Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Białe drzwi wewnętrzne


bogusia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Jeśli masz małe dzieci to trzy razy się zastanów czy na pewno chcecie drzwi przeszklone. Jeśli się jednak zdecydujecie na przeszklone, to szukajcie drzwi ze szkłem bezpiecznym .

Figle moich synów skończyły się pobitą szybą w drzwiach na skutek czego jeden z nich wylądował w szpitalu z rozciętym poważnie policzkiem. Po tej historii moje drzwi zamiast szyb mają plexi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Z powodu oszczędnościowo-terminowych zakupiliśmy drzwi w Castroramie, drewniane, bezsęczne (tzn. sęki są tu i tam).

Ich pomalowanie powierzyliśmy fachowcowi, który okazał się zwykłym oszustem i partaczem. Dlatego ziścił się nasz najgorszy sen i stanęliśmy na placu boju uzbrojeni w pędzle, chińską :oops: (jedyna nie-chińska za to szwajacarska kosztowała 200 zł!!!!) szlifierkę oscylacyjną i komplet papierów ściernych drobnoziarnistych oraz wełny szlifierskiej.

Do pomalowania 9 par drzwi, w tym 4 na biało (złamana biel).

Zakupiłam wodno-rozpuszczalną (bo nie śmierdzi, a ja źle znoszę zapachy rozpuszczalników) farbę Beckersa (kolor z mieszalnika).

 

1. drzwi były przez fachowca byle jak pomalowane i nie szlifowane, więc w pierwszej kolejności zdarliśmy to co on zrobił.

2. po wyszlifowaniu na gładko - pierwsze malowanie. Malowaliśmy drzwi leżące na koziołkach. Malowaliśmy pędzlami (małe powierzchnie i zakamarki) i wałkami (duże powierzchnie) - muszą być z syntetycznych materiałów, nie z włosia naturalnego (jako rzecze Pan w sklepie).

3. po wyschnięciu kolejne szlifowanie - powierzchnie płaskie szlifierką, załamania - wełną.

4. pamiętać o dokładnym zczyszczaniu po każdym szlifowaniu pyłu - czysty, miękki pędzel jest najlepszy.

5. ostatnie malowanie - zacieków prawie nie ma, bo malowanie na leżąco - uważać na krawędziach - tu spływają malutkie kropelki do zebrania pędzelkiem.

 

Robota lekka ale czasochłonna. na każde drzwi - ok. 6-8 godzin pracy (nie licząc czasu schnięcia)

 

W pomieszczeniu się pyli - my robimy to w niewykończonej części domu.

 

Efekt.

Drzwi nie są idealnie gładkie - delikatnie widać strukturę drewna, ale ja tak chciałam właśnie. Wybraliśmy pół-mat - jest więc delikatny, satynowy pobłysk.

Drzwi były tanie, więc nie wyglądają jak te z firmy Kluś i ktoś tam. :lol: ofkors.

Ale to raczej kwestia drewna a nie malowania.

Najfajniej wyglądały przed drugim malowaniu - po szlifowaniu były "spatynowane" czyli tu i tam wychodził naturalny kolor. Wyglądały b.szlachetnie i staro ..... :lol:

Po drugim malowniu ubyło im nieco lat, ale i tak ktoś zapytał nas czy one są nowe :lol: :lol: :lol: Bardzo nas to ucieszyło, bo okazuje się, że w nowym domu będziemy mieli już coś starego, na co normalnie trzeba latami pracować.

 

Podsumowując.

Drzwi są dość tanie - drzwi z ościżnicą stałą i listwami z 1 strony + farby i materiały ścierno-pędzlowe ok. 450-470 zł.

Za pomalowanie fachowiec chciał 75 zł (za komplet wyżej opisany).

 

Za 570 zł mogłam kupić drzwi z "papieru".

Bałam się jednak, że w razie uszkodzenia (dzieci, psy) nie będę mogła łatwo ich naprawić.

Dlatego wybrałam drewniane, malowane.

