Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

płytki brakuje na szerokość nie na wysokość. nie wiem czy płytki układa się od środka, nasz glazurnik liczył od brzegu i tak został juz zamontowany geberit-aby wypaśc na fudze (lub na środuk kafla ale pasowało na fudze).

myslałam o listwach, jakie pokazujecie, z tym ze z reguły widzi się je kładzione w poziomie, nie w pionie. moze takie ozdobne wykończenie od obu stron i od góry (jakby wziecie w nawias tej scianki) to byłoby jakieś rozwiązanie. na fudze nie chcę gubić bo boje się ze wyjdą za grube fugi. to gres rektyfikowany, mozna go fajnie cienko połozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czuszka

Zrobiłabym jak pisze 2112 wojtek i liczyła płytki od środka i tyle, po bokach będziesz miała dwie docięte. W najgorszym wypadku dałabym listwę maskującą choć one zawsze jakoś tak nie bardzo mi wyglądają. Rozumiem, że chciałaś, aby geberit wypadał na fudze, ale przecież jak nie wypadnie to nic się nie stanie. Uwierz! Nikt nigdy tego nie zauważy, a Wy będziecie się śmiali z tego jak zamieszkacie.

I nie pogrubiaj fugi, bo czym cieńsze tym lepiej moim zdaniem wyglądają.

Taki drobiazg to niczyja wina, zawsze coś sie przeoczy...ja o takie drobiazgi płakałam w trakcie budowy co noc i teraz wiem, że nie było warto, ale przez to nie wyobrażam sobie kolejnej budowy, ta jedna skończona za dużo psychicznie mnie kosztowała :)

Edytowane przez skorlaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałam o listwach, jakie pokazujecie, z tym ze z reguły widzi się je kładzione w poziomie, nie w pionie. moze takie ozdobne wykończenie od obu stron i od góry (jakby wziecie w nawias tej scianki) to byłoby jakieś rozwiązanie.

 

Ja mam pionowe dekory :) i koleżanka BubuEcierecie też planuje takie coś w swoim projekcie. No to prezentuję :)łazienka5.jpg DSC005188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za wszystkie opinie. Jednak zrobimy tak jakbysmy zacyznali prawie od środka kłaśc płytki (przesuniecie 2 cm w stosunku do środka). Wtedt geberit wyjdzie na środku płytki, z jednej strony będzie docięcie na 30 cm, z drugiej a 32 cm. sądzę ze na tej długości (prawie 4 m) nie będzie ta rożnica widoczna.

 

Teraz kolejny temat - pytanie do tych którzy mają część ścian w łazience bez płytek-jakie listy przypodłogowe dać? cokół z kafla? trochę mi się nie widzi...listwy mdf malowane na kolor ściany?nie będą puchły od wilgoci? jakies inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają mi sie płytki firmy Refin Graffiti Grigio w wersji satynowej. czy ktoś może podzielić sie swoją opinia na ich temat? a moze ktoś ma łazienkę w gresie naturalnym - satynowym. Ciekawi mnie utrzymanie takich płytek w czystości, czy trzeba je jakos impregnowac lum czyścic specjalnymi srodkami? z góry dziękuje za opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak radzicie sobie z kosmetykami pod prysznicem. W większości zdjęć pokazane są łazienki jeszcze nieużytkowane i nie widać tego całego bałaganu, który z pewnością z czasem się tworzy.

Chciałabym zrobić wnęki na kosmetyki, aby uniknąć stawiania na posadzce. Jedna wnęka? Dwie? Wysokie a wąskie? Niskie a szerokie? Mam dwie ściany do dyspozycji - 100 cm (tu centralnie będzie deszczownica) oraz 90 cm, gdzie będzie (może być z boku) zawieszona słuchawka pod prysznic. Jak jest u Was? Pokażcie zdjęcia proszę, może coś mi się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziewczyny powiedzcie jakich używacie ręczników i jakie są godne polecenia?

