Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.

[ATTACH=CONFIG]248917[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248918[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248920[/ATTACH]

 

 

Pięknie, bez dwóch zdań!

Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....

Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)

Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)

Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)

Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pięknie, bez dwóch zdań!

Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....

Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)

Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)

Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)

Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

 

Kamila, ja mam troszkę inne doświadczenie. Po pierwsze obudowa kibelka to nie płytki tylko czarna szyba i czyści się ją rewelacyjnie, venisy pod prysznicem są gładkie, mamy założony zmiękczacz do wody, płytki myję również płynem do szyb. W górnej łazience także mam venic'y i jedynie zostaje osad z mydła ale łatwo go usunąć. W poprzednim mieszkaniu miałam białe matowe płytki i były bardziej problematyczne niż te obecne. Biała podłoga w dolnej łazience brudzi się ale głównie są to paprochy i włosy. Czyszczę sama łazienki co tydzień lub dwa i nie zajmuje to masę czasu. Do niewielkiej łazienki błyszczące płytki jak najbardziej polecam. Jedynie mogę się zgodzić, że ciemna podłoga jest trudna do utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja, dlaczego nieciekawie? Mat jest chyba łatwiejszy w utrzymaniu?

Też tak myślałam i się rozczarowałam. Mam płytki Paradyża Amanda/Alex grafitowe i jasnoszare. Problem dotyczy tych ciemnych.

Całe życie jak myłam podłogę w kiblu wystarczyło przejechać szmatą, poczekać jak wyschnie i już. A teraz muszę dokładnie wytrzeć do sucha bo zostają smugi. Jak chlapnie kropelka wody i się "rozniesie" też są ślady. Tak więc podłoga cały czas wygląda jak brudna.

Na płytach pod prysznicem widać ślady po wodzie i wcale nie tak łatwo się ich pozbyć. Płytki mają lekko połyskujący motyw więc na nim widać mniej ale część matowa jest tragiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, bez dwóch zdań!

Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....

Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)

Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)

Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)

Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

Zgadzam się w 100% że czarne/białe łazienki, szczególnie te na wysoki połysk to masakra jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Między innymi dlatego zdecydowałam się na beżowy marmur, ponieważ dzięki tym mazgajom tzw żyłom nie widać paprochów w 10 min po posprzątaniu podłogi, nie mówiąc jużo kroplach wody czy mydlinach. Również przy wyborze umywalek i armatury kierowałam się łatwością czyszczenia. Wielu forumowiczów skrytykowało mnie, że są nieładne i nie pasują do marmuru, ale ja starałam się znaleźć kompromis pomiędzy wyglądem i łatwym utrzymaniem. W obecnej łazience mam sprzęty Porcelanosy o kwadratowych kształtach i powiem tak, jeśli komuś nie przeszkadza codzienne polerowanie umywalek i armatury suchą sciereczką, to są ok - przynajmniej bardzo ładnie wyglądają. Ale, że ja z tych co ma wiele ciekawszych rzeczy do roboty, a sprzątanie łazienki to raz w tygodniu w kategorii "has to be done" więc absolutnie nie znajduję przyjemności w bieganiu ze ściereczką i polerowaniu mieszkania. A w narożnikach kwadrarowych umywalek pięknie zbierają się osady (spróbujcie nie umyć jej przez tydzień-wygląda jakby ktoś zwymiotował), a te kwadratowo-płaskie baterie to już w ogóle porażka, po każdym użyciu zostają zacieki i plamy. Tak więc wolę już zdecydowanie te moje łatwe w utrzymaniu sprzęty o ergonomicznym kształcie i wyglądzie "made in Castorama" jak to któraś z kultularnych forumowiczek napisała:) niż te niby dizajnerskie kształty- bo dla niektórych nie ważne jest, że przy myciu rąk woda chlapie na boki jak przy wodotrysku, a cały brud i osad zostaje w narożnikach i na armaturze- najważniejsze że ładnie wygląda i że modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisiu To że nie pasują takie jak kupiłaś to nie znaczy że miałaś kupić kanciaste umywalki i krany. Czym bardziej próbujesz przekonać innych do swoich wyborów tym bardziej prowokujesz sprzeciw i słowa krytyki. Skoro taki był zamysł twoich wyborów to ok, ale pogódź się z tym że innym to się może nie podobać.

