Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie łazienka z marmuru podoba mi się, tylko że juz jak ktoś decyduje się na taki wydatek, to oczekuję, że zarówno tzw. "biały montaz" czyli sedes, wanna i umywalka oraz krany też będą z wyższej półki. A w tej łazience przede wszystkim krany, jak i grzejnik jakby życem przeniesione z blokowiska z wielkiej płyty. A ten plastikowy syfon przy umywalce w łazience to jest nie do przyjęcia.

Jakby do norek założyć kalosze budowlane....;)

 

I dlatego ta łazienka i WC to zmarnowanie pieniędzy na marmur. Do tak szlachetnego i w sumie drogiego materiału należałoby zastosować również szlachetne dodatki..... Już nawet nie wspomnę, że wielkośc łazienki i WC nie pozwala na wyeksponowanie piękna tego materiału.

Biorąc pod uwage rodzaj armatury i reszty do tej łazienki nalepiej pasowałyby chińskie płytki udające marmur...

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aniula no oczywiście każdy ma swój gust więc mają prawo ci się nie podobać. A te płytki to marmur Breccia Sarda i Emperador Dark. Jestem zwolenniczką naturalnych materiałów i kolorów, a poza tym uważam że marmur jest bardzo elegancki i ponadczasowy czego nie można powiedzieć o płytkach ceramicznych. Kolekcje zmieniają się bardzo często, teraz na topie są łązienki biało-czarne (których osobiście nie znosze) lub szaro-drewniane, ale za 2 lata wejdzie coś nowego i co wtedy - skuwać i robić nowe, modniejsze? A jeszcze nie daj Boże jak ktoś wrzuca 5 różnych dekorów i kolorów na powierzchni kilku m2 - to już jak dla mnie jest absolutna tandeta, no ale jak powiedziałam wcześniej: co kto lubi. Pozdrawiam

Sama sobie przeczysz.Jesli jesteś zwolenniczka elegancji powinnaś być konsekwentna i armaturę rownież dobrać z wyższej polki.U ciebie niestety widać ze są raczej made in Castorama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A ten plastikowy syfon przy umywalce w łazience to jest nie do przyjęcia.

[..].

Każde najdrobniejsze niedociągnięcie nie ujdzie uwagi a uważnie przeczytać post to już się nie da. Hisia pisała że brakuje szafki pod umywalkę, chyba że to czego nie widać tez musi być z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale zostałam zjechana, ludzie wyluzujcie troche :) Wysoki Sadzie napiszę kilka słów na swoją obronę ale i tak pewnie zostanę zakrzyczana! Otóż jeśli chodzi o połączenie jasnego i ciemnego marmuru: w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej - na zdjęciu rzeczywiście te usłojenia kamienia jakoś sie gryzą. Ciemny kamień znajduje się tylko na zabudowie geberitu, reszta wc oraz łazienka obłożone sa jasnym materiałem. Na swoje usprawiedliwienie napiszę abyście sobie zobaczyli inne aranżacje łazienek w marmurze: Breccia sarda i Emperador Dark są to najczęstsze zestawienia. Jak napisał jeden z krytyków łazienka i wc są naprawde małe więc nie ma możliwości wyeksponowania tych materiałów, ale niestety na to już nie miałąm wpływu, gdyż jest to mieszkanie w bloku. Dlatego zależało mi aby wystrój był jak najbardziej minimalistyczny, prosty. Co do jakości pozostałych elementów, to zdumiewające że na tak małych zdjęciach jesteście w stanie zauważyć, że są to produkty Castoramowskie :) Niestety tu was zawiodę, armatura, wieszaki na papier i ręczniki oraz zestaw podtynkowy wc są firmy Grohe, umywalki oraz wc firmy Roca, a wanna i parawan Poolspa. Zgodzę się że nie są to produkty z najwyższej półki, ale moim zdaniem dobre jakościowo i w zupełności wystarczające do "marmurowej łazienki". Jak wspomniałam wcześniej pod umywalką w łazience będzie biała lakierowana szafka, więc syfon nie będzie widoczny. A jeśli chodzi o grzejnik, to fakt jest to zwykły drabinkowy kaloryfer, który deweloper montował w standardzie, ale jakoś nie przeszkadza mi na tyle abym chciała się go pozbyć. A tak na zakończenie dodam, że to moje pierwsze własne mieszkanie i mi się tam podoba, a to chyba najważniejsze bo w końcu ja tam będe mieszkała a nie wy. Myślałąm także że to forum na tym polega aby pokazać własne realizacje, ale widzę że chyba nie warto, bo komentarze robią się zbyt personalne. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisia, jakoś szczególnie się nie przejmuj ;-) W mój gust też nieszczególnie trafiłaś, ale jak słusznie napisałaś, to Twoja łazienka, dobrze się w niej czujesz, więc w zasadzie wyszła Ci zgodnie z planem :D

 

Szczerze mówiąc, sam mam opory pokazać coś na Forum - każda realizacji kosztowała nas niemało pieniędzy, zachodu i pracy, zazwyczaj jesteśmy dumni ze swojego dzieła, chcemy się pochwalić (i pochwały zebrać, nie krytykę) a tu taka niespodzianka...

