Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sorry ale prostotę w łazience to się robiło w latach 80-tych a jeśli chodzi o te beże i brązy :-? jestem na etapie szukania płytek do górnej łazienki i niestety jak się w chodzi do jakiego kolwiek salonu to są tylko płytki w beżach i brązach,naprawdę chciałabym w innych kolorach ale nie ma i już a jak już się coś znajdzie to cena powalająca,pewnie i ja zrobię w beżach i brązach :D z fugami też się nie zgodzę że muszą byc pod kolor kafli,pooglądaj sobie najnowsze,zaznaczam najnowsze katalogi,prospekty i zobacz co jest aktualnie trendy i na czasie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sorry ale prostotę w łazience to się robiło w latach 80-tych a jeśli chodzi o te beże i brązy :-? jestem na etapie szukania płytek do górnej łazienki i niestety jak się w chodzi do jakiego kolwiek salonu to są tylko płytki w beżach i brązach,naprawdę chciałabym w innych kolorach ale nie ma i już a jak już się coś znajdzie to cena powalająca,pewnie i ja zrobię w beżach i brązach :D z fugami też się nie zgodzę że muszą byc pod kolor kafli,pooglądaj sobie najnowsze,zaznaczam najnowsze katalogi,prospekty i zobacz co jest aktualnie trendy i na czasie :p

dokładnie, poza tym kto powiedział, zę fugi muszą się zbiegać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie szukania płytek do górnej łazienki i niestety jak się w chodzi do jakiego kolwiek salonu to są tylko płytki w beżach i brązach,naprawdę chciałabym w innych kolorach ale nie ma i już a jak już się coś znajdzie to cena powalająca,pewnie i ja zrobię w beżach i brązach :D z fugami też się nie zgodzę że muszą byc pod kolor kafli,pooglądaj sobie najnowsze,zaznaczam najnowsze katalogi,prospekty i zobacz co jest aktualnie trendy i na czasie :p

 

zgadzam sie z Toba, dlatego zdecydowalismy sie na biel i szarosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

biję się z myślami i już niedługo cała posiniaczona będę chodzić....

 

moi glazurnicy twierdzą, że szlifowanie płytek 45 stopni sprawia, że się później szkliwo obija, że łatwiej takie kanty uszkodzić etc.. widzę oglądając wasze zdjęcia, że teraz wszyscy tak robią - bo jak inaczej?

 

listwy? - nie za bardzo

nakładane na siebie - masakra

 

proponują szlifowane, ale nie 45 stopni tylko jakoś mniej i później fuga.

 

aha - i jeszcze mi ćwieka zadali lustrem - czy je w płytki wklejać czy na płytkach wieszac?

Oni proponują wieszać - ale według mnie takie wklejone bedzie lepiej wyglądać, po co kłaść płytki pod spód?

Z drugiej strony jak się zbije to ciężej wymienić, podobno jakieś czarne mogą wychodzić... oni mnie tak straszą bo im się nie chce wklejać czy jak?

 

 

Poradźcie please!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie miałam takie że jak prysznic będzie chlapać to wstawię drzwi. Użytkowany jest codziennie od jakiś 2tygodni i nie chlapie mocno takie pojedyńcze kropelki są na podłodze poza prysznicem. Mamy dość duży spadek w brodziku z mozaiki, a prysznic jest naprawdę duży więc chyba drzwi nie będzie. (wolę częściej wytrzeć podłogę niż myć szklane drzwi).

Płytki mamy szlifowane pod kątem 45 stopni oraz lustro wklejane w płytki w obu łazienkach (druga łazienka użytkowana od roku) i nie ma żadnych plam na lustrze, niewidzę możliwości zbicia lustra (nochyba że ktoś specjalnie czymś w nie rzuci) a jakbyu jednak się zbiło to wtedy można nowe powiesić na starym. Na narożniki trzeba uważać, są kruche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

biję się z myślami i już niedługo cała posiniaczona będę chodzić....

 

moi glazurnicy twierdzą, że szlifowanie płytek 45 stopni sprawia, że się później szkliwo obija, że łatwiej takie kanty uszkodzić etc.. widzę oglądając wasze zdjęcia, że teraz wszyscy tak robią - bo jak inaczej?

