Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Poszukuję szafki pod umywalkę (najlepiej od razu z umywalką albo info jaki model do tego jest ok żeby potem sie nie bujać i nie dopasowywać). Szafka ma być czarna MATOWA. I tu problem bo są same w połysku :mad: Znalazłam tylko jedną matową ale jest głęboka na ponad 50 cm. Jak dla mnie za bardzo będzie odstawać w mojej niewielkiej łazience.

Może ktoś ma taką szafkę i się pochwali lub orientuje się gdzie taką znajdę? Przejrzałam wątek ale nic takiego nie znalazłam, może przeoczyłam...:confused:

Wiem, że można zrobić na zamówienie ale wolałabym tego uniknąć bo wychodzi drożej i znając moje szczęście coś potem będzie nie tak itp więc wolę gotowca :)

Aha wymiar 65-70 cm ;)

 

http://www.sklepbaterie.pl/meble-lazienkowe/fpm-240-82bt-1200-1070-szafka-pod-umywalke-1-szuflada_p_35882.html?gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhuiVdBqVHaYJui7JydwMDnf-FcdYgKNca_nJ3hX1DxDsaAk-h8P8HAQ

 

http://www.grekon.pl/pl/c/FOKUS-czarne/19

 

Może tu coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

na poczatku chciałam nadmienić , że jest to moje pierwsze i pewnie ostatnie w zyciu własne mieszkanie i nie mam zielonego pojęcia o remoncie, wszystko musze zleci fachowcom.

Oto projekt mojej łazienki , bardzo mi się podoba bo o taką koorystykę chodziło. Zastanawia mnie jednak pare kwestii. Może ktoś oceni, doradzi coś w sprawie tego projektu.

 

Po pierwsze czy aby napewno ta szafa z zabudowaną pralką to dobry pomysł. Czy taka duza biała kolumna nie przytłacza łazienki? Ktoś zwrócil mi uwagę , że może lepiej nei zostawiać wolnej przestrzeni między wanną a szafą. Zamiast szafy zrobić niższą szafkę z blatem, a u góry wisząca pólka/ szafka.

 

Po drugie, moze przydała by się jeszcze jakaś półka nad wanną czy gdzieś? Może w narożniku.

 

Jak oświetlić łazienkę? Halogeny, ledy? Może nad lustrem takie opuszczane z sufitu światło?

 

Lustro, czy ono napewno może być wklejane od krawędzi ściany do ściany? Glazurnik powiedział, że tak sie niby raczej nie robi, że musi być troch płytki z każdej strony, bo płytki na krawędziach przycianne pod odpowiednim kontem, a lustro zabezpiecza się tylko silikonem i ze jak to będzie wygląać. Podobno lustro " pracuje i może pęknąc.

 

Ci do płytek drewnopodobnych, czy nie lepszy efekt dałoby układanie ich na tak zwaną zakładkę, a nie prosto? Fugi nie będą białe a w kolorze płytki.

 

Wc stanowi osobne pomieszczenie obok łazienki.

łazienka 01_6.jpg

łazienka 01_9.jpg

łazienka 01.jpg

łazienka 01_2.jpg

łazienka 01_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fouqquet, bardzo przyzwoite projekty. Nie likwidowałabym szafy, ładnie się tam komponuje. Zrobiłabym jedynie drugą półkę na brzegu wanny, tak, aby między szafą a wanną nie było przerwy. Jest wąska i trudno Ci tam będzie utrzymać czystość. I już byś miała dostateczną ilość półek i jakakolwiek nad wanną będzie zbędna ;) Czy ta szafa nie jest zrobiona na wizce za płytka? Pralka jest standardowych wymiarów? Jeżeli tak, to szafa powinna być głębokości wanny :)

I uwaga do obu łazienek: płytkowanie w wielu miejscach jest zupełnie zbędne ;) W dużej łazience na ścianie z prysznicem i umywalką płytki można dać tylko do wysokości drzwi. Na ścianie z wanną i prostopadłej do niej płytki tylko do dekoru. A na ścianie z grzejnikiem płytki są zupełnie zbędne;) Tak jak w małej łazience na ścianie z drzwiami wejściowymi. W małej wypłytkować można wyłącznie do wyokości dekoru. Zrezygnowałabym też z płytek drewnopodobnych podkreślających wysuniętą zabudowę geberitu ;) Przy białej płytce nie będzie to tak widoczne.

A co do lustra, to glazurnik nie ma racji, nie trzeba dawać "trochę płytki" po bokach. Trzeba zrobić jednak dylatację, bo rzeczywiści szkło pracuje, ale można to tak zrobić, że lustro będzie wyglądało jak "od ściany do ściany" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wstydzę, ale oglądam Wasze, to i ja pokażę łazienkę mojego pomysłu, użytkowana od stycznia, zatem sprawdzona i bardzo mi się podoba;) [ATTACH=CONFIG]322277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]322275[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]322276[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]322278[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]322279[/ATTACH]

 

generalnie super! :no:

byłabym tylko za tym, żeby zdjąć te różności służące do łapania kurzu z zabudowy nad WC

sama baza jest wystarczająco absorbująca i taka trochę zagracona wydaje się łazienka

a szkoda, bo piękna jest sama w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fouqquet, bardzo przyzwoite projekty. Nie likwidowałabym szafy, ładnie się tam komponuje. Zrobiłabym jedynie drugą półkę na brzegu wanny, tak, aby między szafą a wanną nie było przerwy. Jest wąska i trudno Ci tam będzie utrzymać czystość. I już byś miała dostateczną ilość półek i jakakolwiek nad wanną będzie zbędna ;) Czy ta szafa nie jest zrobiona na wizce za płytka? Pralka jest standardowych wymiarów? Jeżeli tak, to szafa powinna być głębokości wanny :)

