Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam za forumowiczki ... patrząc po nickach myślałam że tu sam babiniec ;)

o listwach przypodłogowych myślałam tyle że część ścian w łazience będzie do podłogi w płytkach a część pomalowana więc nie wiem czy listwy będą dobrze wyglądać. Zrównanie cokołu ze ścianką podpowiada moja ekipa tylko wtedy cokół znów byłby z tych nieszczęsnych płytek :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drogie Forumowiczki,

czy któraś z Was ma w łazience ścianę pomalowaną do samej podłogi? Jak w takiej sytuacji rozwiązałyście kwestię cokołu? Zrobiony z płytek niezbyt mi się podoba, lepszego pomysłu nie mam więc najlepiej zostawiłabym ścianę bez cokołu z farbą zmywalną do samej podłogi ale moja ekipa strasznie mi ten pomysł odradza mówiąc że ściana przy podłodze zniszczy się od mopa :/ Możecie coś poradzić?

 

Ja mam i ściana przy podłodze wcale się nie brudzi.

Ale... i tak musze jakiś cokół zamontować bo płytki niestety są brzydko docięte przy ścianie :( Ale gdybym mogła to bym zostawiła gołą ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i przepraszam za forumowiczki ... patrząc po nickach myślałam że tu sam babiniec ;)

o listwach przypodłogowych myślałam tyle że część ścian w łazience będzie do podłogi w płytkach a część pomalowana więc nie wiem czy listwy będą dobrze wyglądać. Zrównanie cokołu ze ścianką podpowiada moja ekipa tylko wtedy cokół znów byłby z tych nieszczęsnych płytek :confused:

 

Ja również mam ścianę całą do podłogi w obydwóch łazienkach. Wykończona jest listwą alu. Tyle że z jednej strony przylega do ściany prostopadłej, a z drugiej do kabiny prysznicowej szklanej. Cokoły z płytek są dosyć oklepane i ostatnio stosuje się zamienniki, ale jeśli nic innego nie wymyślisz to podostaną Ci płytki. Dodatkowo u mnie również ściana się nie brudzi. Wystarczy dobra zmywalna farba - np. KABE. Mieszkam od maja a nie pamiętam żebym ją czyściła kiedykolwiek:)

Wrzucam fotkę:)

 

[ATTACH=CONFIG]165772[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze o zbliżenie na tą liste i jaka farbe masz dokładnie ??

 

Proszę spróbować wejść na to zdjęcie, lekko się powięszy. Niestety nie mam "przy sobie" lepszej jakości zdjęcia. Listwa pasuje idelanie do płytek popielatych choś widziałam również inne kolory, jeśli chodziłoby o cieplejsze kolory. Kupiłam je w Arte w pawlionie z wykładzinami. Farba KAbe chyba lateksowa - wyglada b. naturalnie nie jest błyszcząca:) U mnie odcień popiel b. jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomysły ;) i przy okazji za polecenie farby. Jeśli chodzi o cokół to chyba zaryzykuję bez a jeśli to rozwiązanie się nie sprawdzi to poszukam jakiejś delikatnej listwy jak u Remiki (btw piękne szarości :)) Do cokołu z płytek jakoś nie mogę się przekonać mimo wbudowania ich w ścianę czy znalezienia płytek w jej kolorze...rozwiązanie pewnie o niebo praktyczniejsze ale wizualnie mogłabym go nie znieść:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wanne zawsze chciałam na środku i po to robiłam dużą łazienkę żeby wanny nie stawiać pod ścianami i taką kupiłam nie do zabudowy więc wszystko jest zupełnie przemyślane prze ze mnie i puste ściany bez kafli celowe :.

 

kanka ale ta wanna nie jest wanną wolnostojącą, jej jeden bok właśnie powinien być przy ścianie. Jeśli już to ja widziałabym tam wannę całkowicie okrągłą. A tak poza tym co masz a myśli pisząc wanna nie do zabudowy? Prawie każdą wannę trzeba zabudować czy to płytkami czy sztucznym panelem do kompletu. No chyba, ze klasyk na lwich nóżkach. Generalnie wanna zagraciła ci łazienkę , niby duza a miejsca mało. Osobisie mam tę wannę pod ścianą i cały środek pusty .Też czuję się jak w pokoju kąpielowym. Twoja łazienka ma fajną kolorystykę, generalnie świetnie wygląda i tylko by zyskała gdyby wanna była pod scianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie do zabudowy" chodziło mi właśnie całkowicie zabudowaną przy ścianach, no może się źle wyraziłam .

