Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A dawno była robiona łazienka? Pytam bo nasz " fachowiec" powiedział, że technologa sie zmieniła i nie da sie teraz uzyskac idealnie białej fugii bo coś tam ...? Zreszta postanowilismy się z panem pożegnać.

 

Ja również mam fugę mapei - jest czysta biała, da się. Łazienka wykańczana 2 lata temu

 

Z jakiej firmy miałaś fugę? i czy przypadkiem majster jej nie pobrudził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dawno była robiona łazienka? Pytam bo nasz " fachowiec" powiedział, że technologa sie zmieniła i nie da sie teraz uzyskac idealnie białej fugii bo coś tam ...? Zreszta postanowilismy się z panem pożegnać.

 

Nasza łazienka robiona była rok temu. Żadnych problemów z białymi fugami nie było. Dobra decyzja ze zmianą fachowca :) ja też na budowie nie raz słyszałam, że się nie da a potem jednak jakoś się dało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

moze ktso bedzie w stanie pomóc. Pytanie dotyczy białych fug. Wczoraj fachowiec zafugował płytki. Płytki są białe, nie żadne ecru ani kremowe, poprostu białe. Miał dobrać fugę idealnie pasującą do płytek.... A tutaj niespodzianka. Fuga nie jest biała, a kremowo , smietankowa z odcieniem żóltym. Powiedział nam, że nie ma i nie da się uzyskać białych fug, że zawsze będzie to brudny białe. No właśnie i teraz przy tych białych płytkach , fugi wyglądają na brudne.

i teraz pytanie czy ma rację? Jeśli nie to z jakiej firmy polecilibyście mi fugę o odcieniu idealnie białym, czysta biel, jak osiągnąc taki efekt?

 

Pomocy

 

U mnie niestety epoksydowa fuga Mapei przy białych, błyszczących mugatach w kuchni też wygląda na kremowo - żółtą. Mnie akurat to nie przeszkadza bo fugę mam minimalną. Ale zdziwiłam się jak fuga, która miała być biała wyszła w takim kolorze. Płytki kładł i fugował mąż więc fachowca nie mogłam wyrzucić. :DRobił wszystko z chemiczną precyzją więc o złym mieszaniu i kładzeniu fugi nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

moze ktso bedzie w stanie pomóc. Pytanie dotyczy białych fug. Wczoraj fachowiec zafugował płytki. Płytki są białe, nie żadne ecru ani kremowe, poprostu białe. Miał dobrać fugę idealnie pasującą do płytek.... A tutaj niespodzianka. Fuga nie jest biała, a kremowo , smietankowa z odcieniem żóltym. Powiedział nam, że nie ma i nie da się uzyskać białych fug, że zawsze będzie to brudny białe. No właśnie i teraz przy tych białych płytkach , fugi wyglądają na brudne.

i teraz pytanie czy ma rację? Jeśli nie to z jakiej firmy polecilibyście mi fugę o odcieniu idealnie białym, czysta biel, jak osiągnąc taki efekt?

 

Pomocy

 

U mnie jest biała fuga ceresit i przy białych płytkach jest biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Budynku ECS niestety nie widziałam, ale chyba pojadę go zobaczyć na żywo, bo na zdjęciach wygląda powalająco http://forum.muratordom.pl/images/smilies/smile-2.gif dzięki"

 

na tym budynku to nie jest miedź, ale stal corten :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

Bardzo podobają mi się matowe, porowate płytki, płytki a'la beton i wszystko co z tym związane.

Mam dwie łazienki- obydwie chce zrobić takie same- są obok siebie- jedna malutka- wąska 1,2m i długa 3m, gdzie będzie ściana prysznicowa- odpływ w płytkach, malutka umywalka i geberit. Druga z wanną, 2 umywalkami i szafkami.

 

Chciałam zrobić je w szarości, ale jednocześnie jasne, aby nie pomniejszyć pomieszczeń. Znalazłam takie, które mi pasują. Są matowe, szorstkie i porowate. I teraz zastanawiam się jak będą zachowywać się z wodą- pod prysznicem będą zarówno ściany i podłoga zalewane. Jak Wasze doświadczenia? Płytki z połyskiem mi się podobają, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić MOJEJ takiej błyszczącej łazienki.

Dodaje w 1 załączniku płytkę ścienną. Wymiar 33x100. Myślałam o tej białej-lekko szarej. Czy łączyć ją z ciemniejszym szarym, w postaci jakiegoś pasa na ścianie i dać taki sam kolor podłogi czy całość jasną?

I teraz druga strona medalu, czyli jaka podłoga do tego- czy to samo, tylko kwadraty 44x44- kolor taki sam lub ciemniejszy czy płytki a'la drewniane np 20x100, imitujące deski ?

Co z obudową wanny w dużej łazience, czy obudować tymi matowymi, szorstkimi płytkami?

 

Jak z czyszczeniem takich powierzchni?

meridien_white_G.jpgmeridiem_white_G.jpgbig_meridien_silver.jpg1.jpgIMG_3981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka na poddaszu. Jeszcze bez lustra i przyborów toaletowych

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=337055&d=1447142491

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=337056&d=1447142540

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=337057&d=1447142569

 

Piękna łazienka. Kuchnia również.

Pozwoliłam sobie powiększyć zdjęcia, mam nadzieję że nie macie nic przeciw temu.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka i Michał, przyłączam się do chwalących Twoją łazienkę :) Jest bardzo ładna :yes: Jedyne, co mi przeszkadza, to za nisko zamontowany grzejnik. Nie umiałabym wytrzeć pod nim półki przy wannie, a tam lubi się wyjątkowo chlapać i brudzić ;) Nie dało się go zlokalizować na wysokiej ścianie obok wc? Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka i Michał, macie fajną łazienkę :) Muszlę i umywalkę mamy bardzo podobną. :bye:

Chciałam zapytać, kto z was miał problem z trzeszczącą wolnoopadającą deską sedesową? Moja zaczęła bardzo trzeszczeć. Nikt z nas jej na siłę nigdy nie zamykał. Mam fotkę muszli zrobioną w sklepie.20140801_143650.jpg

Edytowane przez mmikka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda brakuje lustra i kinkietu nad nim, ale, co tam, nasza łazienka na parterze :)

 

[ATTACH=CONFIG]327069[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327070[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327071[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327072[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]327073[/ATTACH]

 

Skonieak jakie macie odwodnienie liniowe pod prysznicem? My jesteśmy dopiero na etapie instalacji i poszukujemy właśnie odwodneinia do takiego prysznica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa no tam t faktycznie chyba by nie doleciało :p

oglądałam niedawno taki program w którym badali łazienki (kilka) - wyszło na to, że ok 1,5m wokół toalety są duże ilości moczu na podłodze i ścianach:jawdrop: (mężczyźni siusiając robią największe rozbyzgi).

Niestety w tym programie znaleziono również mocz na wszystkim wokoło w tym na szczotczeczkach do zębów itp. bleee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...