Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Toscana, fajny pomysł z tą toaletką w łazience, chociaż troszkę tam ciasno. Sprawdza się? Nigdy nie miałam toaletki w sypialni, bo co tu zrobić z rękami brudnymi od podkładu? Latać do łazienki? Bez sensu. A tu proszę - toaletka w łazience i już problem brudnych rąk rozwiązany. Nie wpadłabym na to. Ze światłem tylko słabo (brak dziennego) ale jeśli ktoś ma miejsce pod oknem w łazience, może o tym pomyśleć. Ja na pewno skopiuję, jeśli będę robić drugą łazienkę.

 

A tak ogólnie, całkiem przyjemna łazienka.

Edytowane przez -ula-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula - dziękuję; toaletka sprawdza się jak najbardziej, jest dobrze doświetlona kinkietami, a w razie czego można podejść do okna zobaczyć, czy wszystko ok; w sumie nigdy nie robiłam makijażu przy świetle dziennym, a teraz wreszcie mam wszystkie kosmetyki w jednym miejscu i do tego mogę siedzieć;);

 

Tomkowa - pierwotnie miał tam być właśnie biały taborecik (coś typu podnożek Barcelona), ale nie miałam co zrobić z fotelem z sypialni, który musiał ustąpić miejsca wielkiemu legowisku dla psa:rolleyes:; może kiedyś wymyślę nowe miejsce dla fotela (planuję remont pokoju gościnnego), a wtedy zapewne taboret znajdzie się przy toaletce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu.

 

A mam jeszcze jedną prośbę.

Czy oprócz kilku zdjęć, które tutaj znalazłam(przeczytałam caluuuutki wątek) to moglibyście mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć aranżacje łazienek, gdzie by było mało kafli, a większość ścian malowanych?

 

Konkretnie szukam jakiś zdjęć, gdzie na całej ścianie jest tylko lustro, blat z szufladami i umywalką, a jedyne kafle to między blatem a lustrem. A reszta po bokach pomalowana dobrą farbą. Możecie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Gwoli sprawiedliwości muszę napisać, że końcowy efekt to wynik współpracy z projektantem, który moje pomysły uporządkował i skleił w fajną całość:yes:

 

Modena - drewniane płytki to Marazzi Treverkhome Castagno, a szare - Marazzi Monolith Bocciardato Black (na ścianach i podłodze są te same, tylko w innych rozmiarach; różnica w kolorze wynika jedynie z różnego odbicia światła). Strukturę płytek dość dobrze oddaje poniższa fotka (to struktura bocciardato= młoteczkowana, są też dostępne gładsze płytki z tej serii). Są bardzo dobrej jakości, miałam mało odpadów, chyba nic nie pękło przy przycinaniu, wycinaniu otworów, pan płytkowy był zadowolony :D. No i są proste, nawet te "drewniane":yes:

Marazzi_monolith.jpg

 

 

A grzejnik to Hiacynt, polskiej firmy Enix (ponoć niezła - mam w drugiej łazience, od ponad 13 lat inny ich model, odpukać - działa bez zarzutu). Jest dostępny w wielu kolorach, wieszak na ręcznik, grzałkę i zawór trzeba dokupić osobno (ale zmieściłam się w 2 tysiącach przy grzejniku 170cm, z dopłatą za kolor). Szczegóły znajdziesz tu: http://enix.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu.

 

A mam jeszcze jedną prośbę.

Czy oprócz kilku zdjęć, które tutaj znalazłam(przeczytałam caluuuutki wątek) to moglibyście mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć aranżacje łazienek, gdzie by było mało kafli, a większość ścian malowanych?

 

Konkretnie szukam jakiś zdjęć, gdzie na całej ścianie jest tylko lustro, blat z szufladami i umywalką, a jedyne kafle to między blatem a lustrem. A reszta po bokach pomalowana dobrą farbą. Możecie coś podpowiedzieć?

 

Nie ma sprawy. Moja łazienka pasuje do Twojego opisu. Z jednym szczegółem: nie ma tam kafli w ogóle. Także nad blatem.

Zdjęcie na priv.

 

Toscana podoba mi się Twoja łazienka. Myślę, że przyjemnie z niej korzystać :)

Jedna jedyna rzecz rzuca mi się w oczy na niekorzyść: szczotka do wc (bo to chyba szczotka (?)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna jedyna rzecz rzuca mi się w oczy na niekorzyść: szczotka do wc (bo to chyba szczotka (?)).

he he właśnie jak oglądałam zdjecia to też się nad tym zastanowiłam ... obstawiałam że to dźwignia zmiany biegów ... :rotfl:

 

Toscana łazienka naprawdę ciepła, praktyczna i przytulna ... :) wybacz tą moją głupawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he właśnie jak oglądałam zdjecia to też się nad tym zastanowiłam ... obstawiałam że to dźwignia zmiany biegów ... :rotfl:

 

Toscana łazienka naprawdę ciepła, praktyczna i przytulna ... :) wybacz tą moją głupawkę :)

 

a ja też miałam takie samo skojarzenie :)

 

A łazienka Toscana też mi się bardzo podoba :)

 

A ja mam pytanie odnośnie prysznicu, mogłabyś pokazać dokładniej jak masz zrobiony ten odpływ tam? Bo mój mąż upiera się, że spadek robi się płytkami a nie na etapie wylewek.

 

No i powiedz, nie chciałaś bidetu mieć?

Edytowane przez mycha.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he właśnie jak oglądałam zdjecia to też się nad tym zastanowiłam ... obstawiałam że to dźwignia zmiany biegów ... :rotfl:

 

 

To celowe - czasem trzeba dodać gazu przed wyjściem :lol2:.

Bije sie w piersi - szczotka też mi nie pasuje, ale tak bardzo chciałam, żeby była inna, niż wszystkie, a do tego łatwa w czyszczeniu i przystępna cenowo, że nie zauważyłam, że kształt ma nie taki, jak należy:(. Dobrze, że to tylko dodatek, więc łatwo zmienić:D

 

Mycha - mąż ma rację, spadek był robiony płytkami; poniżej zdjęcie zrobione w trakcie ich układania - fuga po prawej od odpływu jest zasłonięta szybą prysznicowąDSCF2791 - Copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To celowe - czasem trzeba dodać gazu przed wyjściem :lol2:.

Bije sie w piersi - szczotka też mi nie pasuje, ale tak bardzo chciałam, żeby była inna, niż wszystkie, a do tego łatwa w czyszczeniu i przystępna cenowo, że nie zauważyłam, że kształt ma nie taki, jak należy:(. Dobrze, że to tylko dodatek, więc łatwo zmienić:D

 

Mycha - mąż ma rację, spadek był robiony płytkami; poniżej zdjęcie zrobione w trakcie ich układania - fuga po prawej od odpływu jest zasłonięta szybą prysznicową[ATTACH=CONFIG]284335[/ATTACH]

 

Dzięki :) No widzisz a na muratorze jest filmik i tam pokazane jak spadek jest zrobiony na wylewce. A już braliście prysznic? woda ładnie spływa, nie rozlewa się po łazience? Bo my będziemy mieli bardzo podobny prysznic, tak samo szyba, nawet w tym samym miejscu będzie stał co u Ciebie :)

 

Co do szczotki, to ona taka zabawna jest , niech sobie będzie skoro Tobie się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...