Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna MS - potrzebne opinie


Recommended Posts

Dorzucę swoje 3 grosze w temacie okien od MS po trzech latach uzytkowania. Niestety uszczelka zewnetrzna słabo spełnia swe zadanie. Puszcza wodę co widać po brunych zaciekach w stronę ramy. Nawet wzrokowo widać, ze nie dolegają na wszystkich oknach. Druga uszczelka ma się dobrze. Niestety, stwierdzam, ze rama okna jest wykonana ze zbyt duzym luzem wzdledem stałej ramy, przez co pewien rodzaj okuc pracuje na małej krawędzi co doprowadza do wyczuwalnych juz zeskoków. Regulacja prowadzi do wystąpienia problemu po drugiej stronie ramy. Zawias dolny skrzydeł nie ma regulacju w stronę ramy, co ma na celu wiekszy docisk uszczelek i likwidację przedmuchów. Poza wymienionymi wadami spawują się nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dorzucę swoje 3 grosze w temacie okien od MS po trzech latach uzytkowania. Niestety uszczelka zewnetrzna słabo spełnia swe zadanie. Puszcza wodę co widać po brunych zaciekach w stronę ramy. Nawet wzrokowo widać, ze nie dolegają na wszystkich oknach. Druga uszczelka ma się dobrze. Niestety, stwierdzam, ze rama okna jest wykonana ze zbyt duzym luzem wzdledem stałej ramy, przez co pewien rodzaj okuc pracuje na małej krawędzi co doprowadza do wyczuwalnych juz zeskoków. Regulacja prowadzi do wystąpienia problemu po drugiej stronie ramy. Zawias dolny skrzydeł nie ma regulacju w stronę ramy, co ma na celu wiekszy docisk uszczelek i likwidację przedmuchów. Poza wymienionymi wadami spawują się nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze w temacie okien od MS po trzech latach uzytkowania. Niestety uszczelka zewnetrzna słabo spełnia swe zadanie. Puszcza wodę co widać po brunych zaciekach w stronę ramy. Nawet wzrokowo widać, ze nie dolegają na wszystkich oknach. Druga uszczelka ma się dobrze. Niestety, stwierdzam, ze rama okna jest wykonana ze zbyt duzym luzem wzdledem stałej ramy, przez co pewien rodzaj okuc pracuje na małej krawędzi co doprowadza do wyczuwalnych juz zeskoków. Regulacja prowadzi do wystąpienia problemu po drugiej stronie ramy. Zawias dolny skrzydeł nie ma regulacju w stronę ramy, co ma na celu wiekszy docisk uszczelek i likwidację przedmuchów. Poza wymienionymi wadami spawują się nieźle.

Myślałem że tylko ja mam takie sytuacje z oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MS-y jest ostatnio jakaś promocja:

 

http://www.ms.pl/index.php/cenniki/okna_tytanowetermo_z_szyba_supertermo_u_0_5

 

Jak to się ma do kwot, które użytkownicy płacili kupując swoje?

Za okno 1165*1435 - 792zł netto.

Cennik:

http://www.ms.pl/index.php/content/download/3944/36803/file/cennik_TYTANOWEtermo_z_szyba_SUPERtermo_U_05_promocja_1zl.pdf

 

Czy za porównywalne kwoty można kupić coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niestety uszczelka zewnetrzna słabo spełnia swe zadanie. Puszcza wodę co widać po brunych zaciekach w stronę ramy. Nawet wzrokowo widać, ze nie dolegają na wszystkich oknach. Druga uszczelka ma się dobrze. Niestety, stwierdzam, ze rama okna jest wykonana ze zbyt duzym luzem wzdledem stałej ramy, przez co pewien rodzaj okuc pracuje na małej krawędzi co doprowadza do wyczuwalnych juz zeskoków. Regulacja prowadzi do wystąpienia problemu po drugiej stronie ramy...

 

Pierwsze jest wynikiem drugiego. Dlaczego nie reklamujesz okna ? Gdyby źle dobrano skrzydło do ramy, producent wymienia ci skrzydło, obowiązują go normy jak każdego innego. W twoją diagnozę nie wierzę - prawidłowe pozycjonowanie skrzydła to nie tylko "kręcenie" imbusem. O tym wie porządny montażysta i serwisant, a twoim zadaniem jest takiego ściągnąć,okna masz na gwarancji,więc nie wiem na co czekasz ?!

 

...Zawias dolny skrzydeł nie ma regulacju w stronę ramy, co ma na celu wiekszy docisk uszczelek i likwidację przedmuchów. Poza wymienionymi wadami spawują się nieźle.

 

Masz rację - to zaleta ! - MS też do tego doszedł bo montuje już zawiasy z dociskiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, stwierdzam, ze rama okna jest wykonana ze zbyt duzym luzem wzdledem stałej ramy, przez co pewien rodzaj okuc pracuje na małej krawędzi co doprowadza do wyczuwalnych juz zeskoków. Regulacja prowadzi do wystąpienia problemu po drugiej stronie ramy...

