Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Josei świetna łazienka, bardzo mi się podoba!

Dzięki :)

Widać, że wykorzystany każdy zakątek i wszystko przemyślane :)

Bardzo ładnie!

 

Przyczepiłbym się do dwóch rzeczy.

1. wymień silikon przy blacie na kolor zbliżony do blatu, względnie bezbarwny

2. Przyłącza grzejnikowe, no tu się człowiek nie popisał niestety ale już chyba niewiele z tym zdziałasz a szkoda :(

 

Trochę słodkości, trochę krytyki... równowaga musi być ;)

 

Powiedz czy bateria umywalkowa jest z perlatorem?

Czy prysznic jest zamykany czy otwarty? Pytam bo wydaje się być otwarty a wtedy nie ma opcji by nie chlapało się na podłogę poza natryskiem :/

Konstruktywna krytyka mile widziana :)

1. mam zamiar, bo "gryzie" mnie po oczach, szczególnie element połączenie blatu z opaską. Wręcz się zdziwiłam że nikt wcześniej tego nie zauważył ;)

2. jak nie, pomaluje :p

pawko ma rację, to kludi i ma perlator :)

Prysznic jest otwarty. Nie powiem, trochę się chlapie, ale niewiele. "Drzwi" mają zaledwie 43cm i zazwyczaj nadmiar wody ląduje na dywaniku.

Skoro pojawiły się uwagi, to ja bym zrobiła kabinę prysznicową składaną do środka na ścianę naprzeciwko baterii prysznicowej. Wtedy nie byłoby zalewania, którym martwi się wingerman i przy wc byłoby luźniej. Ale i tak jest okej i nie ma się co mądrzyć ;)

Tomkowa ja nie gryzę ;) :p

Taka forma prysznica (otwarta) marzyła mi się od początku, oczywiście rozważaliśmy jego zamkniecie. Jedynym sposobem było by zrobienie drzwi przesuwnych, tyle ze opierały by się na opasce no i klops. Składanych nie dało rady, bo nie byłyby szczelne. Woda przedostawała by się pod drzwiami i zalewała kafelki obok wc.

josei, jakie masz płytki w tej łazience - szare i drewnopodobne :)

 

Bardzo ładna i elegancka łazienka, niesamowite, ile Ty tam tego zmieściłaś na 2,1 m2 :) Tylko blat mi sie troche gryzie z kolorem płytek drewnopodobnych :(

Płytki to:

-szare- Terratinta Stonedesign Chalk Matt

-drewnopodobne- NovaBell Castagno 15x90

Blat, heh...moja zmora. Chciałam drewniany, przekonali mnie na laminat. Głupia dałam się namówić. Z próbnika wybrałam złoty dąb, był bardzo zbliżony do koloru drzwi (dębowych) i jak widać na zdjęciach trochę jakby nie ten. Odpuściłam, ze względu na to, że nie miałam zamiaru po raz kolejny czekać 1,5 miesiąca aż w końcu blat się u mnie pojawi...(chcieli mi wcisnąć inny... do skompletowania całości minęło grubo ponad 3 miesiące :mad:) Z czasem wymienię na drewniany :p

Szare wyglądają jak Grespania Atacama, a "drewniane" są bardzo bardzo podobne do Durstone Olmo Caramelo. Ciekawe czy Josei potwierdzi moje typy :)

Niestety to nie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joseią mogłabyś założyć sobie szklaną ściankę otwieraną na lewą ścianę w natrysku.

Jeśli jesteś z okolic Warszawy, to mógłbym polecić firmę, którą ja nazywam "małą hutą szkła" :) ze szkła robią wszystko, nawet je wyginają, hartują itp. a ceny mają bardzo przystępne.

Taką ściankę ze szkła zrobiliby na wymiar, zamontowali dali bezbarwną uszczelkę by po zamknięciu połączenie z obecnym szkłem było szczelne i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Składanych nie dało rady, bo nie byłyby szczelne. Woda przedostawała by się pod drzwiami i zalewała kafelki obok wc.

 

No coś Ty! Jaka woda pod drzwiami? Drzwi do brodzików podłogowych mają po prostu inną, wyższą uszczelkę na dole. Gdy kabina jest złożona to cała przestrzeń jest otwarta. Ja też mam do urządzenia taką maleńką łazienkę i też muszę sporo w niej zmieścić. Dlatego, żeby nie uderzać łokciem o szybę podczas korzystania z wc pomyślałam o kabinie składanej (o wymiarze na całą szerokość łazienki). O takiej:

kabina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..

http://i60.tinypic.com/311t4ed.jpg

 

http://i58.tinypic.com/as2gy.jpg

 

 

 

http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg

 

 

W pierszej chwili pomyslałam z ebardzo podobna łazienka do mojej - potem dopiero doczytalam jaka ona maleńka.

