez gracja03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już u siebie w wątku ale napiszę też tu. W końcu to o naszych łazienkach a ja mam ze swoją problem.

 

Od jakiegoś czasu mamy na klatce schodowej mokre plamy. Jest to ściana gdzie mamy łazienkę. Przyszedł Pan konserwator i orzekł że to najprawdopodobniej wina naszego brodzika a raczej jego uszczelnienia. Jak się staje na brodziku to widać że silikon się "odrywa" i robi się szpara. Konserwator powiedział że jego zdaniem jest za mało silikonu stąd problem.

Teraz trzeba to uszczelnić na nowo. I tak się zastanawiam. Czy robić znowu uszczelnienie silikonem czy lepiej czymś innym. Nie chcę mieć za kilka miesięcy znowu tego problemu. Może ktoś mi doradzi czy jest coś trwalszego do uszczelnienia brodzika niż silikon?

 

pytanie zasadnicze czy łazienka i klatka schodowa graniczą ze sobą sciną ?

jesli tak to uszczelnienie silikonem na niewiele się zda bo problem bedzie sie powarzał.

 

prawdopodobnie nie masz hydroizolacji łazienki.

przypomnij sobie czy glazurnik prosił Cie o zakup foli w płynie dosc kosztowne mazidło

.powinna byc szara i byc rozciagnięta na przy najmniej 1,5 metra w brodziku i tam gdzie masz strefy mokre.

 

ta folia mazidło zabezpiecza sciany przed wodą ktora moze a nie powinna sie przedostac z brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...