 

listwy? - nie za bardzo

nakładane na siebie - masakra

 

proponują szlifowane, ale nie 45 stopni tylko jakoś mniej i później fuga.

 

aha - i jeszcze mi ćwieka zadali lustrem - czy je w płytki wklejać czy na płytkach wieszac?

Oni proponują wieszać - ale według mnie takie wklejone bedzie lepiej wyglądać, po co kłaść płytki pod spód?

Z drugiej strony jak się zbije to ciężej wymienić, podobno jakieś czarne mogą wychodzić... oni mnie tak straszą bo im się nie chce wklejać czy jak?

 

 

Poradźcie please!!

 

No właśnie - mam dokładnie te same dylematy

na dzień dzisiejszy wiem tylko, że nie chcę zadnych listewek, ćwierćwałków itp...

i chcę lustro wklejone w płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniowka

Projekt jest ciekawy :)

 

http://img252.imageshack.us/img252/9216/rzut1.th.jpg http://img6.imageshack.us/img6/3962/rzut5.th.jpg http://img6.imageshack.us/img6/623/rzut6.th.jpg http://img6.imageshack.us/img6/2918/rzut3.th.jpg

 

http://img253.imageshack.us/img253/7287/rzut4.th.jpg

 

Jednak... ;)

 

Osobiscie nie dawalbym blatu pod umywalka na cala szerokosc. Dzieki temu calosc optycznie nabierze lekkosci a poza tym znajdzie sie miejsce na recznik i/czy wiszacy przewod z gniazdka np. ladujacej sie maszynki do golenia :D lub zestawu elektrycznych szczoteczek do zebow.

 

Przykladowo zmniejszony blat na wizualizacji ponizej.

 

http://img12.imageshack.us/img12/623/rzut6.th.jpg

 

 

świetny kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

biję się z myślami i już niedługo cała posiniaczona będę chodzić....

 

moi glazurnicy twierdzą, że szlifowanie płytek 45 stopni sprawia, że się później szkliwo obija, że łatwiej takie kanty uszkodzić etc.. widzę oglądając wasze zdjęcia, że teraz wszyscy tak robią - bo jak inaczej?

 

listwy? - nie za bardzo

nakładane na siebie - masakra

 

proponują szlifowane, ale nie 45 stopni tylko jakoś mniej i później fuga.

 

aha - i jeszcze mi ćwieka zadali lustrem - czy je w płytki wklejać czy na płytkach wieszac?

Oni proponują wieszać - ale według mnie takie wklejone bedzie lepiej wyglądać, po co kłaść płytki pod spód?

Z drugiej strony jak się zbije to ciężej wymienić, podobno jakieś czarne mogą wychodzić... oni mnie tak straszą bo im się nie chce wklejać czy jak?

 

 

Poradźcie please!!

 

W naszej łazience płytki były szlifowane na 45 stopni, na razie nic się z nimi nie dzieje (zobaczymy co będzie przy użytkowaniu).

Lustro jest wklejane między płytki - takie chciałam od początku. A jakby coś się z nim stało to jak napisała Alektyc można nowe powiesić (nakleić) na starym) :wink:

U nas też nie ma żadnych listewek, ćwierćwałków itp. Nie podobają mi się takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety prawie zadna lazienka ...

...

...

...

... kluczem do sukcesu.

:o nie bede nic pisal, poprostu sie usmiechne :D :D :D :D :D :D

 

 

Moi drodzy,

biję się z myślami i już niedługo cała posiniaczona będę chodzić....

Podstawa to nie ciac plytek reczna maszynka. Tak ciete plytki po zlamaniu maja nierowny brzeg i po wykonaniu szlifu miejscami jego grubosc jest wrecz mikronowa przez co szalenie sa podatne na uszczerbienia. Tak wiec jesli ciete szlify, to tylko na stole wodnym lub ewentualnie przyslowiowym fleksem.

Wazne jest pozniej dokladne wypelnienie naroznikow fuga.