Wczoraj oglądałam z firmy Eurofirany - piękne ale nie znam jakości, może któraś z Was ma?

mam, chwalę sobie. są fajne, mięsiste. wiadomo, że w miarę prania przestają być tak mięciutkie, ale wiele tych prań będzie nim staną się cieniutkie jak ikeowskie czy h&u (choćw ikei są fajne puchate ręczniki, tyle że wówczas kosztują tyle co w eurof).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz kolejny temat - pytanie do tych którzy mają część ścian w łazience bez płytek-jakie listy przypodłogowe dać? cokół z kafla? trochę mi się nie widzi...listwy mdf malowane na kolor ściany?nie będą puchły od wilgoci? jakies inne pomysły?

 

I to jest rzeczywiście ból. Płytka , którą masz zdaje mi się nie posiada w serii oryginalnego cokołu. Cięta nawet wzdłuż oryginalnego brzegu nie będzie wyglądała zachwycająco, chociaż to mało widoczna krawędź, którą trzeba i tak wykończyć silikonem.

Gdyby pomyślano odrobinę wcześniej można by było zlicować cokół z powierzchnią ściany i taki "zatopiony" cokół nawet wyjątkowego pedanta by nie raził.

Układanie listew mdf mija się z celem.To najbardziej chłonący wilgoć materiał drewnopochodny. Możesz zastosować listwy z tworzyw,metalu, drewna, jeśli tylko będą pasowały Ci do reszty. Wszelkie zabezpieczanie ścian na styku posadzki, w pomieszczeniach " mokrych", mija się z celem.

Wyjątkiem może być ściana z powłok żywicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o dobór płytek radzę się poważnie zastanowić nie tylko jeśli chodzi o kolor ale również gdzie będziemy je kupować. Ja dokonałam zakupu płytek z Cerstyl Poznań i szczerze powiem byłam zszokowana płytki w cenie 240 złotych za metr i nawet nie mogli dowieźć ich do mieszkania na terenie Poznania. A proszę zwrócić na to uwagę, bo ukrytch kosztów przy remontach jest bardzo wiele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ich ręczniki i potwierdzam są fajne. Chłonne, miękkie, puchate. Zwróć jednak uwagę, bo mają w sprzedaży również innych producentów, tzn z innymi metkami, bo tak naprawdę eurofirany nie są producentem. Oni zlecają produkcję ze swoją metką. Ale trzeba przyznać, że produkty sygnowane ich metkami są w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, mam w łazience płytki tender way viola, niestety potrzebuję 3 płytek podłogowych, a na zamowione w sklepie czeka się ok 2 tygodni, co mi się nie uśmiecha.Może ktoś z Was ma takie płytki i zostały mu wolne sztuki?Jeśli tak proszę o informację,chętnie odkupię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziewczyny powiedzcie jakich używacie ręczników i jakie są godne polecenia?

Wczoraj oglądałam z firmy Eurofirany - piękne ale nie znam jakości, może któraś z Was ma?

 

Z Eurofiran mam ręczniki do wycierania rąk i potwierdzam opinię Duś - są super, mięciutkie, w praniu nie tracą koloru i teraz okropnie żałuję, że kąpielowych nie wzięłam też z Eurofiran, tylko z Faro - mimo wielu prań ciągle zostawiają drobniutkie kłaczki na skórze. Także ręczników Faro NIE polecam :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręczniki eurofiran są świetne :yes:

na początku miałam tylko jeden komplet, prałam co tydzień, suszę cały czas w suszarce bębnowej i nadal są jak nowe :lol2:

 

a jeśli chodzi o półki pod prysznic, to ja mam bezinwazyjny koszyk wiszący na kabinie na tym małym, prostym nieruchomym kawałku szyby

 

http://www.andex.com.pl/produkty,3,2,1.html

łazDSC00738.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...