Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, jakiś czas temu prosiłam o pomoc w doborze podłogi do płytek Angelo Aparici. Czy może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Odwiedziłam kilka sklepów szukałam jasnych szarych płytek sugestia Piu), ale nic fajnego mi nie "wpadł w oko"...z_85cc807b.jpg[ATTACH=CON: może jakiś jasny beżyk? Wolałabym nie robić białej podłogi... :confused:

 

Inka[/bmoim zdaniem bardzo ładna, delikatna łazienka. Czy płytki podłogowe są szare?Jeśli możesz to napisz jaka firma. Dzięki.

zdjecie.jpg

Edytowane przez askab80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie mi w kwestii łazienki, a mianowicie mamy dwie opcje do wyboru, ta która mi się podoba ( czyli połączenie płytki drewnopodobnej z biała ):

22282_1.jpg

a to typ mojego męża:

lazienka-boron_uj2.jpg

i mamy zonka bo każdy ciągnie w moją stronę :mad: Chciałabym mieć łazienkę ponadczasową i elegancką, w której będę zmieniać dodatki i kolory. Na początku jak zobaczyłam tą 2 realizację łazienki to się zakochałam, ale z upływem czasu jak na nią ppatrzyłam nachodziły mnie wątpliwości czy aby nie za dużo tam się dzieje?

Moja łazienka nie jest wielka bo 2,75 x 2m, ale jest w kwadracie. Wybrałam już wstępnie też sanitariaty, a geberit już mam.

co o nich sądzicie ? płytki w pierwszej to Tubadzin white i alsacja roble cristacera, a w drugiej jakies kremowe \9 nazwy nie pamiętam i keraben chocago-(zreszta piekielnie droga bo 199 zł za metr, zdecydowanie nie na moją kieszeń )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie mi w kwestii łazienki, a mianowicie mamy dwie opcje do wyboru, ta która mi się podoba ( czyli połączenie płytki drewnopodobnej z biała ):

[ATTACH=CONFIG]237075[/ATTACH]

a to typ mojego męża:

[ATTACH=CONFIG]237076[/ATTACH]

i mamy zonka bo każdy ciągnie w moją stronę :mad: Chciałabym mieć łazienkę ponadczasową i elegancką, w której będę zmieniać dodatki i kolory. Na początku jak zobaczyłam tą 2 realizację łazienki to się zakochałam, ale z upływem czasu jak na nią ppatrzyłam nachodziły mnie wątpliwości czy aby nie za dużo tam się dzieje?

Moja łazienka nie jest wielka bo 2,75 x 2m, ale jest w kwadracie. Wybrałam już wstępnie też sanitariaty, a geberit już mam.

co o nich sądzicie ? płytki w pierwszej to Tubadzin white i alsacja roble cristacera, a w drugiej jakies kremowe \9 nazwy nie pamiętam i keraben chocago-(zreszta piekielnie droga bo 199 zł za metr, zdecydowanie nie na moją kieszeń )

a może to się da jakoś pogodzić? już nawet myślałam żeby tą brązową ze zdjęcia 2 zastąpić ta drewnopodobną alsacją roble i dac ten kamień, na który mój mąż się tak uparł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno Ci powiem odpusc podwyzszenie przy wannie.

miałem taki projekt i wymurowałem to podwyzszenie - co sie okazało.

przy teoretycznym muciu jestes wyzej i musisz dosc porządnie sie nachylic.

wowczas krawędz wanny masz przy połowie łydki i nie jest to bezpieczne i wygodne

tak to wyglądało

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/AzienkaNaGorzeKwiecien2012?noredirect=1#5752532390228623970

 

zrezygnowałem z tego i jest tak - wygodniej czy ładniej ??? wszystko jedno.

