Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuje.

Piu - Piękne te wnęki - wspaniałe inspiracje na pewno komuś się przyda. Wiedziałam, że ktoś odniesie się do kwiatków - pewnie w przyszłości będą prawdziwe - lecz te wytrzymują częste tarmoszenie przez dzieci - póki się nie oduczą - chwilowo chyba tam będą (nigdy nie miałam kaloryfera w łazience i jakoś bardziej przeszkadzają mi gniazdka i te podłączenia niż te kwiatki. Muszę się oswoić. W dodatku muszę dodać, że ze mnie kiepska ogrodniczka! Ale mam teraz rok żeby się podszkolić - może polubię żywe rośliny a one polubią mnie na tyle żeby być u nas dłużej niż kilka miesięcy. Przed nami też temat ogrodu - na razie mamy tylko trawnik. Więc chyba wszystko przed nami - ale nie ukrywam, że temat żywej roślinności będzie wymagał ode mnie bardzo dużo wysiłku i doszkolenia. Choć mam chęci. Nie muszę już czytać - o pustakach, konstrukcji dachu, izolacji pionowej i poziomej, instalacjach, itp. - te tematy niestety były na mojej głowie - mąż tylko pytał jakie pustaki kupujemy i dlaczego

 

Bettka - Miska podwieszana - koło ego. Poczytaj sobie opinie, zdecydowałam się na nią bo bardzo mi się podobała - choć różne opinie były na temat użytkowania. Ja póki co nie narzekam - choć wlot - ta rura odpływowa jest faktycznie dość mała.

 

Niureczka - Umywalki - u nas raczej nie było innej możliwości ustawienia tych umywalek. Użytkuje ponad 3 mies. Dla mnie to nie stanowi problemu - tak naprawdę to dopiero ty mi zwróciłaś na to uwagę. Dodam, że ja się nie maluje - może przy codziennym makijażu to większy problem. Okno na skosie mamy tak mniej więcej na środku łazienki - w dodatku mam je zaciągnięte roletą (jasną) bo nie lubię takiego mocnego światła wpadającego do pomieszczeń. Ale to wszystko kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podest - okazał się super rozwiązaniem dla dzieci i przez ostatnie 3 mies. nie sprawił nam problemu przy użytkowaniu łazienki.

Kafle dół - porcelanosa tylko muszę sprawdzić nazwę modelu.

Połoga to novabel - też muszę sprawdzić - wiadomości uzupełnie.

Tak cały parter mamy w tych samych płytkach - w połączeniu z drewnopodobnymi na części parteru (kuchnia oraz jadalnia).

 

Kasiu dziękuje, zdjęcia nie oddają efektu na żywo - tym bardziej, że też aparat mamy taki dość zwykły, ale zazwyczaj w rzeczywistości wnętrza lepiej wyglądają. Co do fali widać ją w lustrze - jeżeli będzie ktoś zainteresowany zrobię inne zdjęcie.

[ATTACH=CONFIG]223471[/ATTACH]

 

co to za oświetlenie zwisające? Bardzo mi się podoba, tak samo jak obie łazienki zresztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze kabiny prysznicowe - są na wymiar robione przez szklarza - cena identyczna jak gotowców. A nawet nie wiem czy nie wyszło taniej.

 

Dla mnie te azzardo jest idealne - żarówka w cenie :) - cena za 1 szt to 170 (ja tyle płaciłam jakiś czas temu)

Całe oświetlenie - lampy, oprawy, żarówki, lampy ogrodowe brałam w jednym miejscu - sklep mogę polecić - obsługa bardzo pomocna i zaangażowana w problem - ceny zaproponowali nam naprawdę bardzo dobre - niższe od tych co były na necie. Jak oglądałam inne lampy to w sumie te ceny były dość zbliżone, abstrahując od lamp z górnej półki.

 

Łazienka góra - wszystkie baterie firmy tres, prysznic również:

bateria wannowa 3 otworowa - tres loft - perlat cro

bateria umywalkowa tres loft przedł. cro

prysznic - zestaw natryskowy, termostatyczny, antical cuadro,

 

Łazienka dół:

zestaw natryskowy termostatyczny - hansgrohe croma 100 chrom,

Bateria - wysoka Roca moai chrom

 

To chyba komplet

Edytowane przez Justyna P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś na forum ma może łazienkę zrobioną w płytkach Domino CADO ? Widziałam te płytki ścienne w sklepie były tylko ecru akurat . Bardzo mi się spodobały te płytki ale nie w zestawie z grafitem i szarym. Jestem ciekawa jakby wyglądały te płytki w zestawieniu na ścianie ecru + beż i dekor również beżowy. A na podłodze brąz z innej kolekcji.

http://www.ceramika-domino.pl/Kolekcje-i-aranzacje/Aranzacje-i-plytki-lazienkowe/Cado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko przyszłam obalić mit związany z "zasłanianiem" światła przy lustrze umiejscowionym na wprost okna. Osobiście posiadam i lustro prostopadle do okna i równolegle do okna, w związku z czym mogę stwierdzić, że np. do makijażu idealne jest właśnie takie na wprost okna. Twarz masz wtedy oświetloną równomiernie dziennym światłem, które się w lustrze odbija, a nie tylko z jednej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79 dziękuję bardzo za obalenie mitu:) Niby już wszystko mam obmyślane do tej łazienki ale myślę jeszcze gdzie dać tą umywalkę. Rurki mamy przygotowane żeby zrobić na wprost okna ale radzono mi żeby zrobić prostopadle. Razem z Tobą to już 2 osoby, które piszą, że na przeciwko okna jest ok. I być tu człowieku mądry :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko

 

daj pod oknem, jeśli taki układ będzie Ci pasował, bo lustro i tak zwykle się doświetla :yes:

 

http://www.trendecoration.com/wp-content/uploads/beautiful-light-idea-bathroom.jpg

 

 

http://www.homewoodheating.co.uk/images/light-bright-bathroom.jpg

 

 

http://static.squarespace.com/static/51fac7c2e4b0608e46479126/51fad362e4b017d1baec73b5/51fad373e4b017d1baec764f/1334983650000/Sullivan-Design-Group.jpg?format=original

 

http://www.buzzle.com/images/home-decor/bathrooms/accessories/bathroom-lighting4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób ,które mają kabinę montowaną bezpośrednio na płytki.Jaki spadek trzeba zastosować przy odpływie liniowym i jak to wykończyć przy posadzce?Zastosować jakąś listwę maskującą?Jak to wygląda od wewnątrz i od zewnątrz.Bardzo proszę pokażcie jak to u Was wygląda,bo glazurnik zaraz wchodzi a ja nie wiem co mam mu powiedzieć. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób ,które mają kabinę montowaną bezpośrednio na płytki.Jaki spadek trzeba zastosować przy odpływie liniowym i jak to wykończyć przy posadzce?Zastosować jakąś listwę maskującą?Jak to wygląda od wewnątrz i od zewnątrz.Bardzo proszę pokażcie jak to u Was wygląda,bo glazurnik zaraz wchodzi a ja nie wiem co mam mu powiedzieć. :(

Dziwne pytania zadajesz w miejscu, gdzie pokazuje się już zrobione łazienki...:cool: A na Twoje pytania odpowiedz ci da właśnie Twój glazurnik, gdyż na pewno zna się na tym, gdyż jest glazurnikiem, któremu będziesz płaciła ciężkie pieniądze....:D Ponadto już 4 lata jesteś na forum i doskonale znasz jak poszukać interesujące Cię tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...