Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rokietnica_04012013.jpgRokietnica_04012013_V2.jpg

 

Witam serdecznie jestem pierwszy raz aktywnie na forum choć niejeden wątek przejrzałam już od deski do deski 3 lata temu jak się budowałam. Teraz trochę sytuacja mnie przerosła(urządzanie mieszkania w bloku moich rodziców)i stwierdziłam że zgłoszę się po pomoc. Zrobiłam im projekt wydawało mi się że dość fajny (nie chodzi o układ płytek) a rozmieszczenie jednak teraz każdy z nas inaczej to widzi. Główny spór stanowi kabina prysznicowa moi rodzice twierdza że lepsza będzie szyba niż postawiona ścianka w płytkach. Mam u siebie drzwi z takiej szyby i ją przeklinam. Raz w tyg. ją myje i widać zacieki choć wodę mam miękką, oni nawet jeszcze nie wiedzą co z rur im poleci.

Która wersja wam się bardziej podoba :

1. murowana ścianka prysznicowa z blatem pod umywalkę ciągnącym się z pod kaloryfera do tej ścianki, a pod tym trzy duże szuflady

2. szklana szyba + delikatniejsza szafka

 

łazienka nie jest porywająco duża jak to blokowa(2,4x2,95-ściana z umywalką)), kibelek musi stać tam gdzie stoi(ściana na przeciwko szafki), pralka ma być w zabudowanie z piecem gazowym,)

 

Co wam się bardziej podoba, co byście zmienili, co razi? Będę wdzięczna za każda opinię!

Edytowane przez dorotka31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mała, ale ustawna ta łazienka. Moi rodzice mają szkło i jest dla nich bardzo męczące - wycieranie po każdym użyciu kabiny jest niezbędne, mimo bardzo miękkiej wody.

Nie wiem, w jakim wieku są Twoi rodzice, ale czasem warto już zaprojektować drążek do trzymania i siedzisko w kabinie.

 

tu przykład kabiny szklanej

 

http://payload.cargocollective.com/1/3/117113/1539662/1_1_905.jpg

 

nie sądzę jednak, aby właściciele sami tu sprzątali, a dokładnie jest to apartament pokazowy, więc liczy się głównie efekt wizualny :)

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shanta, ja mam jeszcze jedną uwagę. może to kwestia rozciągnietych wizek a może nie, ale mam wrażenie, że albo wanna jest za wysoko albo umywalki za nisko.

Przy zalożeniu, że wanna jest na wys. ok. 50cm (powyżej to już sie chyba niewygodnie korzysta) góra umwyalek wg projektu wypada na wysokości ok. 70cm.

A to tak o przynajmniej 15cm za nisko.

 

 

dokładnie tak, umywalki są za nisko

 

powinno być tak

 

http://payload67.cargocollective.com/1/3/117113/3641900/8_905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]158339[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]158340[/ATTACH]

 

Witam serdecznie jestem pierwszy raz aktywnie na forum choć niejeden wątek przejrzałam już od deski do deski 3 lata temu jak się budowałam. Teraz trochę sytuacja mnie przerosła(urządzanie mieszkania w bloku moich rodziców)i stwierdziłam że zgłoszę się po pomoc. Zrobiłam im projekt wydawało mi się że dość fajny (nie chodzi o układ płytek) a rozmieszczenie jednak teraz każdy z nas inaczej to widzi. Główny spór stanowi kabina prysznicowa moi rodzice twierdza że lepsza będzie szyba niż postawiona ścianka w płytkach. Mam u siebie drzwi z takiej szyby i ją przeklinam. Raz w tyg. ją myje i widać zacieki choć wodę mam miękką, oni nawet jeszcze nie wiedzą co z rur im poleci.

Która wersja wam się bardziej podoba :

1. murowana ścianka prysznicowa z blatem pod umywalkę ciągnącym się z pod kaloryfera do tej ścianki, a pod tym trzy duże szuflady

2. szklana szyba + delikatniejsza szafka

 

łazienka nie jest porywająco duża jak to blokowa(2,4x2,95-ściana z umywalką)), kibelek musi stać tam gdzie stoi(ściana na przeciwko szafki), pralka ma być w zabudowanie z piecem gazowym,)

 

Co wam się bardziej podoba, co byście zmienili, co razi? Będę wdzięczna za każda opinię!

