Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziewczyny dajcie już spokoj, ilez można temat drazyc zwłaszcza co kilka stron :bash: wspolczuje tylko swiezynkom, którzy zrazaja się po komentarzach często niemiłych i to ich zniecheca do pokazywania a czasem fajne perełki się trafia wnętrzowe. Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Żono po Twoich komentarzach myślę, że nie ja jedna spodziewałam się wnętrz dopracowanych (nie mówię tu o brakujących dodatkach), a tak jak pisałam wyszło miernie - dla mnie, co nie znaczy że brzydko.

 

O zdjęciach łazienki nie piszę dlatego, że chcę skrytykować. Połączenie kolorów o jakich wspomniałaś wydaje się ciekawe. Nawet jeżeli coś u mnie skrytykujesz to co z tego? Zabudowy nie będę przerabiać, płytek skuwać, trochę dystansu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kaluzaw.

Znam kafle Tau corten bo takowe mam w dolnej łazience.

Uwielbiam je , to ze są matowe mi odpowiada a zdjęcia nie oddaja ich klimatu.

nawet ze troszke bananują mi nie przeszkadza.

Łazienezka na pewno bardzo przytulna i w kolorach afryki.

 

i daje głowe sobie uciąc ze przy kapieli relaks i wspomnienia gwarantowane.

Co wiecej dodac ?

pozdrawiam radek

 

 

A ja się Radku nie zgodzę, bo także znam Corten co nieco ;) Te płytki nie znoszą konkurencji i moim skromnym zdaniem połączenie corten steel (połyskująca, rdzawa "stal" corten) z motywami panterek, zebry nie zebry i czegoś tam jeszcze to niestety przesyt, żeby nie powiedzieć kicz.

 

Jeśli i tam jeszcze są te dyskotekowe światła, to amen w kaplicy. Oby nie.

 

Rzeźby i pamiątki moim zdaniem pasują, bo wielkość tej łazienki sprawia, że to w zasadzie salon łazienkowy, tylko że powinny być wyeksponowane na gładkim tle. Tam jest po prostu wszystko. I to niestety taka Afryka z targowiska dla turystów, a nie taka prawdziwa, z duszą.

 

Podobnie niestety odbieram kolejną łazienkę. Bardzo schematyczne podejście do tematu Azji (bonsai, kamyki i budda).

Jak Azja, to aż się prosi o wannę ofuro albo chociaż o wolnostojącą, a tutaj jest zabudowa na całą ścianę i wolnostojąca bateria. Dziwnie to wygląda. Ciężko i kompletnie nie po azjatycku. O kolorowych ledach nie wspomnę.

 

Zgodzę się tym razem z żoną, że wygląda to jak projekty spod ręki Pani projektant ze studia łazienek, która dostała temat "Afryka" i "Azja" .

Reasumując - projekty mi się nie podobają, natomiast klasa sprzętów, ceramiki, glazury to pełen wypas. I powalająca przestrzeń.

 

Surowo, nawet bardzo surowo. Widziałam jednak mieszkanie Martyny Wojciechowskiej i ta kobieta naprawdę zrobiła to bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Tam jest po prostu wszystko. I to niestety taka Afryka z targowiska dla turystów, a nie taka prawdziwa, z duszą.

 

Podobnie niestety odbieram kolejną łazienkę. Bardzo schematyczne podejście do tematu Azji (bonsai, kamyki i budda).

 

Zgodzę się tym razem z żoną, że wygląda to jak projekty spod ręki Pani projektant ze studia łazienek, która dostała temat "Afryka" i "Azja" .

Reasumując - projekty mi się nie podobają, natomiast klasa sprzętów, ceramiki, glazury to pełen wypas. I powalająca przestrzeń. )

 

 

 

 

Fakt...na bogato i dużo...o dużo za dużo... za dużo faktur, mieszania, kombinowania - przesyt formy nad treścią..z pewnością cieszy właściciela- i dwie łazienki i kuchnia - oby jak najdłużej - jak dla mnie - za dużo wszystkiego- rózne płytki, łupki, drewniane fronty, obniżane sufity, podwyższane sufity, wpuszczane światła, maski, orazki i wszechobecne ledy - ogólnie mix wszystkiego, co pewnie jest obecnie na 'topie'.....ale...jakoś w całości mnie nie porywa:(

ja bym w takich wnetrzach nie odpoczęła. Ale to ja, mam nadzieję, że właściciel dumny i szczęśliwy:) oby się Wam jak najlepiej mieszkało!

