Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REMONTUJEMY DREWNIANE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 343
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A z czego masz fundamenty? W mojej chatce mam fundamenty z kamienia i według mnie wyglądały dobrze, dopóki Pan Grzegorz :), który remontował mi ściany zewnętrzne (przy okazji odkrywając podłogi od wewnątrz i odkopujac piwnicę), powiedział, że z jednej strony domu "się wybrzuszyły na zewnątrz i trzeba je wzmocnić", więc na wiosnę będzie je "wzmacniał". Polegam na jego opinii i mam nadzieję, że zrobi to "jak dla siebie", bo tak się umówiliśmy. Jeszcze nie wiem, w jaki sposób Pan Grzegorz będzi to robił, ale jak przyjdzie wiosna, to na pewno się dowiem :) Moje fundamenty teraz są łatane (chyba) jakimś betonem, a wyglądają tak:

230920112357.jpg

Edytowane przez asksecret
nie dołączyło zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam

Moi rodzice maja dom wybudowany w następującej technologii:

pół domu jest z bala a drugie pół jest w szkielecie ponieważ podobno dostało mu sie bombą lotnicza w czasie wojny. Poprzedni właściciel nową cześć szkieletowa ocieplił kawałkami styropianu powrzucanymi w ścianę :/. Całość jest obita szalówka na zakładkę (nie na wpusty) która jest w stanie dobrym (możne nie estetycznym ale lepsze to niż siding ;) ). Generalnie dom należałoby docieplić bo narożniki (szczególnie w nowej części) . I teraz pytanie do forumowiczów: Jak?

Zastanawiam sie nad przymocowaniem do istniejącej szalówki stelaża drewnianego (2x4"?) i oblozenie welna mineralna + wiatroizolacyjna a na to znów nowa szalówka. Styropianu pod obecna szalówka (na czesci domu) bym nie ruszal-punkt rosy powinien sie odsunąć od wnętrza budynku.

pozdrawiam i dziękuje z gory za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Witam serdecznie, jestem całkowicie nowa na forum, a wzięłam się tu dlatego bo mój przyjaciel Google nie chce mi wogóle pomóc. I w was jedyna nadzieja... Poszukuję usilnie firmy zajmującej się remontem starych domów oraz fachowca , który by mógłby ocenić na początek stan domu ( bo jakieś mam wrażenie że może być niespodzianka). Może jest tu ktoś kto zmagał się już z takim domem i chciałby się podzielić ze mną wrażeniami ( drewnianą Pasją).

A teraz krótko- dom jest 100-letni albo i starszy bo nie miał do ubiegłego roku ksiąg, został przywieziony (z? no właśnie i tu znak zapytania). Napewno zanim został przywieziony służył jako szkoła. Zamieszkiwany jest cały czas niestety moja mama remontowala go na własną rekę zapominając o uroku starych domów. Teraz chciałabym to naprawić... tylko kompletnie nie wiem jak zacząć... a a a dom jest wpisany na listę obiektów zabytkowych. Dom jest naprawdę cudny

 

przygarnę kazdą informację poradę albo może ktoś poprostu pochwali się swoim cudem przed i po żebymi dodać więcej zapału

jak nie tu to plis [email protected]

Edytowane przez martaani
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...