Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kropecka, moim zdaniem łazienka jest kiepsko rozplanowana.

Wchodzący musi "ominąć" koniec blatu umywalkowego i właściwie jako pierwszą rzecz widzi kibel. Poza tym wg mnie korzystanie z umywalki nie będzie komfortowe - osoba korzystająca będzie stała "w przejściu". Mureczek oddzielający WC i wannę jakiś taki rachityczny. No i ta pralka od czapy.

 

Przepraszam za tak całościową krytykę, ale potencjał takiej przestrzeni zupełnie nie został tu wykorzystany. Jeśli projekt rozbił profesjonalista to na Twoim miejscu zdopingowałabym go do roboty i przedstawienia innego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt zrobiony jest na podstawie istniejącej już instalacji wod-kan i elektrycznej. Jak już pisałam w moim domu nie ma innego miejsca na pralkę (nie każdy posiada ponad 200 m dom z osobną pralnią, kotłownią itp).

 

Jeśli chodzi o rozplanowanie mi akurat odpowiada

 

kropecka - niepotrzebnie się wyzłośliwiasz - prosiłaś o opinie, to je otrzymujesz

 

Ja Ci też dorzucę, a co :wink: Może rozważyłabyś zamianę miejscami umywalki z pralką - w tym rzucie, który dałaś wydaje się, że wejście będzie jakby niewygodne - jak poprzedniczki też mam obawy o walenie biodrem w zabudowę umywalki. Przy takiej zamianie zabudowa dotychczas umywalkowa mogłaby być nieco odsunięta od drzwi.

 

Ewentualnie wciśnij pralkę zamiast jednej części szafki pod zabudową umywalki - o ile się zmieści 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałam instalacje mam już zrobione i nie mogę sobie zamieniać sprzętów. nie jestem złośliwa, po prostu wielu osobom nie pasuje w tej łazience pralka mimo informacji że nie posiadam w domu miejsca w którym mogłabym ją postawić

 

można ewentualnie spróbować wcisnąć ją w szafkę obok umywalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym w miejsce wanny dała na szerokość ściny szeroki blat na w nim umywalkę, pod nim pralkę i jakieś półeczki pod spodem i np. obok lustra , pod oknami dałabym w rogu wannę , lepsze wejście i ładniejszy widok z wejścia , kibelek bliżej blatu z umywalka i wtedy osłonięcie jej murkiem..................myślę że powinnaś projektanta zmusić do większego wykorzystania swojej wiedzy........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałam instalacje mam już zrobione i nie mogę sobie zamieniać sprzętów. nie jestem złośliwa, po prostu wielu osobom nie pasuje w tej łazience pralka mimo informacji że nie posiadam w domu miejsca w którym mogłabym ją postawić

 

można ewentualnie spróbować wcisnąć ją w szafkę obok umywalki

 

Nie chodzi tylko o pralkę, przeczytaj sobie te posty jeszcze raz, są tam cenne rady. Po co masz sobie "pluć w brodę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomne sie o prostopadly rzut z gory :)

 

http://img211.imageshack.us/img211/2461/lazienkarzut.jpg

 

Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o

 

bez komentarza :roll: . podziękowałam za cenne rady josephine, Nefer i wingermana a odnośnie ustawienia sprzętów wyjaśniłam dlaczego nie mogą być w innym miejscu, dla mnie koniec tematu.

 

No i może zaskoczę cię, ale wkleiłam te zdjęcia również w temacie "Opoczno Organza" i na swoim dzienniku budowy. Jak widzisz jestem szalona na maxa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomne sie o prostopadly rzut z gory :)

 

http://img211.imageshack.us/img211/2461/lazienkarzut.jpg

 

Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o

 

bez komentarza :roll: . podziękowałam za cenne rady josephine, Nefer i wingermana a odnośnie ustawienia sprzętów wyjaśniłam dlaczego nie mogą być w innym miejscu, dla mnie koniec tematu.

 

No i może zaskoczę cię, ale wkleiłam te zdjęcia również w temacie "Opoczno Organza" i na swoim dzienniku budowy. Jak widzisz jestem szalona na maxa :lol:

 

 

 

przecież tam gdzie masz umywalkę , wannę może być pralka, odprowadzenie wody potrzebne do jednego i drugiego, kanalizacja też, na etapie zabudowy jakiejś z kg to nawet puszczenie wierzchem jakiś rurek to nie problem........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropecka - nie denerwuj się.

Faktem jest, że podstawową zasadą projektów funkcjonalnych wnętrza łazienek jest "nie wchodzi sie prosto na kibel". No trochę u Ciebie własnie tak jest.

Chyba nie chciałabym tak mieć...ale czasem się nie da inaczej. Z tym, że u Ciebie się da.

 

Wygląda, że pralka zmieści się spokojnie koło umywalki ( a ta szafka powyżej - ciemna - jest piękna)

Miejsce po pralce też można wykorzystać na jakiś fajny mebel (bo zabierze miejsce w szafce przy umywalce) a tam po sufit jest huk miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy malą łazienkę blokową - 4,8 m2.

Krotsza sciana ma 1,93, dluzsza - 2,70, z czego w rogu jest jeszcze pion 53x92 cm.

Mąż uparł się na płytki z Paradyża Junona/Mogano, są to płytki dość duże 65,1x 32,5 cm. Czy takie duże płytki dobrze będą wyglądać w malej łazience?

 

Ja też właśnie małą łazienkę (dolna gościnna): 1,3m na 2,45m zrobioną właśnie w tych kaflach. Większość to Junona i tylko dwa pasy Mogano. Kafle mam do samego sufitu ułożone w poziomie i mam tak: od dołu licząc 3 pasy Junony, 1 szeroki dekor Mogano i znowu 3 pasy Junony, 1 decor wąski Mogano i ostatni rząd Junony - może brzmi chaotycznie.... a może coś da się z tego zrozumieć. Podłogę mam w Junonie.

 

Kilka osób co prawdą dopiero widziało łazienkę, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że wygląda na szerszą i większą niż jest w rzeczywistości i właśnie, wg mnie jest to zasługa ułożenia dużych kafli - masz mało fug, które nie tną Ci łazienki.... a poziome ułożenie powoduje optyczne poszerzenie (wg mnie kafle w pionie optycznie wyciągają do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josphine, czekam z niecierpliwoscia. Jaka powierzchnie ma Twoja lazienka?

185x239

ja ułożyłam płytki w poziomie, gdyż tak mi się bardziej podoba, ta łazienka wcale nie jest MAŁA mimo, że jest nieco mniejsza od Twojej - mam porównanie z mikrołazienką, w której teraz się myjemy (nota bebe są w tej blokowej mniejsze płytki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sssmakija zerknij TUTAJ

Moje płytki są nieco mniejsze 60x30 niż te, które wybrał Twój małżonek, na podłodze 30x30 - choć też wolałabym większe, ale niestety do kolekcji nie było innych rozmiarów. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tych płytek. Nie dawałabym ich w pionie, bo może wyjść efekt komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Jestem w fazie projektowania/urządzania łazienki. Płytki już kupione - Opoczno Fiji beżowe na ścianę (z dekorami) i brązowe na podłogę. Ściany będą pomalowane farbą możliwie bliską kolorowi płytek ściennych. Pomieszczenie jest niestety raczej ciemne. Z braku funduszy musimy zadowolić się meblami kuchennymi na potrzeby łazienkowe. Zastanawiam się jednak, który wariant kolorystyczny wybrać? Doradzicie? :-)

 

http://img196.imageshack.us/img196/6933/azienka1m.jpg

 

http://img42.imageshack.us/img42/2746/azienka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...