Edytowane przez amglad1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl Afrykański jest ciezki do udzwignięcia, nie każdy to potrafi i nie każdy czuje sie na siłach. A już napewno nie powinien robić tego turysta po kilkunastodniowym urlopie na czarnym kontynencie.

 

Martyna zrobiła to bosko, nic nie jest oczywiste, nic nie jest nachalne, nic nie ociera się o kicz. U was w łazienkach widać tylko kasę , chwilowo gust poszedł w odstawkę. No chyba, ze oto chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już myślałam, ze tylko ja mam takie odczucia jeśli chodzi o łazienki kaluzaw.

Zgadzam się z Piu.

Za dużo wszystkiego a interpretacja tematu bardzo schematyczna. Zaprojektoewanie pomieszczenia tematycznego nie polega na tym, ze się do zwykłej łazienki dorzuci drewniane afrykanskie zwierzątka. Zresztą widać to na przykładzie powyższym. Zero cepelii, piękny projekt i bez Ledów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Afryka ma dwa oblicza.

Pierwsze przesadne, epatujące kolorami, cętki, łatki, paski ciapki, na bogato, kolorowo, dziko, przywołująca na myśl plemiona tańczące wokół ogniska.

Drugie to Afryka ujarzmiona, nowoczesna, pokazująca w łagodny i stonowany sposób swoje uroki i bogactwa.

Uważam że kaluzaw wcale nie poszedł na łatwiznę. Pokazał swój punkt widzenia. Wybrał obraz Afryki który jemu odpowiada. Osobiście nie lubię przesady ale w tym wypadku jest ona dla mnie uzasadniona.

 

Jeśli chodzi o drugą łazienkę, azjatycką, pozwolę sobie ocenić ją udając że tych fioletowych podświetleń nie ma ;) tak więc powiem że łazienka jest piękna! Och i ach. I ten metraż. Zazdroszczę bardzo :)

 

A następnym razem to lepiej kaluzaw pomieszkaj kilka lat w Afryce a potem w Azji. Może wtedy będziesz miał prawo pokazać własną interpretację.

 

Kurna tak teraz myśle i mi głupio. Będąc ostatnio we włoskiej restauracji zjechałam tam żarcie. A przecież nigdy we Włoszech nie byłam. Jak ja mogłam to zrobić?! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozjo nic nie jest zero jedynkowe, Afryka ma jeszcze jedno oblicze, które dla turystów żyjących wydzielonych strefach hotelowych jest niedostępne. 3 oblicze to bieda, głód, wyzysk, cierpienie dzieci.

 

 

 

kilka tys. zdjęć czeka u nas na posegregowanie, przebranie i wybranie tych, ktore zawisną domowej galerii...Ciągle nie wiemy jak to ugryżć i jak się do tego zabrać, bo to łatwe nie jest. Póki co pamiątki stoją rozstawione po całym domu.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zdjęciach wypoczywać na pewno bym nie chciała :no: z dwojga złego wolałabym posąg murzynki pilnującej mojego bezpieczeństwa :lol2:

 

u mnie cycata murzynka pilnująca niewiadomo czego (także z afrykańskiego lądu) w garażu stoi... żal mi było wyrzucić, przecież to pamiątka ;) obecnie pilnuje jakiejś rury od chłodnicy;):cool::wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...zdjęcia biednych, głodnych dzieci jako wystrój wnętrz? nie dla mnie zdecydowanie.....

 

łazienki kaluzyw są na pewno oryginalne i ich własne...zrobili je pod siebie i widocznie w takich wnętrzach się czują dobrze. Dla mnie Afryka to też taka dzikość, szaleństwo...a nie minimalizm...

 

nie rozumiem tylko jednej kwestii....łazienka została skrytykowana jakby wyszła pod rąk zawodowej projektantki...czyli ,że co? jak ktoś robi projekty zawodowo to są do bani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...zdjęcia biednych, głodnych dzieci jako wystrój wnętrz? nie dla mnie zdecydowanie.....

 

łazienki kaluzyw są na pewno oryginalne i ich własne...zrobili je pod siebie i widocznie w takich wnętrzach się czują dobrze. Dla mnie Afryka to też taka dzikość, szaleństwo...a nie minimalizm...