A co do mazgajów na płytkach to miałam takie w poprzednim mieszkaniu i zawsze wyglądały na brudne nawet zaraz po umyciu i wypolerowaniu. Wielokrotnie zdarzało mi się szorować podłogę przy szafkach kuchennych myśląc że mi się coś rozlało a okazywało się że to maziaj na płytkach. Pomimo że nie należę do pedantycznych czyściochów to lubię żeby chociaż przez jakiś czas po sprzątaniu wyglądało czysto.

Jak ktoś nie lubi jak widać każdy pyłek na płytkach to polecam trawertyn albo płytki ala trawertyn. Też mają maziaje ale nie wyglądają na wiecznie brudne. Moja siostra ma takie i nie widać kropek z kamienia i innych zabrudzeń no chyba że się dobrze przyglądać. Wyglądają czysto na długo po sprzątaniu. Niestety nie znalazłam w akceptowalnej cenie takowych, będę więc testować drewnopodobne oraz matowe biele i szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja górna łazienka ....

 

Pięknie i choć wolałabym coś ciemniejszego na podłodze bo mam długie ciemne włosy które ciągle gubię ale i tak chętnie bym z niej korzystała a nawet posprzątała.

Ciekawi mnie z czego jest obudowa wanny. Wiem że to teak ale czy to są deski podłogowe? Kusi mnie właśnie taka obudowa wanny do mojej szaro szarej łazienki jako taki akcent i zastanawiam się nad kosztem. Widząc twoją łazienkę jeszcze bardziej mi się chce tej drewnianej obudowy eeeech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie z czego jest obudowa wanny. Wiem że to teak ale czy to są deski podłogowe? Kusi mnie właśnie taka obudowa wanny do mojej szaro szarej łazienki jako taki akcent i zastanawiam się nad kosztem. Widząc twoją łazienkę jeszcze bardziej mi się chce tej drewnianej obudowy eeeech.

 

Dzięki Doriko. Mozaika teakowa zakupiona w sklepie z deskami podłogowymi. Nie wiem czy nadaje się na podłogę. Cena niecały rok temu była niecałe 100 zł netto + koszt kleju, oleju itp. Ułożył, wyczyścił i zaolejował nam kafelkarz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisiu wracając do tematu Twoich łazieneczek...

ciężko jest się do nich w tej chwili ustosunkować, bo jeszcze sporo masz do zrobienia: szafki, lustro, kinkiety, uchwyty, dodatki...

może dzięki temu łazienki nabiorą "duszy" :hug:

przepraszam za szczerość, ale na ten moment kojarzą mi się one (te łazieneczki Twoje) z takimi łazienkami "nowobogackich" z lat 90-tych, co budowali dom 350 metrów kwadratowych i wszystko z rozmachem, na wysoki połysk, bez gustu, ale żeby było widać, że na bogato!

a wystarczyłoby, żeby przy projekcie i wyborze "białego montażu" pomógł Wam projektant i dobrał ceramikę w bardziej odpowiadającym stylu i klimacie, takie stylizowane, trochę retro

widać, że mało kasy nie dałaś, skoro to wszystko ROCA i POOLSPA

na przykład piękny masz WC wiszący (mam ten sam) :yes: fajne umywalki i wannę, ale to wszystko bardziej pasuje do nowoczesnych aranżacji, a u Ciebie ich urok ginie przytłoczony marmurami. Twoja ceramika powinna się wybijać designem ponad ściany i podłogę po prostu, rozumiesz o co chodzi?

