Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REMONTUJEMY DREWNIANE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 343
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to kiedy ruszacie?? Wiosna juz jest :D !

 

Jak mi się ta noga pozbędzie "kozaka", a może wcześniej? Mam nadzieję, że jak się oswoję to do "komturii" dojadę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to chyba ruszymy jakoś w kwietniu, bo przecież u nas jeszcze jest tak, że Paweł ma na głowie pole, a wiosna to czas wytężonych prac polowych. :(

Nie cierpię tego czekania, kiedy codziennie mówi mi, że ma ważniejsze sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację :) wczoraj pojechaliśmy wieś doglądnąć i są pąki na drzewach, wszędzie ruch... ludzie przycinają drzewa, całe przyczepy drewna kominkowego wożą, płoty nowe stawiają :) byłam w szoku :) z tego wszystkiego zamówiłam ogrodzenie u naszego majstra, ale z poprzecznych krzywych desek :) i za tydzień budki lęgowe dla ptaków będziemy wieszali.

 

a po drodze kilka saren na łące się pasło, jak u Mark0wego :) cudowny widok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 zł za PIĘĆ okien??To bardzo dobra cena!!!!!

 

U mnie taki jeden z sąsiedniej wioski chcial tyle za JEDNO okienko (małe):roll: Przyjął pewnie tak - przeprowadziły się Wrocławiaki i maja kasę (bzdura!!niech sam remontuje na kredyt)!

Jest to zresztą osobny temat - myslisz, że miejscowy fachowiec będzie tańszy niz w mieście a on mysli że na Tobie zarobi bo jestes frajer i masz kasę :o tylko dlatego żeś z miasta....

 

Nastepnego dnia kupiłam okineka za 150 przez internet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś ma może kontakt z użytkownikiem Erwicio? Konkretnie chodzi mi o kolege Rafała - na pierwszej str tego tematu prezentował swoje boskie zacisze- potrzebna mi inf o renowacji piecy kaflowych - czy robił to sam czy pomagal mu fachowiec? Mam do wyremontowania [obłożenia kaflami] taki piec, który tych kafli został pozbawiony? a może nie miał ich nigdy? Może ktoś z was zna odpowiednią osobę? Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj imia

piece odrestaurowalem sam. wszystkie zeliwne czesci (drzwiczki fajerki szybry) kupilem w sklepie z roznymi metalowymi czesciami - mieli tez stoisko z zeliwem. jest tez wiele sklepow internetowych oferujacych takie sprzety.

potrzaskane kafle delikatnie poodbijalem i wymienilem cegle szamotowa jesli byla w zlym stanie.wszystko kleilem na zaprawe szamotowa - kupowana na worki 25kg. czyli tak: kafel do raczki, zmoczyc go, wypelnic zaprawa, wcisnac w niego kawalem pasujacy szamotowki (oszczednosc zaprawy), dokladnie obkleic zaprawa dookola kafla i przykleic. dopasowac dokladnie i nadmiar zaprawy mokra szmatka "sciagac". gdy calosc jest gotowa zafugowac tak samo jak glazure, ladnie wyrownac fugi i jak wyschna pomalowa cynkwajsem. w sklepie pytaj o biel cynkowa. malowac najlepiej dwukrotnie bo przy malowaniu "wyjda" miejsca gdzie trzeba bedzie poprawic fuge. pozniej tylko mokra szmatka, sucha szmatka i obiadek jak u babci i dziadka :D

jesli jednak musi nastapic wieksza ingerencja w naprawie pieca i nie jest to taka kosmetyka radze popytac we wsi o zduna.

pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

wiosna za pasem - tulipany 3cm, kaczki wysiaduja jajaka i widzialem klucz gesi

szykujmy sie! to dopiero bedzie sezon :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...