Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o piu, w twoim linku przykuło moją uwagę, więc ja trochę z innej beczki: czy ktoś użytkuje umywalkę, na której nie można postawić mydła? mam takową zaplanowaną, no i waham się.

jak się użytkuje dozowniki przykręcane do ściany? może ktoś ma coś sprawdzonego i dobrze wyglądającego ;)

 

http://kambor.pl/img/umywalki-lazienkowe/umywalka-naroznikowa-466x349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

 

Od razu przepraszam ,że nie do końca pod temat ,ale w projektach łazienek jestem kompletnie zlewana :(

 

Moja łazienka właśnie się robi ,a ja mam dylemat odnośnie mebli łazienkowych. Jako osoby ,które już mają swoje lazienki gotowe może jesteście mi w stanie doradzić co będzie bardziej praktyczniejsze.

 

Dostałam od stolarza takie propozycje szafek łaz 1.jpgłazienka.jpg i mocno się nad nimi zastanawiam. W szafce pod umywalką chciałabym zrobić 3 szuflady. Będą one mniejsze ,ale zakładam ,że umieszczę w nich swoje kosmetyki itp i nie chce żeby jak to tej pory w szafkach było dużo niewykorzystanej przestrzeni. W szafce po prawej stronie chce umieścić detergenty ,a nad pralką glównie ręczniki i coś jeszcze (jeszcze nie wiem co bo dużo jest tych półek :) ) Nad wc myślałam o zrobieniu półek od dołu 20,25,25 i 32cm ,zamiast trzech po 34cm. Tutaj mogłabym trzymać papier toaletowy i rownież jakies kosmetyki np.

 

Czy nie jest za dużo tych półek? Czy może z doświadczenia mogłybyście/moglibyście mi doradzić co jest bardziej funkcjonalne ?

 

Będę na prawde wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrowkaa szuflady na kosmetyki polecam :yes: W szafie radziłabym półki z możliwością regulacji, a trzymać zawsze będzie co. U nas w łazience w szafie mamy: zapas papieru, wszystkie płyny do mycia łazienki, zapas kosmetyków do mycia, pościel i poszwy na górę oraz ręczniki.

 

W szafie z pralką na pewno jedną półkę zarezerwowałabym na detergenty do prania. Pod umywalką te 2 boczne szafki może przeznacz jako kosze na pranie? Białe i kolorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuje się, iż przy kąpieli zużywa się 200-250 litrów wody, średniej wielkości wanna to około 200-250 litrów wody, dodatkowo trzeba liczyć wodę dolewaną w trakcie kąpieli (np. wanna się wychłodziła); według źródeł (patrz na linki zewnętrzne z artykułu) w trakcie prysznica zużywa się 1/4 wody potrzebnej do kąpieli czyli około 50 litrów. Czyli 4 osoby * 3 razy tygodniowo * 4,5 tygodni miesięcznie * 150 (różnica 200-50) litrów = 8100 litrów 8,1 tony

źródło

wikipedia

Ja będę miała oba bo czasem lubię się pomoczyć w wannie ale na co dzień zdecydowanie prysznic. Nie tylko ze względu na ilość zużytej wody a głównie na czas. Jak w wannie to musi być długo. Napuszczanie wody do wanny by posiedzieć w niej max 15 minut to kompletne marnotrastwo. Poza tym nigdy nie wyjdę szybciej jakoś tak schodzi dłużej.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa tak przy małych dzieciach brak wanny jest uciążliwy i to bardzo. Jak już nie ma miejsca na oba a chcemy koniecznie wannę z takiego czy innego powodu to bym wykombinowała coś takiego:

dwa w jednym

http://img.markowydom.pl/prod/0/kabina-prysznicowa-nawannowa_image_a9572337.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/9/5409/z5409109O.jpg

albo chociaż parawan

http://www.budnet.pl/zdjecia/parawan_nawannowy_niven_dwuczesciowy_text.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dlugo sledzilam ten watek i szukalam inspiracji na swoich lazienek. Znalazlam tutaj wiele ciekawych realizacji, ktore byly dla mnie wskazowka do zaprojektowania swojej wersji. Dlatego teraz chcialabym pokazac Wam swoje wypociny :-) - brakuje szafki pod umywalki, no i samych umywalek. Poza tym jeszcze dojda dodatki, ale to juz za jakis czas...

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez aswolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Roca Hall 50x25 w malutkim wc, sprawdza się bardzo dobrze, obie ręce swobodnie się myje :) :

 

http://i57.tinypic.com/2e39yxj.jpg

 

A tu moja Roca Art nablatowa w łazience, ale ona ma 60x38 i jest w innym stylu niż ty widzę potrzebujesz, ale myje się w niej wszystko bezproblemowo, a czasem coś także bezproblemowo wypiorę :). Nic się nie chlapie, choć jak ktoś "zdolny" to zawsze da radę :):

 

http://i62.tinypic.com/rkoprb.jpg

 

 

pięknie się prezentują twoje płytki z połączeniem z wikliną, bardzo ciepła łazienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dlugo sledzilam ten watek i szukalam inspiracji na swoich lazienek. Znalazlam tutaj wiele ciekawych realizacji, ktore byly dla mnie wskazowka do zaprojektowania swojej wersji. Dlatego teraz chcialabym pokazac Wam swoje wypociny :-) - brakuje szafki pod umywalki, no i samych umywalek. Poza tym jeszcze dojda dodatki, ale to juz za jakis czas...

[ATTACH=CONFIG]265052[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]265053[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]265054[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]265055[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]265056[/ATTACH]

 

jak będą dodatki, to będzie "kropka nad i "

a jedyna uwaga to jak dla mnie obudowa (panel) do wanny.

nie jest ona najlepszym rozwiązaniem, bo ani to ładne, ani tanie, ani praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...