 

U nas w jednej łazience "oklepane" szarość, drewnopodobne płytki na podłodze, ściana z cegły i białe szafki. W drugiej szaro-maziata podłoga, znowu białe szafki, białe płytki na ścianach i - o zgrozo! - dekory na ścianach (w rozmiarze płytki) i całość ściany w kabinie prysznicowej. Z tym, że druga łazienka w tej chwili to złożone na kupkę materiały i wyposażenie ;-)

 

Reasumując - nie wiem czy zdobędę się na odwagę coś wrzucić, miło by było usłyszeć wyrazy uznania, ale .... obawa przed krytyką chyba jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale zostałam zjechana, ludzie wyluzujcie troche :) . Miłego dnia

 

no więc fotki masz słabe to i oceny słabe a ogolnie to jestesmy wyluzowani jak mało kto....

grzejnik najprostszy do mieszkanka w sam raz mam taki u siebie w mieszkaniu grzeje jak licho bo i woda na zasilniu milion stopni.

reczniki suche w 20 minut.

co innego w domu gdzie zasilanie na grzejnik do 40 oC :(

 

skończ łazieneczki porob lepsze foty i gitara bedzie grała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, sam mam opory pokazać coś na Forum - każda realizacji kosztowała nas niemało pieniędzy, zachodu i pracy, zazwyczaj jesteśmy dumni ze swojego dzieła, chcemy się pochwalić (i pochwały zebrać, nie krytykę) a tu taka niespodzianka...

Reasumując - nie wiem czy zdobędę się na odwagę coś wrzucić, miło by było usłyszeć wyrazy uznania, ale .... obawa przed krytyką chyba jest większa.

miej chłopie jaja:o, a nie chciałbym, ale boję sie:lol2: - dawaj łazienki do oceny, nie bedzie tak źle:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miej chłopie jaja:o, a nie chciałbym, ale boję sie:lol2: - dawaj łazienki do oceny, nie bedzie tak źle:rolleyes:

 

Na kawałek się skuszę, łazienki, na zdjęciu ;-) Tylko muszę nieco podgonić, fugi między cegłami nie ma, szafka do zawieszenia. Drobiazgi jak baterie umywalkowe są zbędne, mogę pokazać przed ich zakupem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale zostałam zjechana, ludzie wyluzujcie troche :) Wysoki Sadzie napiszę kilka słów na swoją obronę ......Na swoje usprawiedliwienie ..... Miłego dnia

 

Przecież to nie konkurs, ani plebiscyt. Łazienka ma się podobać przede wszystkim właścicielowi. Tobie się podoba? Tak, i to się liczy.

Komentarze negatywne? Może innym się nie podoba. Jeszcze inni poczytają, pooglądają i zrobią coś swojego.

Na zakończenie: gdyby podobało się wszystkim wszystko świat byłby nudny.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisia :) ...może to są za małe pomieszczenia aby wyeksponować w odpowiedni sposób ten marmur jako "główną ozdobę". Może jedna, dwie ściany w marmurze a reszta w gładkich lśniących dopasowanych kolorystycznie kaflach, może podłoga mogłaby być jednokolorowa w gresie bez "marmurowych maziajów".

Ja osobiście nie jestem zwolenniczką marmurów na wszystkich powierzchniach ( nie liczę sufitu :) ), chyba że jest to pomieszczenie o sporej powierzchni, utrzymane w spójności z wyposażeniem takiego wnętrza.

 

Ale można mówić i pisać co kto lubi, ale jakie to ma znaczenie :). To Twoja łazienka i wc i Tobie się podoba i to najważniejsze.

Gdyby każdemu podobało się to samo to nie byłoby tyle stron tego wątku, bo wszystkie łazienki byłyby takie same :).

 

Jednak przyznam że i mnie nie podoba się armatura i "biały montaż" :oops:. Nie chodzi tu o wybór producenta, ale o wybór "stylu" tych "sprzętów" do

tego marmuru, moim zdaniem, nie pasuje. Nie podkreślają piękna tego marmuru ale są ...obok, jakby znalazły się tam przypadkowo. Wiem, okropna jestem :( .

Z doświadczenia jednak wiem, jak ciężko dobrze dobrać "coś do czegoś" samemu i jeszcze zmieścić się w zaplanowanym czasie i budżecie.

Dlatego ja "tylko"wyrażam swoją opinię a Ty Hisia masz swoja wymarzoną łazienkę którą zechciałaś nam pokazać i TO jest najważniejsze w tym wątku :).

Edytowane przez krystynajoanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...