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/AzienkaNaGorzeKwiecien2012?noredirect=1#5929154031347628466

 

kolorystyka kwestią gustu nie wypowiadam się ale w dolnej łazience mam podobne płytki te brązowe na 2 fotce one są metalizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno Ci powiem odpusc podwyzszenie przy wannie.

miałem taki projekt i wymurowałem to podwyzszenie - co sie okazało.

przy teoretycznym muciu jestes wyzej i musisz dosc porządnie sie nachylic.

wowczas krawędz wanny masz przy połowie łydki i nie jest to bezpieczne i wygodne

tak to wyglądało

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/AzienkaNaGorzeKwiecien2012?noredirect=1#5752532390228623970

 

zrezygnowałem z tego i jest tak - wygodniej czy ładniej ??? wszystko jedno.

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/AzienkaNaGorzeKwiecien2012?noredirect=1#5929154031347628466

 

kolorystyka kwestią gustu nie wypowiadam się ale w dolnej łazience mam podobne płytki te brązowe na 2 fotce one są metalizowane

 

a mógłbyś jeśli masz wrzucić zdjęcia tej drugiej łazienki, jakiej firmy masz płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie mi w kwestii łazienki, a mianowicie mamy dwie opcje do wyboru, ta która mi się podoba ( czyli połączenie płytki drewnopodobnej z biała ):

[ATTACH=CONFIG]237075[/ATTACH]

a to typ mojego męża:

[ATTACH=CONFIG]237076[/ATTACH]

i mamy zonka bo każdy ciągnie w moją stronę :mad: Chciałabym mieć łazienkę ponadczasową i elegancką, w której będę zmieniać dodatki i kolory. Na początku jak zobaczyłam tą 2 realizację łazienki to się zakochałam, ale z upływem czasu jak na nią ppatrzyłam nachodziły mnie wątpliwości czy aby nie za dużo tam się dzieje?

Moja łazienka nie jest wielka bo 2,75 x 2m, ale jest w kwadracie. Wybrałam już wstępnie też sanitariaty, a geberit już mam.

co o nich sądzicie ? płytki w pierwszej to Tubadzin white i alsacja roble cristacera, a w drugiej jakies kremowe \9 nazwy nie pamiętam i keraben chocago-(zreszta piekielnie droga bo 199 zł za metr, zdecydowanie nie na moją kieszeń )

 

Zdecydowanie pierwsze. To właśnie kamień (moim zdaniem oczywiście) jest najsłabszym elementem tej drugiej łazienki. Jeśli już musi być kamień to zrezygnujcie z ciemnych płytek. tylko te kremowe plus kamień, bo zdecydowanie za dużo tam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie mi w kwestii łazienki, a mianowicie mamy dwie opcje do wyboru, ta która mi się podoba ( czyli połączenie płytki drewnopodobnej z biała ):

[ATTACH=CONFIG]237075[/ATTACH]

a to typ mojego męża:

[ATTACH=CONFIG]237076[/ATTACH]

i mamy zonka bo każdy ciągnie w moją stronę :mad: Chciałabym mieć łazienkę ponadczasową i elegancką, w której będę zmieniać dodatki i kolory. Na początku jak zobaczyłam tą 2 realizację łazienki to się zakochałam, ale z upływem czasu jak na nią ppatrzyłam nachodziły mnie wątpliwości czy aby nie za dużo tam się dzieje?

Moja łazienka nie jest wielka bo 2,75 x 2m, ale jest w kwadracie. Wybrałam już wstępnie też sanitariaty, a geberit już mam.

co o nich sądzicie ? płytki w pierwszej to Tubadzin white i alsacja roble cristacera, a w drugiej jakies kremowe \9 nazwy nie pamiętam i keraben chocago-(zreszta piekielnie droga bo 199 zł za metr, zdecydowanie nie na moją kieszeń )

postawilabym glownie na biel i uwazalabym na ten drugi kolor zeby nie przesadzic bo lazienke masz stosunkowo niewielka :) oba rozwiazania beda sie pieknie prezentowac (choc te drewnopodobne z inspiracji sa jak dla mnie za ciemne)...osobiscie glosuje na biel+miedziane :)

tylko nie daj sie namowic na kamienne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Po 3 tygodniach pracy przy remoncie starego 30-letniego "kibla",

związanym z wyburzeniami, kuciami itp.

