Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wszystko co wymieniłem to tylko "najpotrzebniejsze" babskie rzeczy pod ręką.

Nie wymieniłem jeszcze, że tonik, to będzie w dwóch butelkach, bo jednak się kończy druga zaczęta, tamtą skończę, ale to nie dziś...

Puder się kończy, właściwie drugie opakowanie rozpocząte, tamte kiedyć trzeba skończyć, nie dziś nie ma czasu.

Nie dodałem o zwykłych rzeczach, jak mydło, szczoteczka do zębów, kubek, pasta...

 

(piszę to z autopsji)

wiem ile muszę się nawalczyć, by na tej samej półce, zostało mi miejsce na antyperspirant i krem do golenia

:lol: :lol:

 

Pewnie że symetrii być nie musi !

Piękno tkwi w jej braku, ale tam gdzie rzeczywiście jest coś do tego stworzone (w tym projekcie przykładem jest ta fajna ściana z krawędzią po okręgu).

 

Ale skracanie półki, albo równo z początkiem tego "lustra?" ...albo w ogóle ...

Chyba że inna opcja. Skracana półka i "lustro" przesunięte do środka ściany, tak by kończyło się z zakończeniem półki.

bo inaczej będzie to wyglądało ...jak by wykonawca nie dowidział na jedno oko :wink: (przynajmniej ja bym to widział tak wchodząc do czyjejś takiej łazienki... bo u mnie by to z pewnością nie przeszło) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

czy ktoś może się wypowiedzieć na temat płytek z Nowej Gali?

Chodzi mi głównie o Stone Life SL02.

 

Mam SL Nowej Gali w wiatrołapie. Kupowałam z dwóch dostaw i niestety trafiły się płytki różnej wielkości. Co do wyglądu - zdecydowanie bardziej podobają mi się MM, które mam w salonie, ale za to SL są zdecydowanie lepsze do utrzymania w czystości. Z uwagi na wzorek nie widać na nich tych wszystkich paprochów i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi sie "dostalo" ;) :D

 

skrócony blat nie pasuje symetrycznie do niczego

projekt projektantki zakłada że górna półka kończy się wraz z drugą krawędzią tego "lustra?" ? a dolna półka z początkiem tego "lustra ?".

Skracanie górnej półki gubi prządek.

To oczywiste ze po zwezeniu blatu nalezy uporzadkowac sciane nad nim.

Ja wylacznie skrocilem szafke/blat a nie przerabialem calego projektu.

To oczywiste ze po zwezeniu blatu nalezy uporzadkowac sciane nad nim.

maniowka nie masz obaw, ze lustro w ramce z dekorow obok lustra to troche ryzykowne posuniecie. Moze skoro nie masz jeszcze sciany to zrob w niej wneke na szafke la moze wstaw dwa symetryczne lustra na bocznych scianach umywalki po prawej i lewej stronie lub zamiast luster rozwaz zastosowanie drzwi roletkowych rozsuwanych jednoczesnie gora dol (cos na wzor wind gastronomicznych ;) ).

 

 

...jesteś genialny, niewyczerpana skarbnica pomysłów i rozwiązań... wiem, co mówię :D, przeczytałam całe NASZE ŁAZIENKI :D :D

Nie ma co przesadzac, zaraz spale pąsa :) :oops: ale dziekuje za dobre slowo... az mnie polechtalo ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety prawie zadna lazienka z tego watku mnie nie zachwycila - tylko Inez i Ewe mialy calkiem ladne.

Wiem, ze generalnie na forum muratora nie ma miejsca na negatywne komentarze, ale napisze kilka ogolnych uwag do wyzej zamieszczonych wnetrz, moze ktos wezmie pod uwage przy planowaniu lazienki:

- lepiej wyglada, jesli toaleta, umywalka, wanna, bidet sa z tej samej lub podobnej serii, np. nie musi byc wszystko kolo, seria ego, ale powinno byc tego samego ksztaltu. Byla tu taka lazienka: przepiekne okragle umywalki, taka tez miska ustepowa i ..... wielokatna wanna, ktora byla z innej bajki

- za duzo dekorow, wzorow, faktur - nawet jesli lazienka jest duza, to "mniej znaczy wiecej"

- same bezo-brazy, i to jeszcze cieple, a do tego np. drewniane , cieple szafki z zupelnie innym odcieniem brazu

- brak symetrii np. przycisk od geberetu nie jest na srodku

- kafelkowanie pod sufit: owszem, to niest ani modne, ani funkcjonalne. Po co kafelkwac sciany, ktore z woda nie beda mialy w ogole kontaktu? Lazienka stwarza przytlaczajace wrazenie, plytki wszedzie - pomniejszaja a koszty rosna

- lekka umywlaka i ciezki blat z plytek pod nia = brak rownowagi

- po co tyle podwieszanych sufitow, halogenow, polek k-g?!

- i juz cos, czego zupelnie nie rozumiem: albo fachowiec do kitu, albo inwestor nie zastanowil sie nad rozplanowaniem lazienki: fugi zupelnie sie nie zbiegaja, Wiem, ze sa inne rozmiary plytek podlogowych i sciennych: albo wybiera sie inne, albo uklada sie je tak, zeby fugi sciennych pokrywaly sie z podlogowymi. A jak zupelnie sie nie da (chociaz zawsze sie da), to fuga musi byc w kolorze plytek! Inaczej wychodzi misz-masz...

 

I na koniec: mozna miec piekna lazienke z tanimi plytkami i brzydka z drogimi. Genralnie umiar i prostota sa kluczem do sukcesu.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...