 

Lustro najczesciej sie wkleja w plytki i tego bym sie trzymal :)

Nie sadze by opinia wykonawcy by nie wklejac lustra podyktowana byla "traconymi m2 ukladanych plytek". Obstawiam niechec do przykrecania listwy by zamknac kompozycje plytek nad lustrem. No bo co innego ? :roll:

Lustro klejone jesli juz kiedys peknie, to poprostu trzeba je zerwac i po sprawie. Kleic lustro na lustro w razie zbicia pierwszego mozesz tylko jesli to pierwsze bylo wklejone glebiej niz polozone sa plytki a nie sadze by podobalo Ci sie takie rozwiazanie.

 

PS. Pamietaj do lazienki kupuj lustro lazienkowe (ale ameryke odkrylem :D) teraz inne, to chyba trudniej spotkac :)

i koniecznie z przeszlifowanymi brzegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedzi! duzo mi się rozjaśniło.

 

Ci moi fachowcy jakąś tam maszynkę wodną mają... ale nie dam sobie głowy uciąć że to o to chodzi :/ to może być właśnie ta ręczna... kurde, pewnie specjalnei dla mnie sobie nie kupią, stół wodny to chyba ze 3k kosztuje.

 

Wingerman - jaką listwę trzeba wkleić nad lustrem? rozumiem, że chodzi o to aby płytka nie zjechała nad otworem na lustro... ale coś konkretnego się wkleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wingerman - jaką listwę trzeba wkleić nad lustrem? rozumiem, że chodzi o to aby płytka nie zjechała nad otworem na lustro... ale coś konkretnego się wkleja?

Nic konkretnego :)

Kazdy ma swoj sposob. Mozna przykrecic, przybic np. listwe drewniana, kawalek profila od G/K czy chocby oprzec na kolkach lub dyblach poziomice... cokolwiek co podtrzyma i pozwoli wypoziomowac plytki na czas wysychania kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :) dzieki!

 

A jak kładziecie fugi - tzn kolory - jeden kolor na całą łazienkę czy w zależności od tła? np. ciemna obudowa geberit - ciemna fuga, jasna ściana - jasna fuga?

Moim zdaniem to zalezy przede wszystkim od projektu a wlasciwie od zamierzonego efektu koncowego. Obecnie najczesciej stosuje sie fugi zblizone kolorem do glazury. Ja osobiscie dobieram fugi (jesli inwestor chce by byly w tym samym kolorze) odpowiednio do kazdego zastosowanego koloru glazury, nawet jesli jest to np. ciemny paseczek o szerokosci kilku mm. puszczony w polowie jasnej glazury to ten ciemny paseczek ma swoj kolor fugi i jasne kafle rowniez.

Owszem duzo przy tym pracy ale efekt wart jest wysilku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolcia14m dziękuję

 

"karolcia14m"]

 

Mam SL Nowej Gali w wiatrołapie.

Kurcze:(

Ja chciałam z tego gresu łazienkę, do tego małą,

czy to będzie dobrze? czy mi się już z tego nadmiaru i mętliku zw. z wyborem pomieszało.

Może to jest zdecydowana podłogówka i dlatego nie ma np. cygar... już głupia jestem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety prawie zadna lazienka ...

...

...

...

... kluczem do sukcesu.

:o nie bede nic pisal, poprostu sie usmiechne :D :D :D :D :D :D

 

 

mam nadzieje, ze sie usmiechasz, bo sie ze mna zgadzasz. Powinienes, jesli jestes architektem, co wywnioskowalam z Twoich postow na tym forum.

 

 

Ktos wyzej napisal, czy fugi musza sie zbiegac - nie, no oczywiscie przymusu nie ma, jak ktos lubi 'pijane" fugi to wolna wola. Tyle, ze to nie wyglada dobrze.

 

Inna osoba napisala o "najnowszych trendach" - no coz, nowe katalogi to nie jest wyznacznik dobrego smaku. To sa jedynie reklamowki producentow, ktorzy staraja sie sprzedac cala kolekcje - dlatego na zdjeciach sa wszystkie rodzaje plytek. Co nie oznacza, ze wszystkie trzeba od razu umiescic w swojej lazience. Beze i brazy sa nie tylko passe - sa takze trudne w aranzacji [kolorystycznej]. Jeste wiele plytek w innych kolorach i niedrogich.

 

Ale ja tu sobie pisze, a niewiele osob skorzysta - takie to forum - taka architektura w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...