Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

joliska - mam pytanko do Ciebie - jestem zachwycona symetrią ułożenia płytek w Twojej łazience i stąd moje pytanie: sama tak kombinowałaś czy zrobił Ci to ktoś?

 

Jeżeli sama, to czy mogłabyś mi pomóc? Też chcę tak ładnie symetrycznie, ale w mojej mikroskopijnej toalecie zachciało mi się płytek 25 na 50 cm a na podłogę 50 na 50 i .... jak nie wymyślę zawsze mi jakaś dziwna "końcówka wychodzi.... :cry: :oops:

 

Oczywiście radzić i ciosać kołki na głowie możecie mi wszystkie dziewczyny :wink:

 

Zrezygnować z tak wielkich kafelek (takie ładne są :cry: ) czy jednak dalej kombinować :-? Przeszły mi już przez głowę listwy srebrne (takie 1 cm chcę na ścianach) ale 5 cm szerokości na podłodze to mi jakoś strasznie tandetą zalatuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska - mam pytanko do Ciebie - jestem zachwycona symetrią ułożenia płytek w Twojej łazience i stąd moje pytanie: sama tak kombinowałaś czy zrobił Ci to ktoś?

 

Anulku :)

zrobili mi to Panowie, którzy wykańczali moje mieszkanie - niczego nie tłumaczyłam, o nic nie prosiłam, sami wiedzieli, że płytki (nieważne, czy na ścianach, podłodze w łazience, czy na balkonie), układa się idealnie symetrycznie :) A płytki łazienkowe małe nie są: 30x41,60 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska - mam pytanko do Ciebie - jestem zachwycona symetrią ułożenia płytek w Twojej łazience i stąd moje pytanie: sama tak kombinowałaś czy zrobił Ci to ktoś?

 

Anulku :)

zrobili mi to Panowie, którzy wykańczali moje mieszkanie - niczego nie tłumaczyłam, o nic nie prosiłam, sami wiedzieli, że płytki (nieważne, czy na ścianach, podłodze w łazience, czy na balkonie), układa się idealnie symetrycznie :) A płytki łazienkowe małe nie są: 30x41,60 cm

 

No kurcze to teleportuj mi tu tych panów .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,

 

kupilam plyteczki Opoczno Zebrano i w poniedzialek zacznie sie robic górna łazieneczka.

 

Moj majster zaproponował ze położy je bezfugowo. Czy ktos tak je kładł i jak to wyszlo ?

 

bardzo prosze o info w tej sprawie

 

pozdrawiam

Najpierw niech Twoj majster sprecyzuje co dokladnie rozumie przez polozenie plytek bezfugowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba 'bezfugowo" znaczy że bez fugi

 

a można jakos inaczej to zinterpretować... :D

o... prosze bardzo :)

 

Bezfugowo tzn na minimalna fuge 1-2mm jesli kafle sa rowne i nie ma podlogowki to nic nie stoi na przeszkodzie :)

Nie wiem czemu "fachowcy" mowia inwestorom ze 1 czy 2mm to ukladanie bezfugowe :roll: dla mnie 2 mm to juz dosc duza fuga, zazwyczaj jesli plytki pozwalaja to ukladam na 1, 1,5mm.

 

 

Teoretycznie powinny byc wieksze, jakos kojarze 5mm, jesli masz podlogowke to dalabym szersze fugi zwlaszcza jesli kafle maja duzy format. I ta fuga na podlodze wymusza fuge na scianie :)

To zalezy nie tylko od wielkosci terakoty ale rowniez od wielkosci ukladanej powierzchni. Nie musisz sie zamartwiac 5mm, zrob sobie 2,5mm.

Jesli terakota, gres cokolwiek co kladziesz na podlodze ma inna wielkosc niz glazura scienna, to szerokosci fugi podlogowej nie musisz kontynuowac na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam takie pytanie, a właściwie prośbę... czy ktoś był zmuszony powiesić kaloryfer bezpośrednio nad zabudową geberita od WC? i zechciałby się podzielić zdjęciami?

U mnie byłoby tak wygodnie, bo nie zabierałoby miejsca i byłoby blisko przy sięganiu z wanny po ręcznik, ale czy do przyjęcia pod względem estetycznym?

I na jakiej wysokości trzeba wtedy powiesić grzejnik? 120-130 cm?

 

Będę wdzięczna za wszelkie fotki i podpowiedzi

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś skłonna wydać nieco więcej kasy na stelaż to kup ten niski z Geberita o wysokości 82 cm - wtedy wieszak może być niżej czyli wydaje się, że wygodniej .... Co ty na to?

..więcej kasy... jak zawsze niechętnie ;) ale w sumie nie wiedziałam, że są niższe, dzięki za info.

 

Dewelopek standardowo przewidział, że kaloryfer zamontuje na 115cm, to prawie normalny by się zmieścił :) ale że go jeszcze nie zamontowali, to mogą go powiesić wyżej. Właśnie się dowiedziałam, że kaloryfer ma wysokość 110 cm, więc prawie pod sufit wyjdzie. Jak to będzie wyglądało hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...