Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Białe drzwi wewnętrzne


bogusia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze nic nie moge konkretnego powiedziec, ale szukalam w zeszlym roku bialych drzwi i rozczarowalam sie strasznie :-? drewnianych bialych nie moglam znalezdz w ogole, chociaz gdzies czytalam w jakiejs wnetrzarskiej gazecie ze firmy zaczynaja teraz biel wprowadzac do katalogow. Plytowe ktore ogladalam, to niestety tragedia :-? i nie wplywala na to wcale cena.

 

Dlatego wlasnie kupilam surowe drzwi sosnowe (bezsekowe) i jak juz stolarz bedzie lakierowal na bialo schody to przy okazji polakieruje drzwi.

Lakieru jeszcze nie wybieralam i nawet sie nie rozgladalam za nim. Z tego co wiem to stolarz bedzie malowal trzy razy, po kazdym razie szlifujac... tak mi przynajmniej tlumaczyl, bo ja chce uzyskac optycznie "plastikowa" powloke i tak to trzeba zrobic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam białe drzwi, a dokładnie ecru (jak to się pisze :roll: )

Też okleina wydawała mi się nie ładna a sosna malowana na biało jest fajna ale 1)trzeba to umiec zrobić

2)żółknie po jakimś czasie (mam tak zrobione łóżeczko dziecinne)

3) przesądza o stylu raczej rustykalnym.

 

ok.5 lat temu kupiłam takie drzwi w jakiejś firmie na bartyckiej. Importowali je (o ile się nie mylę ze szwecji).

Drzwi są piękne, niedrewniane(żadnych słojów) i idealnie pasują do nowoczesnego wnętrza. Są bardzo lekkie gdyż zrobione są drewnianych klocków oklejonych wyprofilowaną "okleiną" i w większości puste.

 

Cena była umiarkowana tzn. porównywalna z ceną sosnowych drzwi.

 

Problemem było długie oczekiwanie na dostawę, problemy z klamkami (albo kupujesz ich klamki albo przerabiasz inne), no i w moim przypadku "spece" żle obsadzili futrynę.

 

Oto zdjęcia w oświetleniu nocnym (śladami dziecięcych rączek prosze się nie przejmować :wink: )

http://img410.imageshack.us/img410/3316/img2243dx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zupelnie w innym charakterze mam drzwi, niestety nie dysponuje ladnym zdjeciem, docelowo, to zdjecie przedstawialo lustro, ale w tle widac drzwi i mniej wiecej wykadrowalam te drzwi, jakby chodzilo o cos takiego, to moge w dzien pstryknac fotke ladniejsza, choc watpie, zeby takie "zabytki" "pasily" komus.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/bf/bd/9o4d/lQ6yUD5pBGBcIDab4B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mufka napisała:

watpie, zeby komus takie "zabytki" "pasily" komus

mufka chyba żartujesz?

Są świetne! Właśnie taki wzór zazyczyłam sobie do zrobienia u stolarza. Bardzo podobne były w domu mojej babci, a ostatnio mój wykonwca uświadomił mnie, że są to tzn. drzwi filongowe :)

pozdro

clue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufka, drzwi "z kasetmi frezowanymi" moze juz poszly w zapomnienie... ale zaczynamy je pomalutku odradzac 8) pare dziewczyn juz takie drzwi wprowadza do swoich domow..... ja zamowilam tez z kasetami. Sa dwie, z tym ze calkiem proste i jak najbardziej beda mialy swoje miejsce w calkiem nowoczesnie urzadzonym domu :wink:

 

ps. szerokie listwy przypodlogowe, sosna lakierowana na bialo to koszt ok 15 zl za mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...