Ok to Twoje zdanie tylko widzisz dla mnie jest bez sensem mieć duża łazienkę i stawiać wszystko pod ścianą bo w łazience nie potrzebne jest miejsce po środku , po co żeby tańcować ;-) Ja właśnie chciałam tak na środku i nawet jeśli ona właśnie jest połączona ze ścinką ;-) Tak jak pisałam to nie musi się nikomu podobać , dla mnie to było celowe i tak zrobiła bym ponownie bo układ świetnie mi się sprawdza a nie porozstawiała po ścianach rzeczy żeby na środku mieć wolne ;-) . Ale ja nie neguje każdy robi jak mu wygodniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanka ale ta wanna nie jest wanną wolnostojącą, jej jeden bok właśnie powinien być przy ścianie. Jeśli już to ja widziałabym tam wannę całkowicie okrągłą. A tak poza tym co masz a myśli pisząc wanna nie do zabudowy? Prawie każdą wannę trzeba zabudować czy to płytkami czy sztucznym panelem do kompletu. No chyba, ze klasyk na lwich nóżkach. Generalnie wanna zagraciła ci łazienkę , niby duza a miejsca mało. Osobisie mam tę wannę pod ścianą i cały środek pusty .Też czuję się jak w pokoju kąpielowym. Twoja łazienka ma fajną kolorystykę, generalnie świetnie wygląda i tylko by zyskała gdyby wanna była pod scianą.

dokładnie takie samo mam wrażenie, że niby łazienka duża, a takie uczucie ciasnoty JA mam i zagracenia właśnie

no i tą wannę akurat faktycznie stawia się raczej przy ścianie, bo na środku wygląda to połowicznie dobrze

całkiem okrągła, albo ewentualnie owalna byłaby wolno stojąca najlepsza:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście sie przyczepiły do tej wanny , jak juz pisałyście każdy robi jak mu wygodnie, więc po co drązyc temat. Jak dla mnie Super wreszcie ktoś pokazał i zrobil cos innego BRAWA za odwage, mnie sie bardzo podoba pomimo ze u mnie bedzie wanna narozna przy scianie ale gdybym miala metraz łazienki Kanki to co innego ;) To sie nazywa Pokój Kąpielowy , a nie Łazienka !!!!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście sie przyczepiły do tej wanny , jak juz pisałyście każdy robi jak mu wygodnie, więc po co drązyc temat. Jak dla mnie Super wreszcie ktoś pokazał i zrobil cos innego BRAWA za odwage, mnie sie bardzo podoba pomimo ze u mnie bedzie wanna narozna przy scianie ale gdybym miala metraz łazienki Kanki to co innego ;) To sie nazywa Pokój Kąpielowy , a nie Łazienka !!!!:D

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;-)

 

Szafka robiona była na zamówienie.

Płytki to czeskie Rako kolekcja Rock. One mają takie drobinki brokatu, które się mienią, ale na tych kiepskich fotach tego nie widać ;-(

 

QUOTE=Mimulka;5782950]

Tak skromnie może coś dorzucę od siebie ;-)

 

Nasza łazienka przy sypialni

 

 

Witam,

 

Bardzo podoba mi sie Twoja łazienka. Właśnie szukam szafki pod umywalkę, czy mogłabys zdradzic, czy Twoja jest robiona na zamówienie, czy kupiona gotowa? I te szare płytki są fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;-)

 

Szafka robiona była na zamówienie.

Płytki to czeskie Rako kolekcja Rock. One mają takie drobinki brokatu, które się mienią, ale na tych kiepskich fotach tego nie widać ;-(

 

QUOTE=Mimulka;5782950]

 

A jak wyglada ich użytkowanie, widać bardzo zaschnięte krople wody i inne brudy, chodzi mi o jasne, to chyba biel lub coś w tym odcieniu. Jesteś zadowolona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...