Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dobrze pamiętam nazwę to na nich pisze blanco mate i kosztują w granicach 80 parę złotych.

 

Keraben Blanco Matte? To już kolejny raz kiedy są polecane. Muszę wrócić do dziennika szocika i zobaczyć, co wyszło z jej mierzenia tej płytki - czy ona miała 30x60 cm czy mniej...

 

EDIT: chyba że HALCON BLANCO MATE JC6000 30X60

Edytowane przez mi_mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird bardzo dobrze pamięta :) Odnalazłam fakturę: "Blanco Mate 30x60". I nic więcej. Żadnego kodu niestety ani innej informacji. W 2012 roku kosztowały 61,52 zł brutto/m2. Brakło mi ich i brałam fuksem ostatnie opakowanie z magazynu, bo więcej nie było. Nie mam więc pojęcia czy w ogóle jeszcze dostępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zastrzeżeń. Obsługa jest prosta, deszczownica uruchamia się dopiero wtedy, kiedy jest odpowiednie ciśnienie (przy pierwszym użyciu myślałam, że jest zepsuta ;)). Jakość bardzo ok. Z tą nie mieliśmy żadnych problemów, za to mieliśmy niewielki (ale jednak) z podtynkową Tres Cuadro z górnej łazienki. Czyli nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości.

Jakość przetestowana głównie na baterii umywalkowej, którą ze względu na twardość wody często traktuję odkamieniaczem (o zgrozo). Żadnych śladów na niklu.

Wygląda jak nowa. Też Omnires, ale serii Y.

DSC00213.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladybird bardzo dobrze pamięta :) Odnalazłam fakturę: "Blanco Mate 30x60". I nic więcej. Żadnego kodu niestety ani innej informacji. W 2012 roku kosztowały 61,52 zł brutto/m2. Brakło mi ich i brałam fuksem ostatnie opakowanie z magazynu, bo więcej nie było. Nie mam więc pojęcia czy w ogóle jeszcze dostępne.

 

Jestem częsta klientka max fliz i są dostępne. Dzisiaj na nie patrzalam na te matowe i te z połyskiem, ktore tez są sliczne i chyba bardziej bym na nie typowa przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zastrzeżeń. Obsługa jest prosta, deszczownica uruchamia się dopiero wtedy, kiedy jest odpowiednie ciśnienie (przy pierwszym użyciu myślałam, że jest zepsuta ;)). Jakość bardzo ok. Z tą nie mieliśmy żadnych problemów, za to mieliśmy niewielki (ale jednak) z podtynkową Tres Cuadro z górnej łazienki. Czyli nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości.

Jakość przetestowana głównie na baterii umywalkowej, którą ze względu na twardość wody często traktuję odkamieniaczem (o zgrozo). Żadnych śladów na niklu.

Wygląda jak nowa. Też Omnires, ale serii Y.

DSC00213.JPG

 

do Omnires Y bardzo podobna jest Kludi Bozz, która właśnie nabyłam ale jeszcze nie testowałem bo czeka na odpowiedni moment. Wizualnie jestnswietna

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę.

Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.

Zlicować płytki ze ścianą i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę.

Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.

Z góry przepraszam za autoreklamę :] ale nie mogłem się powstrzymać by pokazać jeden ze sposobów jaki stosuję przy wykańczaniu krawędzi. :)

 

Jeżeli zależy ci na niepowtarzalnym wykończeniu, to można wykończyć je w sposób taki jak na zdjęciu poniżej.

Przykład wykończenia brzegów płytek.jpg

 

Jest z tym dużo zabawy, bo paski płytek szerokości około 6-8mm muszą być szlifowane ale efekt końcowy wynagradza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, czy któraś z Was ma lub widziała szafki lustrzane gotowe o wysokości 80-90 cm i głębokości nie większej niż 20 cm? Da się znaleźć (cały dzień wertuję sieć), czy jednak tylko na wymiar? Na szerokość 160 cm, więc albo dwie 80, albo cztery 40 :(

 

Tomkowa a Ikei sprawdzałaś, na bank mają, sama oglądałam lustrzane, takie nad umywalkę, bardzo płytkie, na pewno mniej niż 20 cm na głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlicować płytki ze ścianą i problem zniknie.

tak najłatwiej i najlepiej - ale nie zawsze tak się da... np jak rury idą zaraz pod tynkiem to nie można podkuć już pod płytkę...

 

drugim sposobem jest przyklejenie ponad płytkami do sufitu płyt z karton gipsu - efekt taki sam jak z podkuciem

 

a jak też się nie da (nie opłaca, bo dużo k-g będzie) to trzeba coś kombinować... sama tak muszę i nie wiem jak to wykombinować :(

 

w poprzednim mieszkaniu po prostu gipsem wykończyliśmy pod kątem do ściany i było pomalowane - nie było źle... ale szału też nie było :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..

http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg

 

Jak dobrze przeczytałam na podłodze i na ścianie są te same płytki - NovaBell Castagno 15x90?

a różnica na powyższym zdjęciu wynika z użycia lampy błysk.? ( bo wyglądają jak dwie różne płytki?)

Naprawdę fajna łazienka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...