Wczoraj z teściem skończyliśmy, dużo po drodze kłód było nam rzucanych, ale skończyliśmy.:lol2:

Ciężko było się wykazać w tak małym pomieszczeniu.

Na zdjęciach coś widać ale w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej.

Przy okazji podziękowania dla tego forum za masę pożytecznych informacji.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś jeśli masz wrzucić zdjęcia tej drugiej łazienki, jakiej firmy masz płytki?

dolna łazienka

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/4052011AzienkaNaDole#5768807749192886178

na tym zdjeciu widac (mam nadzieję) ze te brązowe płytki lekko metalizują

Płytki to TAU corten

tu masz wiecej zdjec

https://www.google.pl/search?q=TAU+corten&client=firefox-a&hs=sve&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=tDXiUrOmBIurhAeXuIGQAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1280&bih=894

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Po 3 tygodniach pracy przy remoncie starego 30-letniego "kibla",

związanym z wyburzeniami, kuciami itp.

Wczoraj z teściem skończyliśmy, dużo po drodze kłód było nam rzucanych, ale skończyliśmy.:lol2:

Ciężko było się wykazać w tak małym pomieszczeniu.

Na zdjęciach coś widać ale w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej.

Przy okazji podziękowania dla tego forum za masę pożytecznych informacji.

 

[ATTACH=CONFIG]237134[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]237135[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]237136[/ATTACH]

fajnie ;) ale czy ten kran nie wisi ciut za wysoko? i w ogole czy wylewka nie jest zbyt dluga? woda wam sie nie rozchlapuje?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nie wiem jak zacząć, ponieważ moje pytanie może okazać się mało profesjonalne ale mam pytanie...planujemy remont łazienki i teraz się zastanawiam, ponieważ często widzę projekt łazienki u ludzi, którzy mają ją remontować i teraz - czy do takiego projektu trzeba szukać projektanta itd czy przy zakupie płytek firma sprzedająca projekt łazienki nam sama gwarantuje, czy to jest opcja płatna czy bezpłatna. Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

I ja za równiuteńki tydzień rozpoczynam remont łazienki. Obfotografowałam obecny jej wygląd i jak tylko nowa będzie gotowa obiecuję wstawić fotki z cyklu "przed i po", a zmiana będzie ogromna - to tak tytułem zapowiedzi.

Mam do Was gorącą prośbę o poradę. Wczoraj odebraliśmy zamówiony blat pod umywalkę stojącą. Jest to drewno egzotyczne IROKO - naprawdę piękny rodzaj drewna, twardy i idealny do łazienki. Muszę go szybko zaolejować i nie wiem jak się do tego zabrać i jakim olejem zaimpregnować. Ile razy trzeba te olej wetrzeć?Znalazłam coś takiego: http://www.sklepdlh.pl/olej-worktop-natural-0-75l.html.

Czy ktoś zna? Poleca?

 

Będę wdzięczna za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woca to dobra firma, brałam ten olej pod uwagę wybierając olej do blatu w kuchni. Ostatecznie padło na olejowosk Osmo, bo był dostępny biały do jasnych gatunków drewna, natomiast białego Woca nie mogłam nigdzie namierzyć (ale w ofercie mają również biały). Musisz się stosować do zaleceń producenta, zarówno do aplikacji, jak i późniejszej pielęgnacji. Mój nakładałam 3 razy z każdej strony. Jeśli po pierwszym nałożeniu blat zrobi się trochę szorstki (nie wiem, czy w egzotykach też unoszą się włoski, w krajowych tak) należy go delikatnie przeszlifować drobnym papierem i po nałożeniu kolejnych warstw pozostanie już gładki. I pamiętaj o właściwym postępowaniu ze szmatkami po olejowaniu - ryzyko samozapłonu!

 

Dodam, że Osmo też jest dobry. Testowałam na razie przy sprzątaniu kuchni po remoncie i po wodzie żadne plamy się nie robią. O trwałości nie mogę jeszcze nic powiedzieć ale blat wygląda świetnie (buk). Przynajmniej na razie.

Edytowane przez -ula-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...