Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna MS - potrzebne opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

znalazłem okna MS o ramie U=1,1, szyba 0,6

 

cieka jestem Waszych opinii o tych oknach, czy warto je kupić?

Okna od tak znanego producenta będą OK a czy warto kupić to musisz odpowiedzieć sobie sam przeliczając koszty w stosunku do korzyści. To tak samo jak z reku albo PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz

nie chodzi mi analizę ekonomiczną mojego zamiaru :)

chcę tylko uzyskać opinie techniczne

podobno zamiast wzmocnienia stalowego jest wzmocnienie z włókna szklanego

ciekawy jestem czy po takim zabiegu okna nie stracą na sztywności - u mnie okna mają ponad 2 m wysokości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym! Do przeprowadzki jeszcze daleko... ciezko powiedziec jak sprawdzi sie nasz wybor, choc to, co teraz cieszy, to bardzo dobre wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym! Do przeprowadzki jeszcze daleko... ciezko powiedziec jak sprawdzi sie nasz wybor, choc to, co teraz cieszy, to bardzo dobre wykonanie.

 

 

a jak wygląda gwarancja na szybki 0,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie okna w naszym domu maja ciepla ramke (PCV orzech) ale tylko jedno, najwieksze okno (jakies 2x3m) ciepla szybe 0,6. Teraz wszedzie dalibysmy 0,6, łacznie z balkonowym!

A ja po obliczeniach zrezygnowałem z tego zamiaru bo mi sie to zwróci przy dzisiejszych cenach węgla, a tym będe grzał za... 37 lat. Przy grzaniu prądem za ponad 9. Ale to już zależy od projektu. Za tą kasę będzie reku. Mam okna MS z wzmocnieniami z włókna w obustronnej okleinie i na razie OK. Nie mam się czego przyczepić poza drobiazgiem- w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem jest taki języczek blokujący możliwość złego ustawienia klamki przy otwartym skrzydle. Nie wiem czy z czasem nie wytrze słupka z którym współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Odświeżam wątek :)

 

Co sądzicie o oknach MS jak się sprawdzają po roku użytkowania.

 

Jak pozycję zajmują okna MS w stosunku do Oknoplast czy Jezierskiego.

 

spytaj się w kwietniu 2009 :) ja mam zamontowane MS ale jeszcze nie mieszkam. koniec sierpnia powninienem się już wprowadzić to po zimie moge ci napisać :)

 

jesli chodzi o montaż to nie mam zastrzeżeń, mam dwa duże okna ( o ile to możńa nazwać oknem ). Jedno nie otwieralne o szerokości 210 cm i wysokości 230 podzielone na 2 części, drugie o tych samych wymiarach o jedym skrzydle otwieralno-suwalnym. Oba z szybą termo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Z oknami MS spotkałam sie juz 11 lat temu. Miałam w łazience w starym domu - po latach plastik biały i wszystko ok. Teraz tez mam okna PCV z MS - kolor machoń, barwione w srodku w masie, mam tez patio z przesuwką i wszystko ok. Cenowo wyszło taniej niż Oknoplast czy pare innych gdzie prosiłam o wycenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
My również zamówiliśmy okna PCV z" MS okna", po zapoznaniu sie z oferta na rynku,uznaliśmy, że te sełniaja nasze wymagania. Wybraliśmy okna SuperThermo z szybą 0,6 i ramą z wzmocnieniami z włókna szklanego +pianka poliuretanowa -wsp.1,1 w obustronnej okleinie złoty dąb. Okno modelowe wykonane było bardzo estetycznie- więcej napisze po zamontowaniu. Cenowo tez nie tragedia w porównaniu ze standardowymi oknami o wsp. szyby 1,0. Trzeba pamietać, że przy tak ciepłych oknach niezbędna jest wentylacja mechaniczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...