I uwaga do obu łazienek: płytkowanie w wielu miejscach jest zupełnie zbędne ;) W dużej łazience na ścianie z prysznicem i umywalką płytki można dać tylko do wysokości drzwi. Na ścianie z wanną i prostopadłej do niej płytki tylko do dekoru. A na ścianie z grzejnikiem płytki są zupełnie zbędne;) Tak jak w małej łazience na ścianie z drzwiami wejściowymi. W małej wypłytkować można wyłącznie do wyokości dekoru. Zrezygnowałabym też z płytek drewnopodobnych podkreślających wysuniętą zabudowę geberitu ;) Przy białej płytce nie będzie to tak widoczne.

A co do lustra, to glazurnik nie ma racji, nie trzeba dawać "trochę płytki" po bokach. Trzeba zrobić jednak dylatację, bo rzeczywiści szkło pracuje, ale można to tak zrobić, że lustro będzie wyglądało jak "od ściany do ściany" :)

 

Pralka to chyba 45 cm, więc nie powinna byc za płytka szafa, Możliwe, że sprawia to takie wrażenie przy wannie 170X70, której notabene jeszcze nie wybrałam.

A co do kładzenia płytek tylko do wysokości dekorów, czy też pominięcie ich na ścianie z grzejnikiem to pytanie moje jest- czy takie rozwiązanie jest praktyczne. W takim razie jakiego rodzaju farby należy używać na takie powierzchnie, biorąc dodatkowo pod uwagę, że bylaby to śnieżnobiała farba.

Z tym lustrem to dobrze wiedzieć, bo bardzo zależy mi na tym, żeby lustro wyglądało w taki sposób jak na wizualizacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parawan jedzie- wygrała opcja economiczna- ceransit easy 140x 115.

 

Nie wygląda tragicznie, cena 650z wysyłka też jest rozsądna.

135245_PU_lupa.8E81EE72-3F59-4653-8C51-7CAD3778EF66.jpg

 

 

 

Płytki na ścianęto na 90% opp! white ceramstic=a rektyfikowane, białe połysk 30x60.

 

Po wielu bojach i wiwytach w kilkunastu zalonach poddaję się - nie zgram fugi na ścianie i podłodze.

Powalczę o zgranie podłogowych i tych samych na gebericie i obudowie wanny.

 

Dopasowanie efektownych mastowych beton/cement (60x60) i ściennych połysk biały w jednym formacie (30x60 )to koszmar 59,4, 59,5, 59,7 59,8 i dostanie do tego ściennych.

 

:confused:

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy zestawy podtynkowe do baterii prysznicowych są uniwersalne i pasują do niego baterie prysznicowe dowolnych producentów ???

 

[ATTACH=CONFIG]325586[/ATTACH]

 

Każdy producent ma swoje własne rozwiązania i nic innego nie będzie pasowało. Dodatkowo występują różne wersje, np. klasyczna do baterii z dźwigienką i termostatyczna do baterii z pokrętłami. Najpierw wybierz baterię, potem spytaj sprzedawcę lub sprawdź na stronie producenta jaki element podtynkowy jest potrzebny do kompletu. Najlepsze firmy starają się przez wiele lat korzystać ze wspólnego elementu podtynkowego dla wszystkich produktów, wprowadzając jedynie coraz to nowsze elementy zewnętrzne, dzięki czemu łatwo zmienić wygląd łazienki nie rozgrzebując ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka to chyba 45 cm, więc nie powinna byc za płytka szafa, Możliwe, że sprawia to takie wrażenie przy wannie 170X70, której notabene jeszcze nie wybrałam.

A co do kładzenia płytek tylko do wysokości dekorów, czy też pominięcie ich na ścianie z grzejnikiem to pytanie moje jest- czy takie rozwiązanie jest praktyczne. W takim razie jakiego rodzaju farby należy używać na takie powierzchnie, biorąc dodatkowo pod uwagę, że bylaby to śnieżnobiała farba.

Z tym lustrem to dobrze wiedzieć, bo bardzo zależy mi na tym, żeby lustro wyglądało w taki sposób jak na wizualizacji :).

 

Nie udało mi się zmyć nad grzejnikiem, rozmazałam i trzeba było malować. Farba chyba nie taka zła, lateksowa tikkurila. Może dlatego, że cały sezon grzeję na maxa.

Nigdy nie zrobiłabym ani białej farby za grzejnikiem, ani białych fug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam pomalujesz ? Będziesz demontować drabinki? U mnie się wyjątkowo tam kurzy, tj. sufit nad grzejnikiem i ściana za nim. Żadnej farby bym tam nie chciała, nie tylko białej.

 

Nie kurzy się, farba jest biała jak była na początku.

Raz na jakiś czas ściany myję wilgotną ścierką, jak wszędzie.

Jeśli będziemy malować to albo zdejmiemy grzejnik, albo małym wałkiem spokojnie da się tam dosięgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co prawda tubądzin zień seria barcelona ale podobnie wygląda i być może będzie dla Was inspiracją.

nie udało mi się wkleić zdjęcia w załączniku więc wstawiam link:

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/barcelona_palazzo_wanna_pod_oknem_0.jpg?itok=c17s7DpC

 

o super o coś takiego właśnie mi chodziło :yes: dziękuję :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...