 

nie rozumiem tylko jednej kwestii....łazienka została skrytykowana jakby wyszła pod rąk zawodowej projektantki...czyli ,że co? jak ktoś robi projekty zawodowo to są do bani?

 

żonie chyba chodziło o to, że są różne oblicza Afryki - dziewczyny o tym rozmawiały kilka postów wyżej -jedno jest trywialne, oklepane, inne wyszukane i głębsze niż maski itp itd i jest kolejne - głód i bieda, chyba o to chodziło, a nie o te konkretne zdjęcia do łazienki :) pewnie każdy widzi co innego, jednych zadowala bycie w turystycznych kurortach i nie wystawianie nosa poza ich bramy, inni eksplorują i znajdują coś niezwykłego - i gitara, że tak powiem, oby każdy był zadowolony z tego, wtedy bedzie fajnie

 

drakula, nie sądzę, żeby o to chodziło z projketnatem... raczej o podejście do tematu - schematyczne, po jak najmniejszej linii oporu - wrzucamy do wnętrza wszystko, co teraz modne i git, inwestor zadowolony...(nie wszyscy oczywiscie architekci tak robią, proszę nie czuć się urażonym, uogólniam temat i pewnie spłycam) ale tak dla przykładu-

sama miałam taką projektantkę, która wysłuchawszy wielogodzinnych naszych wizji o naszym domu pokazała nam wizualizacje suche, bez tego naszego czegoś, co chcieliśmy...takie z gazety, to co teraz modne - łupek na ścianie tv - chociaż mówilismy że nieznosimy łupka we wnętrzach i pożegnaliśmy się bez żalu... być może moje wnętrza nie są super modne, ale dobrze mi w nich - są moje, prawie tak jak chciałam ;) i ja się czuję świetnie, a o to chodzi przedież, by w swoim domu czuć się dobrze:cool:

 

edit

jak ktoś korzystał z pomocy PRAWDZIWEGO architekta wnętrz, to tylko pozazdrościć....mi niestety nie było dane:(

Edytowane przez amglad1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zono - ta konkretna osoba tak widzi afryke w swojej lazience, nie wszyscy musza sie umartwiac i umieszczac zdjecia chorych, biednych dzieci. choc to co wkleilas to pikus przy biedzie afrykanskiej - te dzieci maja buty i jedzenie w garnku - widzialam tam gorsze rzeczy tony smieci pomiedzy budynkami i pasace sie tam kozy, mlodych chlopcow z bronia i jeszcze inne klimaty, ale widzialam tez folklor i jak najbardziej sa tam zebry, figurki i kolory wiec nie sprowadzaj afryki tylko do biedy. moze zebys sie nie czepiala slowka kaluzaw powinien ja nazwac: lazienka z motywem afrykanskim, folklor lokalny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR zgadzam się :)

nie rozumiem też ską przeświadczenie, że Kaluzaw nie widziała wszystkich tych oblicz Afryki? może po prostu w łazience zrobiła tak jak ona to widzi? czyli ogrom faktur, figur, wzorów...

nie każdemu musi się to podobać, tak jak minimalistkom nie spodoba się sielskie, wiejskie wnętrze...

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakula, ale mi na prawdę nie o to chodzi... daj Bóg kaluzawowi najlepszego i obejrzenia wszystkich obliczy każdego kontynentu... :) i każdemu z nas:) i ja się bardzo cieszę, że tu sa pokazywane rózne łazienki - i te mini mini i te maxi sexi ze wszystkimi bajerami, ledami, itp itd każdy jest inny i i lubi co innego - chwała za to. kaluzaw zrobił/ła jak mu/jej się podobało i gitarra:) to ona/on bedzie tam mieszkać, kąpać się i oglądać z wanny zdjęcia lwa:rolleyes: i tak ma być...

a żonie i piu chyba - bo nie chcę się w Ich imieniu wypowiadać - zupełnie nie o to chodziło, muszisz stronę się cofnąć i wtedy bedzie jasniej w temacie

mi się podoba sielskie wiejskie wnetrze, bardzo nawet ale u kogoś....

ale ogrom i nadmiar wszystkiego, brak umiaru i przesyt- zepsują nawet najbardziej gustowne wnetrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...