Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

vilemo ja też mam subway (póki co w kartonach ;) i faktycznie wygląda inaczej niż na tej wizualce, ale myślę, że tu jest po prostu pokazana pod kątem i z nieco skrzywionej perspektywy i stad taka różnica. W rzeczywistości subway na pewno nie ma takich "spiczastych" ;) kształtów :) Ale jest piękny :)

Ja nie mogłam się zdecydować Ego, czy Subway. W efekcie w naszej łazience przy sypialni będę miała v&B subway a w "przysalonowym" kibelku EGO włącznie z umywalką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stoję przed wyborem łazienki i powiem,że najchętniej bym uciekła z salonu łazienkowego, z jednej strony wszystko mi się podoba, z drugiej - wiem, że muszę ( chcę )urządzić łazienkę raczej w miarę iniwersalnie, żeby nam się nie opatrzyła po kilku latach użytkowania.

 

Podpowiedzcie, czy kierować się urządzając łazienkę i wybierając glazurę, żeby za kilka lat ktoś, kto wejdzie do mojej łazienki nie powiedział " o, to łazienka z lat 2009-2100, poznaję po....." no właśnie - po czym?

 

Czy to głównie dekory i motywy na płytkach zdradzają, kiedy były produkowane?

 

Wiem ,że łazienka mam być dla nas, nie dla ludzi, ale ja tak mam,że coś co mi się podoba dzisiaj, jutro mi się obrzydzi, bo gdzie nie wejdę, to powtarzają się podobne motywy, modne w aktualnym czasie.

 

Wiem,że to trudny temat i dotyczy w sumie urządzenia całego domu, nie tylko łazienki.

 

Ale pomóżcie - jak dobierać kolory, styl,żeby było ponadczasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gahan, moim zdaniem wszystko zależy od tego, co chcesz wyeksponować w łazience. Tak jak w ubiorze, w wystroju wnętrz ważna jest baza i dodatki.

 

Jeśli ma być wyeksponowana faktura płytek, wtedy tak dobierz meble, aby swoim stylem i wielkością nie "zagłuszyły" ładnie oklejonych ścian. Powtórz motyw dekorów w bibelotach lazienkowych, doniczce, ośiwetleniu. Jeśli natomiast chcesz uwidocznić meble, bo np. mają ładną formę czy strukturę powierzchni, wtedy kafelki muszą stanowić dla nich tło. Zarówno meble jak i płytki muszą współgrać kolorystycznie - wiadomo. Co do muszli, umywalki, wanny, kabiny czy bidetu - przyjmuje się, że do wnętrz klasycznych pasują te z zaokrąglonymi brzegami; kwadratowe natomiast - do nowoczesnych.

 

Działaj zgodnie z zasadą: im mniej, tym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Margoth*, z ubieraniem mam podobne problemy co z urządzaniem :wink: nienawidzę zakupów"ubraniowych", jestem po nich zmęczona i rozdrażniona i zazwyczaj nic nie kupuję, albo jestem niezadowolona z zakupu...

 

Kiedy mam już dość oglądania i przeszukiwania inernetu jeśli chodzi o łazienki, to mówię sobie,że kupię płytki w jednym kolorze np.kremowym, beżowym, albo moim ulubionym zielonym, wyłożę je na ściany do połowy, a resztę pomaluję wyrazistym kolorem, dobiorę bibeloty, ręczniki, dywaniki itp., a jak mi się znudzi po jakimś czasie, to przemaluję na inny, zmienię ręczniki i dywaniki

i ....

ale czy widząc takie piękne kompozycje w salonach, urządzenie łazienki jak powyżej to nie profanacja? :-?

 

Ach przepraszam Was za te moje dywagacje i przemyślenia,ale

zazdroszczę Wam takiej pewności w wyborze i tej świadomości,że wiecie czego chcecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ mogę mieć podobny układ łazienki, proszę powiedzcie mi jak się sprawdza okno w natrysku, tak jak na pierwszym zdjęciu? Czy nie jest ciąglę zachlapane?

