Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiesz co, dzięki :)

właśnie mnie olśniło, żeby nie stawiać ścianki murowanej tylko zrobić szklaną kabinę - będzie przestronniej i dekory mogą być pod prysznicem.

 

 

 

 

aaaa, nie skumałam - myślałam, że będziesz miała szklaną kabinę, a Ty tam masz ściankę całą przecież i to na niej są dekory. to wiele wyjaśnia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to dolna łazienka, raczej dla gości, sami korzystać będziemy z górnej, więc jakoś przeżyję jak raz na kwartał ktoś jej użyje i zachlapie :)

 

a proszę :D :D :D bo ja tak myślałam, że masz - duża, szklana kabina, a na tej ścianie z oknem dekory - można pociągnąć je aż do okna, nawet pod nim. szklana kabina doda lekkości i przestrzeń nie będzie ograniczona. tyle, że będzie ją trzeba myc :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, dzięki :)

właśnie mnie olśniło, żeby nie stawiać ścianki murowanej tylko zrobić szklaną kabinę - będzie przestronniej i dekory mogą być pod prysznicem.

 

Witaj Elena76 - piękne płytki wybrałaś :D - moim zdaniem szklana kabina to dobry pomysł - doda przestrzeni i światła - a kropelki jak najbardziej na scianie z oknem, tylko ja bym ułożyła płytki od samego sufitu - popatrz na aranżacje w necie. Zajrzałam też do twojego dziennika i ... budujesz jeden z moich ulubionych "gotowców" :wink: "Pod sosnami" więc będę Ci serdecznie kibicować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Altager :)

 

że też ja wcześniej o szklanej kabinie nie pomyślałam :roll: po co stawiać ściany w takiej małej łazience...

 

Witaj Elena76 - piękne płytki wybrałaś :D - moim zdaniem szklana kabina to dobry pomysł - doda przestrzeni i światła - a kropelki jak najbardziej na scianie z oknem, tylko ja bym ułożyła płytki od samego sufitu - popatrz na aranżacje w necie. Zajrzałam też do twojego dziennika i ... budujesz jeden z moich ulubionych "gotowców" :wink: "Pod sosnami" więc będę Ci serdecznie kibicować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pomocnicze pytanie :-)

 

Czy meble do Waszych łazienek wybieracie raczej z gotowców czy też robicie na zamówienie?

Jeśli na zamówienie to na co zwracacie uwagę? Czy wystarczy zwykła płyta laminowana czy też powinien być to jakiś specjalny materiał?

 

Interesują mnie meble w naturalnym fornirze ale robione zgodnie z moim projektem i niestety jak rozmawiam z różnymi sklepami to zdania są mocno podzielone czy wystarczy dobrze zabezpieczona płyta wiórowa czy też musi być coś lepszego.

 

No i druga sprawa - czy wszyscy wykonawcy są tak nierzetelni? Zostawiłem projekt mebli przynajmniej w 4-5 miejscach i jak dotąd (minęły już 2-3 tygodnie) nikt się nie odezwał.

Może ma ktoś namiary na rzetelnego stolarza, który zajmuje się meblami do łazienki i jesteście z niego zadowoleni (najlepiej z Warszawy bo część mebli jest zabudową wnęki więc chciałbym to zamówić z montażem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy :)

Cos nie tak z lustrem przy umywalce, na kazdej wizualizacji ma inna wysokosc.

Te dekory nad lustrem po prawej od natrysku lepiej beda wygladac jak beda tez poo lewej strnie tego lustra a nie tylko poi prawej.

Aha jeszcze nie bardzo rozumiem klimat lustra przy umywalce ktore to jakos tak dziwnie chodzi do natrysku...

 

 

ale ja ogolnie niewiele moze rozumiem bo juz za stary jestem.

Samo zycie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie tak z lustrem przy umywalce, na kazdej wizualizacji ma inna wysokosc.

 

Z lustrem wszystko ok, może nie do końca z wizualizacją :wink:

Lustro będzie na wysokość takie, jak ścianka prysznicowa

 

Te dekory nad lustrem po prawej od natrysku lepiej beda wygladac jak beda tez poo lewej strnie tego lustra a nie tylko poi prawej.

 

No może faktycznie :-? Już sama nie wiem, jak będzie lepiej, ale dzięki za uwagę. Przemyślę to sobie

 

Aha jeszcze nie bardzo rozumiem klimat lustra przy umywalce ktore to jakos tak dziwnie chodzi do natrysku...

 

Lustro przy umywalce łączy się/przylega do ścianki prysznicowej. Może lepiej dać to lustro mniejsze :-? :-? :-?

 

ale ja ogolnie niewiele moze rozumiem bo juz za stary jestem.

Samo zycie. :)

 

taaaaaaa.... :D nie ma to jak dobre wytłumaczenie braku zrozumienia moich kolejnych pomysłów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lustra przy umywalce bym nie zmieniała, dla mnie jest ok. Dekory też w porządku. Natomiast zastanowiłabym się nad dużym lustrem obok prysznica. Samo w sobie to lustro wygląda dobrze, ale czasem trzeba się zastanowić, co będzie się w nim odbijać i czy taki widok nam odpowiada :wink:

 

 

I tu właśnie trafiłaś w 10-tkę :)

 

To jest mój główny dylemat w tym projekcie. Bardzo podoba mi się pomysł z lustrem i te dekory nad nim, ale nie podoba mi się wizja oglądania swojego odbicia podczas taich czy innych czynności :D

Kombinowałam co zrobić w zamian tego lustra - za lustrem ma się znajdować szafka na kosmetyki. Myślałam o szklanych drzwiczkach. Boję się tylko, że efekt wizualny bardzo na tej zmianie ucierpi :-?

Mój mąż nie widzi, w przeciwieństwie do mnie, żadnego problemu :D

 

Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavis, a jaką masz wysokość ścianki kolankowej? Może tak wucecik przenieść na nią i oddzielić go wizualnie (od wanny i wejścia) jakąś żywą zielenią, jeśli oczywiście jest na tyle miejsca. Łazienka ma okno więc rośliny powinny przeżyć. Poza tym ich odbicie w lustrze będzie o wiele bardziej atrakcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej - czym wykańcza się katy wypukłe i wklęsłe z płytek? Wydaje mi się, że pcha się w nie po prosu fugę, ale ktoś mi powiedział, że wypukłe (tzn. np. krawędż na ściance do WC podwieszonego) pozostawia się bez niczego a wklęsłe (np. zwykły kąt pomieszczenia) wypełnia się silikonem. Jak to powinno być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...