 

Jak zamontuję, to sfotografuję i zaprezentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

no i mam te białe drzwi :D

 

stanęło na Fiord Polskone i jestem bardzo zadowolona :D

pełne około 700 zł, przeszklone 1360 zł (szkło fazowane) - ceny z ościeżnicami i montażem

relacja jakość-cena - rewelacja! :D

 

pełne:

 

http://images49.fotosik.pl/20/c5ad6226d34cd998.jpg

 

łazienkowe:

 

http://images39.fotosik.pl/22/42463df317cc5842.jpg

 

przeszklone:

 

http://images23.fotosik.pl/266/b0e272090fa32b89.jpg

 

przesuwne:

 

http://images35.fotosik.pl/22/3ff99c3b885d771d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW - bardzo gustownie!!!!!!

 

Drzwi wyglądają rewelacyjnie czy widziałaś ich model Modern? Jest droższy ze względu na pełny ramiak i chyba ma od razu listwy maskujące. Ale czy warto??? Tak się zastanawiam. Bo twoje Fiordy wygladają bardzo elegancko. Ale czy nie masz takiego odczucia, że są „tekturowe”? Czy listwy maskujące są również z polskone?

 

Wiem, że to wątek tylko drzwiowy ale muszę zapytać bo całość mnie po prostu urzekła.

Kolor – rewelacyjny. Czy wszędzie dałaś taki sam łazience i kuchni? Jaka to farba?

 

Gdzie znalazłaś białe listwy przypodłogowe do łazienki??? I jakie to kafle na ścianach łazienki i na podłodze? Czy umywalka jest z IKEI???

 

Acha i jeszcze jedno. Co planujesz na ścianę pomiędzy szafkami w kuchni ???

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Dziękuję za inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ben333! :D

 

tu odpowiem na pytanie drzwiowe a po resztę odpowiedzi zapraszam do Tygodnika i komentarzy :)

 

widziałam model modern, ale ostatecznie wygrał fiord :) - moje fiordy są z płyty wiórowej otworowanej, ale mogły też być z płyty wiórowej pełnej - są solidnie wykonane i dość ciężkie, w żadnym razie nie sprawiają wrażenia tekturowych :)

 

białe drzwi z mdf, które bardzo mi się podobały kosztowały ponad 2 tys, więc myślę, że za 700 warto na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło, Jasiu :D I kuchnia fajnie do takich drzwi pasuje :)

A listwy przypodłogowe skąd? Właśnie takie grube mi się marzą... I do tego mocne kolory ścian - jesteś moim Guru od dziś 8)

 

A te z przeszkleniami to ładnie wyglądają na łączeniach listew? Bo mi się też właśnie Fiord podobał w katalogu, ale jak obejrzałam "wystawkę" to mi ręce opadły że to tak krzywo połączone... a jak na wystawie to raczej się chwalą lepsiejszymi niż odpadami, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło, Jasiu :D I kuchnia fajnie do takich drzwi pasuje :)

A listwy przypodłogowe skąd? Właśnie takie grube mi się marzą... I do tego mocne kolory ścian - jesteś moim Guru od dziś 8)

 

A te z przeszkleniami to ładnie wyglądają na łączeniach listew? Bo mi się też właśnie Fiord podobał w katalogu, ale jak obejrzałam "wystawkę" to mi ręce opadły że to tak krzywo połączone... a jak na wystawie to raczej się chwalą lepsiejszymi niż odpadami, nie?

dzięki DorciaIQ! :D

moje listwy z mdfu od stolarza, ale można też kupić ze styroduru np. - poszukaj stron z listwami i profilami :)

 

te przeszklone drzwi im się najmniej udały - właśnie te szprosy najbardziej mi się nie podobały - są wykonane chyba z drewna i widać pewne nierówności pod farbą - zgłosiliśmy to jako reklamację, ale jeszcze nie ma odpowiedzi - nie rzuca się to tak bardzo w oczy, ale faktycznie szkoda, że bardziej się do tego nie przyłożyli :roll:

 

PS. a z tym guru to lepiej ostrożnie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...