 

i nikt nie mówi tutaj, żeby kupować kanciate, niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości tylko dlatego, że taka moda!

chodzi o dopasowanie stylistyczne :yes:

łaz1.jpg

łaz2.jpg

łaz3.jpg

łaz4.jpg

łaz6.jpg

Edytowane przez aniula_bl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja górna łazienka, zupełnie inna od dolnej. Venice crystal white pod prysznicem i na gebericie, mozaika szklana z castoramy, na podłodze imola ceramica koshi jasno szara, obudowa wanny i blat szafki to teak olejowany. Brakuje jeszcze oświetlenia nad lustrem i dodatków.

[ATTACH=CONFIG]249336[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249337[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]249338[/ATTACH]

 

 

Topolla a co to masz za oświetlenie sufitowe? No i co to za kafle?

Kolejna piękna biała lazienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topolla1 zdecydowanie wolę tę dolną łazienkę. Ta również jest piękna , ale niesamowicie razi mnie wysokość pasków mozaiki nad wanną . Może w tej wnęce lepiej byłoby zrobić białe płytki. Ogólnie tak jak lubię biało:rolleyes: Gryzie mi się natomiast teak z wanny z tymi szafkami . Piękne drzwi , piękny grzejnik i mozaika również na plus. Zdecydowanie za dużo rzeczy na wierzchu. Mimo wszystko jest na plus:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)

Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

 

mam okno w łazience i białe, błyszczące płytki, których NIGDY nie musiałam polerować

a błyszczą się jak lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hisiu wracając do tematu Twoich łazieneczek...

ciężko jest się do nich w tej chwili ustosunkować, bo jeszcze sporo masz do zrobienia: szafki, lustro, kinkiety, uchwyty, dodatki...

może dzięki temu łazienki nabiorą "duszy" :hug:

przepraszam za szczerość, ale na ten moment kojarzą mi się one (te łazieneczki Twoje) z takimi łazienkami "nowobogackich" z lat 90-tych, co budowali dom 350 metrów kwadratowych i wszystko z rozmachem, na wysoki połysk, bez gustu, ale żeby było widać, że na bogato!

a wystarczyłoby, żeby przy projekcie i wyborze "białego montażu" pomógł Wam projektant i dobrał ceramikę w bardziej odpowiadającym stylu i klimacie, takie stylizowane, trochę retro

widać, że mało kasy nie dałaś, skoro to wszystko ROCA i POOLSPA

na przykład piękny masz WC wiszący (mam ten sam) :yes: fajne umywalki i wannę, ale to wszystko bardziej pasuje do nowoczesnych aranżacji, a u Ciebie ich urok ginie przytłoczony marmurami. Twoja ceramika powinna się wybijać designem ponad ściany i podłogę po prostu, rozumiesz o co chodzi?

 

i nikt nie mówi tutaj, żeby kupować kanciate, niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości tylko dlatego, że taka moda!

chodzi o dopasowanie stylistyczne :yes:

Tak wiem o co Ci chodzi i dziękuję za słowa konstruktywnej krytyki ( w przeciwnieństwie do niektórych komentarzy na poziomie, typu made in castorama lub lepiej było kupić chińskei płytki do tej armatury). Z założenia łazienka ma być w nowoczesnym stylu, dlatego sprzęty zwykłe, proste i moim zdaniem właśnie dzięki bogactwu kamienia naturalnego, będą w rzeczywistości mało widoczne i będą pełniły drugoplanową rolę. No cóż zobaczymy jak to wyjdzie, jak już wszystko skończę- mam nadzieję że totalnej katastrofy nie będzie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Chętnie poczytam wasze opinie.

[ATTACH=CONFIG]248917[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248918[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]248920[/ATTACH]

Mi sie bardzo podoba. Prosto, oszczednie w formie. Super. Mam nadzieje, ze spelni oczekiwania i bedzie latwa w utrzymaniu czystosci.

Chcialam zapytac o umywalke, jaki to model? Dobrze widze, ze pod blatem od umywalki jest pusta wneka? Ma ona jakies zastosowanie? Np kosz na pranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...