 

Steniu proszę podaj wymiary tej łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy urządzałam w 2002 roku dolną łazienkę, przed odwiedzeniem sklepów z płytkami miałam w głowie wstępną koncepcję. Jednak runęła, gdy zobaczyłam masę różnych płytek i żadne z nich nie pasowały do mojego wyobrażenia. Natomiast uległam impulsowi i kupiłam płytki, które wtedy bardzo mi się spodobały. Teraz nie mogę na nią patrzeć.

Dlatego drugą łazienkę zdecydowałam się zrobić w bielach i szarościach ewentualnie z dodatkiem drewna, z maksymalną ilością ścian bez płytek, tak, żeby można było łatwo zmienić kolor jak się znudzi i ewentualnie zagrać dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkiam ,ale to wszytskim MASZ RACJĘ!!!!!! Popieram:))i pozdrawiam. :p niedobrze sie człowiekowi robi od tych "bezików" i "brązików"...i to przeważnie młodzi ludzie-szok....babcia moja ma taką łazienkę.

 

 

niestety prawie zadna lazienka z tego watku mnie nie zachwycila - tylko Inez i Ewe mialy calkiem ladne.

Wiem, ze generalnie na forum muratora nie ma miejsca na negatywne komentarze, ale napisze kilka ogolnych uwag do wyzej zamieszczonych wnetrz, moze ktos wezmie pod uwage przy planowaniu lazienki:

- lepiej wyglada, jesli toaleta, umywalka, wanna, bidet sa z tej samej lub podobnej serii, np. nie musi byc wszystko kolo, seria ego, ale powinno byc tego samego ksztaltu. Byla tu taka lazienka: przepiekne okragle umywalki, taka tez miska ustepowa i ..... wielokatna wanna, ktora byla z innej bajki

- za duzo dekorow, wzorow, faktur - nawet jesli lazienka jest duza, to "mniej znaczy wiecej"

- same bezo-brazy, i to jeszcze cieple, a do tego np. drewniane , cieple szafki z zupelnie innym odcieniem brazu

- brak symetrii np. przycisk od geberetu nie jest na srodku

- kafelkowanie pod sufit: owszem, to niest ani modne, ani funkcjonalne. Po co kafelkwac sciany, ktore z woda nie beda mialy w ogole kontaktu? Lazienka stwarza przytlaczajace wrazenie, plytki wszedzie - pomniejszaja a koszty rosna

- lekka umywlaka i ciezki blat z plytek pod nia = brak rownowagi

- po co tyle podwieszanych sufitow, halogenow, polek k-g?!

- i juz cos, czego zupelnie nie rozumiem: albo fachowiec do kitu, albo inwestor nie zastanowil sie nad rozplanowaniem lazienki: fugi zupelnie sie nie zbiegaja, Wiem, ze sa inne rozmiary plytek podlogowych i sciennych: albo wybiera sie inne, albo uklada sie je tak, zeby fugi sciennych pokrywaly sie z podlogowymi. A jak zupelnie sie nie da (chociaz zawsze sie da), to fuga musi byc w kolorze plytek! Inaczej wychodzi misz-masz...

 

I na koniec: mozna miec piekna lazienke z tanimi plytkami i brzydka z drogimi. Genralnie umiar i prostota sa kluczem do sukcesu.

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem młoda ;) i bardzo lubię moją wykafelkowaną do sufitu, brązową łazienkę :lol: choc jeszcze nei skończona

 

http://images50.fotosik.pl/170/be6573334edf489fmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/170/93a207157a3c015amed.jpg

http://images39.fotosik.pl/166/33577cac99e90ec6med.jpg

 

Druga, dla przeciwwagi, będzie czarno-biała i też ją uwielbiam :lol:

 

http://images38.fotosik.pl/174/ac4c03848f59c6f3med.jpg

http://images40.fotosik.pl/173/b8e67a96b41f29e7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, a ja będę miała wykafelkowaną łazienkę pod sam sufit, będą lamperie, góra - beżyk, dół - brązik. Całość upstrzona dekorami. A WC-et na dole będzie cały w beżyku, tym samym, co górna łazienka, bo i łazienkę i WC-et wykafellkuję takimi samymi kafelkami. Tylko WC-et do połowy, bo górę pomaluję - może jasnym brązem? Nie, lepiej beżem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...