Gratuluje pomysłu na rozplanowanie!

Brawo!

 

Powiedz mi co to za szczotka do kibelka - widze ze dość kanciata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79 i GUMISIOWA, thx ^_^

joseią mogłabyś założyć sobie szklaną ściankę otwieraną na lewą ścianę w natrysku.

Jeśli jesteś z okolic Warszawy, to mógłbym polecić firmę, którą ja nazywam "małą hutą szkła" :) ze szkła robią wszystko, nawet je wyginają, hartują itp. a ceny mają bardzo przystępne.

Taką ściankę ze szkła zrobiliby na wymiar, zamontowali dali bezbarwną uszczelkę by po zamknięciu połączenie z obecnym szkłem było szczelne i po krzyku.

Jestem ze Śląska. Ściankę robił nam szklarz na zamówienie. Po kilku dyskusjach i sporej zagwozdce co z tym fantem zrobić, ustaliliśmy to co jest. Jak już wspomniałam ogranicza nas opaska z drzwi, więc ani składane ani nawet dodatkowe skrzydło nie wchodziło w grę. Nie ma gdzie ich przymocować po prostu. Jakby tak przedłużyć tą szybę to jej koniec wypadłby w środku opaski... Tak czy siak dzięki za zainteresowanie i pomoc :D

No coś Ty! Jaka woda pod drzwiami? Drzwi do brodzików podłogowych mają po prostu inną, wyższą uszczelkę na dole. Gdy kabina jest złożona to cała przestrzeń jest otwarta. Ja też mam do urządzenia taką maleńką łazienkę i też muszę sporo w niej zmieścić. Dlatego, żeby nie uderzać łokciem o szybę podczas korzystania z wc pomyślałam o kabinie składanej (o wymiarze na całą szerokość łazienki). O takiej:

Świeże spojrzenie na "problem" i porady zawsze się przydadzą :) Tak jak pisałam wyżej, problemem jest opaska z drzwi, dodatkowo uszczelka musiałaby być dosyć wysoka ponieważ w brodziku mam spory spadek...

josei, a gdzie kupiłaś płytki Terratinta Stonedesign? I w jakiej cenie? Może być PW oczywiście. Tak się zastanawiam, gdzie je mogę na żywo zobaczyć, bo się bardzo fajne wydają :)

Poszło na PW

W pierszej chwili pomyslałam z ebardzo podobna łazienka do mojej - potem dopiero doczytalam jaka ona maleńka.

Gratuluje pomysłu na rozplanowanie!

Brawo!

Powiedz mi co to za szczotka do kibelka - widze ze dość kanciata...

Dzięki, szczotka kupiona za grosze w Agacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josei kawał dobrze zorganizowanej maleńkiej łazienki :yes:

WIELKIE GRATULACJE !

(a faktycznie ktoś kto montował grzejnik drabinkowy powinien zostać wychłostany! :p )

Trzeba było widzieć jak to wyglądało wcześniej. Panów ze Spółdzielni poniosła fantazja, z rurek zrobili "Snake" ;) , a odpowietrznik pionu wystawał 0,5m nad blat. Obecnie rurki mam wpuszczone w ścianę.. nielegalnie ..ale to cii :p

josei

łatwo być doradcą, jak się nie zna szczegółów :p Zebrałaś wiele gratulacji za łazienkę, do których się przyłączam, co znaczy, że wyszło SUPER :) A przyłącze grzejnika można przemalować na biało ;)

Dzięki za porady i gratulacje :) Przyłącza będą przemalowane... na szaro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było widzieć jak to wyglądało wcześniej. Panów ze Spółdzielni poniosła fantazja, z rurek zrobili "Snake" ;) , a odpowietrznik pionu wystawał 0,5m nad blat. Obecnie rurki mam wpuszczone w ścianę.. nielegalnie ..ale to cii :p

 

O tak :) lubią tak porobić - kiedyś mieszkałam w kamienicy - patrząc na rury można było uznać, że hydraulicy mają zacięcie na stworzenie z rur na ścianie instalacji godnej kranu balladyny z Testosteronu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...