Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie- ja na razie rozglądam się w kwetiach łazienkowych wnętrz.

na tym etapie wiem (na 99%) że sanitariaty chciałabym mieć podwieszane, a stelaże od nich wmontowane w ścianę, druga zasada której chciałabym się trzymac to jak najmniej lub wcale decorów. ma byc prosto i spokojnie. wręcz nudno :D

 

a teraz pytania:

1.dlaczego razi Was płytkowanie "od góry do dołu" czyli wszystkich ścian w łazience ?

2.czy macie jakieś uniwersalne rady aranżacyjne: tak jak np.przy aranżacji kuchni żeby nie satwiać lodówki przy kuchence? czego (o ile jest możliwość) należy się trzymać. o czym nie zapominać nigdy?

 

czy takie pytanie to w tym miejscu?

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia TS,

 

Mnie nie razie płytkowanie całych łazienek od góry do dołu, szczególnie mniejszych łazienek - większych tzw. "pokojów kąpielowych" już raczej tak. (wszystko jednak zależy od projektu). Tu masz dużo porad na temat projektowania łazienki - szczególnie odległości pomiędzy wyposażeniem.

 

http://lazienkowy.pl/1330-3-3-odleglosci-w-lazience.html

 

Mi nie za bardzo podoba się umieszczanie kibelka na wprost wejścia, ale czasem nie ma innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

1. Mnie nie razi, nie do każdej łazienki pasują płytki położone do 1,20 czy 1,40 wysokości. Wszystko zależy od stylu, rozplanowania itd. Aczkolwiek im mniej płytek tym łatwiej o ewentualne zmiany.

2. Ma być ergonomicznie czyli określona ilość miejsca przed każdym sanitariatem (można znaleźć schematy). Trzymać się tego, żeby Ci się podobało i było wygodnie. Chyba w tej kwestii nie ma rad uniwersalnych. Kwestia wielkości i kształtu pomieszczenia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umywalka cudo. choć zgadzam się z żoną m, że trochę się tam dużo dzieje. wyszło bardzo ładnie, trawertyn wygląda, elegancko, ale taką strojną misę wydziałabym na tle "nudnej" ściany i na "nudnym" blacie (np. ciemny łupek albo w drugą stronę - w śmietankowo-białym otoczeniu). trochę mi znika bajera tej umywalki po prostu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia TS,

 

Mnie nie razie płytkowanie całych łazienek od góry do dołu, szczególnie mniejszych łazienek - większych tzw. "pokojów kąpielowych" już raczej tak. (wszystko jednak zależy od projektu). Tu masz dużo porad na temat projektowania łazienki - szczególnie odległości pomiędzy wyposażeniem.

 

http://lazienkowy.pl/1330-3-3-odleglosci-w-lazience.html

 

Mi nie za bardzo podoba się umieszczanie kibelka na wprost wejścia, ale czasem nie ma innych możliwości.

 

Kasiu,

1. Mnie nie razi, nie do każdej łazienki pasują płytki położone do 1,20 czy 1,40 wysokości. Wszystko zależy od stylu, rozplanowania itd. Aczkolwiek im mniej płytek tym łatwiej o ewentualne zmiany.

2. Ma być ergonomicznie czyli określona ilość miejsca przed każdym sanitariatem (można znaleźć schematy). Trzymać się tego, żeby Ci się podobało i było wygodnie. Chyba w tej kwestii nie ma rad uniwersalnych. Kwestia wielkości i kształtu pomieszczenia :).