 

Ja bym optowała za wersją 2. Wydaje się lżejsza. Na pewno w obu wersjach zmieniłabym grzejnik na mniejszy i mniej wystający ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka31,

Ja jestem za wersja nr 1. Ze względów praktycznych. Nie lubię myc szyby i do szuflad więcej kosmetykow sie pochowa, a mniej będzie stało na wierzchu.

 

Remika2,

Sliczne masz lazienki!! Szczegolnie ta pierwsza. Tez Cie mialam spytac o ten dekor nas zlewem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka31 wersja 2, zdecydowanie. Jest lżejsza i nie kradnie przestrzeni. Na szybę jest prosty sposób. Wystarczy po każdej kąpieli ściągnąć z niej wodę i problemu nie ma. Mam bardzo twardą wodę i ani śladu zacieków na żadnej z kabin ani na płytkach (z płytek też ściągam przy okazji).

 

Remika2 bardzo ładne łazienki. Obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka31 wersja 2, zdecydowanie. Jest lżejsza i nie kradnie przestrzeni. Na szybę jest prosty sposób. Wystarczy po każdej kąpieli ściągnąć z niej wodę i problemu nie ma. Mam bardzo twardą wodę i ani śladu zacieków na żadnej z kabin ani na płytkach (z płytek też ściągam przy okazji).

 

Remika2 bardzo ładne łazienki. Obie.

 

Witam, tez jestem za wersja nr 2, wyglada na delikatniejsza lazienke, ma to cos...

U siebie (gdzie obecnie mieszkam) mam 2 przyszklenia i nie ma problemu z zaciekami...zamiast roznych srodkow na kamien do mycia wystarczy gabka i gel badz szampon do kapieli a pozniej splukanie wszystkiego i sciagaczka.... ze smugami i kamieniem nie mam problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim!ja dopiero zaczynam planowanie łazienek i jest tu dużo inspiracji ale ja nie do końca wiem co bym chciała :confused: jedną z inspiracji która mnie przekonuje to łazienka z fototapetą Wenecji ale wydaje mi się że kafelki nie białe tylko w szarościach i to się tyczy łazienki dolnej a za to łazienka tzw.rodzinna jest dla mnie wielką niewiadomą :confused: wiem jedynie że chciałabym "deskę" na podłodze i coś w 534872893214193798_PzNAmBaO_b.jpg tym rodzaju ale niestety wsród różnych realizacji nie znalazłam czegoś takiego,nie wiem co to jest na ścianie??kafelki odpadają!podpowiedzcie coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim!ja dopiero zaczynam planowanie łazienek i jest tu dużo inspiracji ale ja nie do końca wiem co bym chciała :confused: jedną z inspiracji która mnie przekonuje to łazienka z fototapetą Wenecji ale wydaje mi się że kafelki nie białe tylko w szarościach i to się tyczy łazienki dolnej a za to łazienka tzw.rodzinna jest dla mnie wielką niewiadomą :confused: wiem jedynie że chciałabym "deskę" na podłodze i coś w [ATTACH=CONFIG]158545[/ATTACH] tym rodzaju ale niestety wsród różnych realizacji nie znalazłam czegoś takiego,nie wiem co to jest na ścianie??kafelki odpadają!podpowiedzcie coś

 

tutaj jest na ścianie boazeria, ale równie ładnie będą wyglądały klasyczne płytki, np.

 

http://www.rako.cz/pl/produkty/manufactura.html?usage=koupelna

 

http://www.koupelny-cema.com/myfiles/image/rako-manufaktura.jpg

 

cerkolor wenecka, cegiełka i inne

 

http://www.cerkolor.com.pl/sites/default/files/kolekcje/wenecka_alexandria_last_0.jpg

 

http://www.cerkolor.com.pl/sites/default/files/kolekcje/cegielka_19m.jpg

 

 

vives mugat itd

 

http://pliki.dekordia.pl/mugat/aranzacje_mugat/MUGAT-1000010287_c200_100.jpg

 

Tubądzin Zień itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Dziękuję!!! Szafki wykonane były na wymiar płyta mdf, lakier błysk:) Łazienka dolna zawiera dwie szuflady i jedną środkową szafkę uchylaną w dół:) W łazience górnej mam trzy duże szuflady a w dwóch zewnętrznych jeszcze po jednej małej wewnętrznej na drobiazgi moje i męża:) Srodkową przewidziałam na ręczniki, ogranicza mnie tylko syfon:( A tu kilka dodatkowych fotek łazienki górnej.

 

[ATTACH=CONFIG]158565[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]158566[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]158567[/ATTACH]

Edytowane przez Remika2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...