Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko ja jeszcze uściślę może-ja nie chcę mieć brodzika zlicowanego z płytkami, ma wystawać, ale wolałabym żeby wystawał te max. 5 cm a nie 20 cm

np. coś takiego: http://www.sanpoz.pl/brodzik-prostokatny-100-x-90-cm-radaway-tasos-d-std109630,produkt,401055.html

ma być niski, a nie płaski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mieliście wylaną wylewkę pod brodzik? Jakaś różnica poziomów wylewki? Czy chodzi o sam odpływ? Bo jeśli o odpływ do kanalizy chodzi, to u nas on jest prawie dokładnie w tym miejscu gdzie byłby odpływ w brodziku, czyli w jednym z rogów).

 

Wylewka w łazience była robiona z pominięciem prysznica. Później gdy już mieliśmy wybrany brodzik byla dorobiona reszta wylewki odpowiednio niższa i na tym jest posadowiony brodzik.

 

Jeśli odpływ do kanalizy masz w tym samym miejscu co dziura w brodziku, to chyba też niezbyt dobrze, bo możesz nie mieć miejsca na syfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzindaa a ja mam właśnie pytanie o panel prysznicowy- jaka to firma, jaka cena (o ile to nie tajemnica) i jak się sprawuje?

Serdecznie pozdrawiam

Gosik

 

aniula_bl jakbyś mogła sprecyzować z czego wynika uraz do paneli prysznicowych? Planuje zakup takowego :(

Z góry dziękuję

Gosik

Edytowane przez joliska
Edytuj poprzedni post...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grzejnik to mika plus.drzwi prysznicowe mają 160 cm szerokości, nie pamiętam nazwy i ceny, panel też nie pamiętam nazwy i ceny a faktur nie mam w domu więc nie mogę sprawdzić, co do użytkowania panelu to nie mam zastrzeżeń ale używamy go dopiero 5 miesięcy więc jeszcze nic nie miało szans się zepsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzindaa a ja mam właśnie pytanie o panel prysznicowy- jaka to firma, jaka cena (o ile to nie tajemnica) i jak się sprawuje?

Serdecznie pozdrawiam

Gosik

 

aniula_bl jakbyś mogła sprecyzować z czego wynika uraz do paneli prysznicowych? Planuje zakup takowego :(

Z góry dziękuję

Gosik

 

montaż panelu prysznicowego powinien być poprzedzony montażem filtrów zmiękczających wodę na zasilaniu wody do budynku

albo chociaż takich podstawowych oczyszczających wodę, bo inaczej dysze się zapchają, zakamienieją i nici z "masażu"

poza tym wiele paneli dostępnych na rynku jest słabej jakości

a czemu mam uraz?

nawet dziś miałam klienta, który kupił panel w CASTO i urwała mu się głowica górna i jedna z dysz. :o

chciał u mnie w sklepie dokupić, a jak go poinformowałam, że części do tego panelu może dostać tylko jadąc z powrotem do marketu

to się pogniewał, że nie chcę mu pomóc i że będzie musiał 40 kilometrów zrobić i nie ma pewności czy mu pomogą :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę 2 słowa. Panele prysznicowy wymaga poświęcenia dużo wiecej czasu na czyszczenie / sprzatanie niż zwykła bateria.

Miałam przyjmeność korzystać z takiego urzadzenia. Przyjemnosc była do momentu dopóki to bylo czyste i niezakamienione. Źeby go jakoś utrzymać w czystości w zasadzie po każdym kąpaniu trzeba było przecierać do sucha, inaczej z czasem śladow po wyschniętej wodzie nie dalo się bez szorowania intensywnego usnunąć.

Jesli ktoś często sprząta to może mu to nie przeszkadzać. Mnie to irytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sheenaz ja mam zwykłą baterię natynkową i nie jest taka cudna do czyszczenia bo też ma swoje zakamarki ;) mi się właśnie panel wydaje łatwy w czyszczeniu (no może poza dyszami).

Ale receptą na czystą baterię/panel pozostaje poświęcenie 2 minut po każdym prysznicu na przetarcie ręcznikiem.

W wynajmowanym mieszkaniu nie robiliśmy tak i czyszczenie łazienki i baterii to była masakra.

W domu od początku mąż zarządził przecieranie baterii i nie ma śladu po kamieniu a wodę mamy okrutnie zakamienioną.

Nie wspomnę już nawet o estetyce błyszczącej baterii kontra nieprzetarta pochlapana, z zaschniętymi plamami... :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie Sanswiss przysłał nowe gałki do drzwi prysznicowych bo "chromik" zszedł ;)

Od agresywnej chemii.

 

Hansgrohe wysyła nową słuchawkę prysznicową, bo gumki "Easy Clean" czy jak to się zwie, pekają.

Pan jednoznacznie stweirdził, że to od chemii. Widać zna się :cool:

Od jakiegoś czasu, odkąd mój syn jest zainteresowany "sprzątaniem" używam tylko środków robionych domowym sposobem na bazie wody i octu :)

I działają!

Milion razy lepiej :)

I nie żrą w oczy i gardło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż panelu prysznicowego powinien być poprzedzony montażem filtrów zmiękczających wodę na zasilaniu wody do budynku

albo chociaż takich podstawowych oczyszczających wodę, bo inaczej dysze się zapchają, zakamienieją i nici z "masażu"

poza tym wiele paneli dostępnych na rynku jest słabej jakości

a czemu mam uraz?

nawet dziś miałam klienta, który kupił panel w CASTO i urwała mu się głowica górna i jedna z dysz. :o

chciał u mnie w sklepie dokupić, a jak go poinformowałam, że części do tego panelu może dostać tylko jadąc z powrotem do marketu

to się pogniewał, że nie chcę mu pomóc i że będzie musiał 40 kilometrów zrobić i nie ma pewności czy mu pomogą :mad:

 

 

Nie wiem po jakim czasie te dysze powinny się zakamienić ale u nas się jeszcze nie zakamieniły a nie mamy filtrów zmiękczających wodę, jest tylko jakiś tam filtr przy liczniku wody ale to chyba tylko taki zwykły co musi być, no chyba że mamy taką miękką wodę.

Edytowane przez muzindaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę 2 słowa. Panele prysznicowy wymaga poświęcenia dużo wiecej czasu na czyszczenie / sprzatanie niż zwykła bateria.

Miałam przyjmeność korzystać z takiego urzadzenia. Przyjemnosc była do momentu dopóki to bylo czyste i niezakamienione. Źeby go jakoś utrzymać w czystości w zasadzie po każdym kąpaniu trzeba było przecierać do sucha, inaczej z czasem śladow po wyschniętej wodzie nie dalo się bez szorowania intensywnego usnunąć.

Jesli ktoś często sprząta to może mu to nie przeszkadzać. Mnie to irytowało.

 

 

 

Jeśli i ja mogę dorzucić dwa słowa to powiem, że z czyszczeniem mojego panelu nie nie mam problemu a nie "spuszczam się " nad panelem jakoś specjalnie a już napewno nie przecieram go po każdym prysznicu, nie widać na mim żadnych zacieków, woda po kąpieli spływa i już, może dlatego jest łatwy w utrzymaniu czystości bo nie jest chromowany tylko stal szczotkowana, nie wiem, nie znam się ale u moich rodziców jest panel z jakiegoś tworzywa i to dopiero jest cholerstwo do wyczyszczenia nawet po umyciu są już zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...