Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

poczytałam trochę o Waszych łazienkach, pooglądałam zdjęcia, prześledziłam kłótnie i pomyślałam, że może też pokażę swoją łazienkę (górną), co prawda jest w trakcie wykańczania (kabina już jedzie) Ściana-skos jest już pomalowana na bardzo jasny szary (farba Beckers).

 

Zdjęcie252.jpgZdjęcie251.jpgZdjęcie250.jpgZdjęcie349.jpg

 

Dolna łazienka wkrótce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

poczytałam trochę o Waszych łazienkach, pooglądałam zdjęcia, prześledziłam kłótnie i pomyślałam, że może też pokażę swoją łazienkę (górną), co prawda jest w trakcie wykańczania (kabina już jedzie) Ściana-skos jest już pomalowana na bardzo jasny szary (farba Beckers).

 

[ATTACH=CONFIG]243651[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243652[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243653[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243654[/ATTACH]

 

Dolna łazienka wkrótce ;)

 

Co to za umywalka z ostatniego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poczytałam trochę o Waszych łazienkach, pooglądałam zdjęcia, prześledziłam kłótnie i pomyślałam, że może też pokażę swoją łazienkę (górną), co prawda jest w trakcie wykańczania (kabina już jedzie) Ściana-skos jest już pomalowana na bardzo jasny szary (farba Beckers).

 

[ATTACH=CONFIG]243651[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243652[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243653[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]243654[/ATTACH]

 

Dolna łazienka wkrótce ;)

jazzy po prostu piekna! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie płytek, a dokładnie gresu. Dziś się nacięłam na to, że producenci sprzedają i rekomendują na ściany gres. Według dwóch fliziarzy gres na ściany się nie nadaje, bo pęka, nie da się go ciąć, wszystkie gniazdka, wtyczki, wieszaczki-to jest katorga i koszty (bo zakup odpowiednich ostrzy do cięcia itp.). Jak widzę teraz większość producentów rekomenduje wszędzie gdzie się da gresy.

Jak Wasi fliziarze radzili sobie z tym problemem? Gres kupiony, projekt zrobiony, ekipa na budowie. Nie ma opcji wymiany gresu na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie płytek, a dokładnie gresu. Dziś się nacięłam na to, że producenci sprzedają i rekomendują na ściany gres. Według dwóch fliziarzy gres na ściany się nie nadaje, bo pęka, nie da się go ciąć, wszystkie gniazdka, wtyczki, wieszaczki-to jest katorga i koszty (bo zakup odpowiednich ostrzy do cięcia itp.). Jak widzę teraz większość producentów rekomenduje wszędzie gdzie się da gresy.

Jak Wasi fliziarze radzili sobie z tym problemem? Gres kupiony, projekt zrobiony, ekipa na budowie. Nie ma opcji wymiany gresu na inny.

 

Musisz zaznaczyć swojemu fachowcowi, że chcesz kłaść gres na ściany. W dzisiejszych czasach nie powinno być z tym problemu, bo na rynku są odpowiednie narzędzia do obróbki gresu i dobry fachowiec będzie je posiadał, a jak nie to nie podejmie się roboty.

 

P.S. U mnie nawiercane były otwory na ledy w gresie - ubaw po pachy - dwóch gości wierciło po 10min na zmianę - 2 otwory zajęły im 2,5godz. i kilka przepalonych wierteł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazzy łazienka piękna, czekam na efekt końcowy :)

Pytanko mam odnośnie płytek, a dokładnie gresu. Dziś się nacięłam na to, że producenci sprzedają i rekomendują na ściany gres. Według dwóch fliziarzy gres na ściany się nie nadaje, bo pęka, nie da się go ciąć, wszystkie gniazdka, wtyczki, wieszaczki-to jest katorga i koszty (bo zakup odpowiednich ostrzy do cięcia itp.). Jak widzę teraz większość producentów rekomenduje wszędzie gdzie się da gresy.

Jak Wasi fliziarze radzili sobie z tym problemem? Gres kupiony, projekt zrobiony, ekipa na budowie. Nie ma opcji wymiany gresu na inny.

 

hmm, myślę że właśnie po tym poznasz dobrych fliziarzy. Tacy którzy inwestują w dobry sprzęt, nie będą mieli problemu z docięciem płytek, lub zrobieniem w nich otworu...przypuszczam że płacisz im nie mało za robotę, a szkoda im pieniędzy na odpowiednie ostrza?

PS: zarówno w kuchni jak i w łazience mam gresy na ścianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie płytek, a dokładnie gresu. Dziś się nacięłam na to, że producenci sprzedają i rekomendują na ściany gres. Według dwóch fliziarzy gres na ściany się nie nadaje, bo pęka, nie da się go ciąć, wszystkie gniazdka, wtyczki, wieszaczki-to jest katorga i koszty (bo zakup odpowiednich ostrzy do cięcia itp.). Jak widzę teraz większość producentów rekomenduje wszędzie gdzie się da gresy.

Jak Wasi fliziarze radzili sobie z tym problemem? Gres kupiony, projekt zrobiony, ekipa na budowie. Nie ma opcji wymiany gresu na inny.

chyba panowie troche przesadzaja albo chca cie naciagnac na jakies dodatkowe koszty, albo lubia prosta i latwa robote...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wybierają sobie łatwą robotę. Zanim znalazłam ekipę trochę czasu minęło , bo nikt nie chciał się podjąć. Ci którzy się zdecydowali niestety zrezygnowali po miesiącu roboty i byłam zmuszona szukać kolejnych. U mnie gres noce naturale my way jak widzieli to kiwali głowami a jeszcze chciałam szlifowane pod kątem. Maszyny do obróbki mieli różne , maż co chwilę dokupywał nowe tarczę . W każdym razie u mnie łazienka to masakra .dużo docinek i szlifowań.