 

 

dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umywalka cudo. choć zgadzam się z żoną m, że trochę się tam dużo dzieje. wyszło bardzo ładnie, trawertyn wygląda, elegancko, ale taką strojną misę wydziałabym na tle "nudnej" ściany i na "nudnym" blacie (np. ciemny łupek albo w drugą stronę - w śmietankowo-białym otoczeniu). trochę mi znika bajera tej umywalki po prostu :)

 

A mi sie wlasnie wydaje, ze ten trawertyn jest nudny i ona go ożywia. Myslalam o ciemnym granicie na blat ale nie wyglądało to dobrze wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, przeszkadza. Ale nie wspominaj mi o tym, bo szklak mnie trafi po raz któryś....Niedopatrzenie architekta, my tez nie sprawdziliśmy.........eee...szkoda slow.

a kafelkarz nie zwrocił na to uwagi?

nie myslałaś o jednych, weższych drzwiach otwieranych na scianę (bez) z grzejnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, przeszkadza. Ale nie wspominaj mi o tym, bo szklak mnie trafi po raz któryś....Niedopatrzenie architekta, my tez nie sprawdziliśmy.........eee...szkoda slow.

Podobna sytuacja i umnie.

szerokosc 160 cm z lewej strony kibelek jeszcze budowlany http://emotikona.pl/emotikony/pic/0doubledown.gif

niebawem mam nadzieję zmienic i udac sie na posiedzenie rady nadzorczej.

http://images35.fotosik.pl/1796/6e4687f2f9971b5bmed.jpg

 

prawa strona suwana.

http://images37.fotosik.pl/1950/e455f4deed08c84emed.jpg

Przepraszam za ogolny nieporządek w pomieszczeniu na zamieszczonej fotografii -dokumentacja.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kafelkarz nie zwrocił na to uwagi?

nie myslałaś o jednych, weższych drzwiach otwieranych na scianę (bez) z grzejnikiem?

 

No skoro juz tak temat dręczycie to opisze, może ktos nie popelni tego blędu.

 

Wiec oczywiście mialy byc drzwi z jedną scianka nieruchomą i czesc otwierana miala isc na sciane z kaloryferem. takie wybralismy na żywo ale w zestawieniu armatury etc. przygotowanym przez architekta byl juz tylko numerek kabiny huppe, no i okazalo sie ( jak drzwi juz przyszly..... ), ze ten numerek odpowiada kabinie wlasnie z dwojgiem, takich samych uchylnych, drzwi.

Kafelkarz zamontowal, obrobil a my zauwazylismy dopiero wieczorem jak juz było zamontowane.....Mała szansa na zwrot, zwłaszcza, że to drzwi na zamówienie.

Ale....jesli bylyby takie jak byc miały to i tak dupa, bo waliłyby w kaloryfer - blad architekta, kaloryfer powinien byc dalej od kabiny.

Nie wpadłam aby sprawdzać architekta :-(

 

Zeby nas dobic, teraz drzwi zachaczają o WC oraz lekko o kaloryfer....

 

Nic, zaontujemy takie niewidoczne ograniczniki na kaloryferze amortyzujace ewentualne uderzenie. Nie jest tak, ze one zaraz beda zbite bo na serio trzebaby z sila huraganu je otworzyc. Ale wiadomo......goście będą usieli uważać :-) hehe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartanka, masz moje drzwi:):) Tzn takie o jakich marzę;)

Możesz podać szerokość kabiny? Drzwi zamawiałaś u szklarza czy kupiłaś gdzieś gotowe? Jeżeli tak to gdzie?

 

Szerokosc drzwi to 120cm, to sa drzw huppe, na zamowienie. Kupione przez internet.

Edytowane przez Spartankaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartankaa, ale jeśli drzwi otwierają się do środka to po problemie. My też mamy wahadłowe i właściwie tylko do środka otwieramy.

Problem by był gdyby kabina była mała, ale jest spora więc spokojnie można się zmieścić razem z drzwiami :)

 

Tak, zgadza sie. Problem tylko polega na tym, że to dla gości łazienka a zazwyczaj każdy drzwi otwiera jednak na zewnatrz a jakos nie wyobrażam sobie biegac za każdym gościem i mu opowiadac, że u nas do środka :-) Ale nie martiwę sie, będzie dobrze. Kto raz przyjedzie to chyba już zapamieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...