 

Jazzy przychylam się do powyższych opinii łazienka piękna , super lustro. Czekamy na drugą.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba panowie troche przesadzaja albo chca cie naciagnac na jakies dodatkowe koszty, albo lubia prosta i latwa robote...;)

 

Może nie tyle gres jest rekomendowany na ścianę ale jak najbardziej można go tam stosować.

 

Argument Państwa ekipy może i ma jakiś sens pod względem ze gres to twardszy materiał lecz wszystko zależy także od sprzętu jakim dysponuje ekipa.

 

Widziałem sporo łazienek gdzie było strasznie dużo docinek w gresie po rozmowie z fachowcami mieli oni owszem kwaśne miny ale tylko dlatego, że było troszkę więcej pracy.

 

Co to samej rekomendacji przez producentów gres jest twardy ale niekoniecznie na ścianie musimy mieć tak wytrzymałe płytki i raczej nie kierowałbym się tym jako głównym elementem wyboru materiału nikt z nas przecież po ścianach nie chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny i Chłopaki ;)

 

Rozmawiałam z moim fachowcem, powiedział że po prostu trochę się namęczy, ale będę zadowolona ;) Uprzedził że jest większe ryzyko że będą pękać przy wierceniu otworów (dobrze że kupiłam ze sporym zapasem), ale generalnie jest to do zrobienia i troszkę mnie postraszył niepotrzebnie jak się okazuje.

Jutro jadę zobaczyć pierwsze efekty ;)

 

Może nie tyle gres jest rekomendowany na ścianę ale jak najbardziej można go tam stosować.

 

Argument Państwa ekipy może i ma jakiś sens pod względem ze gres to twardszy materiał lecz wszystko zależy także od sprzętu jakim dysponuje ekipa.

 

Widziałem sporo łazienek gdzie było strasznie dużo docinek w gresie po rozmowie z fachowcami mieli oni owszem kwaśne miny ale tylko dlatego, że było troszkę więcej pracy.

 

Co to samej rekomendacji przez producentów gres jest twardy ale niekoniecznie na ścianie musimy mieć tak wytrzymałe płytki i raczej nie kierowałbym się tym jako głównym elementem wyboru materiału nikt z nas przecież po ścianach nie chodzi:)

 

Ja kupowałam ten gres, bo mi się spodobał :) Nie patrzyłam nawet na to gdzie jest rekomendowany, skoro wizualizacje przedstawiają że jest na ścianie to chyba można kłaść na ścianę ;) Jedyne na co zwróciłam uwagę, to czy płytka którą chcę na podłogę-nadaje się na podłogę. Może naiwna jestem że zaufałam producentowi :D

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny i Chłopaki ;)

 

Rozmawiałam z moim fachowcem, powiedział że po prostu trochę się namęczy, ale będę zadowolona ;) Uprzedził że jest większe ryzyko że będą pękać przy wierceniu otworów (dobrze że kupiłam ze sporym zapasem), ale generalnie jest to do zrobienia i troszkę mnie postraszył niepotrzebnie jak się okazuje.

Jutro jadę zobaczyć pierwsze efekty ;)

zawsze możesz pojechać z płytką do firmy, gdzie Ci wytną dowolny kształt jaki bedziesz chciała, w tym kółka pod osprzet elektryczny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za pozytywne komentarze na temat mojej górnej łazienki :wiggle:

 

Jeśli chodzi o płytki, to:

na podłodze jest Paradyż My Way Noce Naturalle (15x90)

na ścianach jest Tubądzin Rosa 2 (30x60). Na zdjęciach tego nie widać, ale płytka jest biała w beżowe prążki, coś jak ta na zdjęciu poniżej, chociaż zdjęcie i tak nie oddaje jej uroku ;)

 

43179.jpg

 

Wanna to Sanplast 80x180 cm WP/Free Line

Umywalka i brodzik kupione na allegro

Szafki robił mi "pan od kuchni" ;)

Lustro Ikea

 

Kabina dzisiaj przyjechała i jutro będzie zamontowana. Również Sanplast.

Zdjęcia postaram się pokazać jutro. :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam odnośnie płytek, a dokładnie gresu. Dziś się nacięłam na to, że producenci sprzedają i rekomendują na ściany gres. Według dwóch fliziarzy gres na ściany się nie nadaje, bo pęka, nie da się go ciąć, wszystkie gniazdka, wtyczki, wieszaczki-to jest katorga i koszty (bo zakup odpowiednich ostrzy do cięcia itp.). Jak widzę teraz większość producentów rekomenduje wszędzie gdzie się da gresy.

Jak Wasi fliziarze radzili sobie z tym problemem? Gres kupiony, projekt zrobiony, ekipa na budowie. Nie ma opcji wymiany gresu na inny.

 

Zmień "fachowców", poważnie. Ja 3 miesiące temu jak zacząłem wykańczać łazienki, pierwszy glazurnik z którym się spotkałem zadał mi pytanie na samym początku "Ale Pan gresu nie kupuje?", a ja jeszcze nie wybrałem płytek i nawet nie wiedziałem czym się różni zwykła płytka od gresu. Płytka to płytka.

 

Jeśli glazurnik marudzi i jeszcze niech zdobywa doświadczenie w obróbce gresu za Twoje pieniądze, i potem masz patrzeć na te wszystkie niedoróbki, to lepiej zmienić takiego fachowca.

 

Mnie się udało dostać kontakt do człowieka który nie robi problemu. Robi to co sobie zażyczę, wszytko mi tłumaczy co i jak, pokazuje z czym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...