Dziwne masz podejście. Ja kiedy stwierdzam wadę kupionego przedmiotu to go reklamuję. Jeżeli masz rację ze swoją diagnozą problemu pisz reklamację i żądaj wymiany skrzydła. Ale najpierw radzę sprawdzić poprawność montażu - czy czasem ramy nie są "rozepchane" przy montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MS-y jest ostatnio jakaś promocja:

 

http://www.ms.pl/index.php/cenniki/okna_tytanowetermo_z_szyba_supertermo_u_0_5

 

Jak to się ma do kwot, które użytkownicy płacili kupując swoje?

Za okno 1165*1435 - 792zł netto.

Cennik:

http://www.ms.pl/index.php/content/download/3944/36803/file/cennik_TYTANOWEtermo_z_szyba_SUPERtermo_U_05_promocja_1zl.pdf

 

Czy za porównywalne kwoty można kupić coś lepszego?

Czy można kupić coś lepszego? Można!

Co do ceny to się zgodzę, że jest bardzo korzystna jak na produkt markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy "zimę stulecia" a okna sprzedają się całkiem dobrze właśnie dlatego, że korzystając z zimowych promocji ludziska zamawiają je "na zapas" - z terminem montażu na wiosnę czy nawet lato (i faktycznie można czasem zaoszczędzić niezłą kasę).

Problem tylko w tym, że jak jeszcze nie ma co mierzyć to odpowiedzialność za rozmiary spadnie na klienta więc trzeba będzie bardzo mocno pilnować zgodności wymiarów otworów z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jest wynikiem drugiego. Dlaczego nie reklamujesz okna ? Gdyby źle dobrano skrzydło do ramy, producent wymienia ci skrzydło, obowiązują go normy jak każdego innego. W twoją diagnozę nie wierzę - prawidłowe pozycjonowanie skrzydła to nie tylko "kręcenie" imbusem. O tym wie porządny montażysta i serwisant, a twoim zadaniem jest takiego ściągnąć,okna masz na gwarancji,więc nie wiem na co czekasz ?!

Masz rację - to zaleta ! - MS też do tego doszedł bo montuje już zawiasy z dociskiem. Pozdrawiam.

 

Oczywiście, że próbowałem reklamować jeszcze u ówczesnego pożal się boże przedstawiciela. Zbagatelizował problem stwierdzając, że okna muszą się ułożyć. Za jakiś czas wpadnie nasz monter i wszystko wyreguluje. I tak było. Wpadł i pokręcił się, coś pomajstrował i tyle go widzieli. Problem oczywiście uwidocznił się dopiero z nastaniem zimy. Dziś już pana przedstawiciela nie ma, a gdy zadzwoniłem do MS to powiedziano mi, że nie współpracuje się z tym panem. Gwarancji też mi się odmawia, bo faktura jest wystawiona na montaż stolarki okiennej, a nie na okna. W cenie montażu jest cena okien, a nie odwrotnie. Dobre co?

Okna wolę regulować sam i sam przesmarowuję raz do roku. Problem zbyt wąskich ram okna do ramy ościeżnicy występuje tylko na wąskich skrzydłach i prawdopodobnie ma związek z otwieraniem na stosunkowo małym promieniu, co może doprowadzać do blokowania okna przy otwieraniu. Tak to sobie tłumaczę. Niestety ten luz powoduje opisany przeze mnie problem.

Czy firma MS wymienia w ramach gwarancji dolny zawias na ten udoskonalony tam gdzie dochodzi do przedmuchów? Trochę wątpię, bo w moim przypadku do będzie ok 50% skrzydeł.

 

Dziwne masz podejście. Ja kiedy stwierdzam wadę kupionego przedmiotu to go reklamuję. Jeżeli masz rację ze swoją diagnozą problemu pisz reklamację i żądaj wymiany skrzydła. Ale najpierw radzę sprawdzić poprawność montażu - czy czasem ramy nie są "rozepchane" przy montażu?

Ramy nie tyle mogłyby być rozepchane (przez piankę jak sądzę) co raczej wciągnięte przed zbyt silnie dokręcone dyble. Mogłyby... ale nie są bo nie pozwoliłem na montaż na dyble. Na moje życzenie, ku wesołości montera zamontował na blachy montażowe bez wiercenia w ramie. Dzięki temu ramy są proste, a okna za wąskie i tego nic nie zmieni. Na temat gwarancji napisałem powyżej. Nie ma gwarancji. Ale, dobrze spróbuję jeszcze raz zadzwonić do MS i przedstawić sprawę. Jeśli uwzględnią moją sytuację i nie odmówią prawa do gwarancji, więcej, wymienią okna to odszczekam wszystko na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy nie tyle mogłyby być rozepchane (przez piankę jak sądzę) co raczej wciągnięte przed zbyt silnie dokręcone dyble.

Właśnie pisząc "rozepchane" miałem na myśli "rozciągnięte" ale skoro jesteś pewien, że tak nie jest to pozostaje reklamacja. Nie wierzę, że dostałeś odpowiedź, że nie masz gwarancji bo okna są z montażem jako samo montaż na fakturze! Przecież tak się wykonuje 99% realizacji w budownictwie mieszkaniowym!

Ja bym zgłosił pisemną reklamację podając datę zakupu, nr zamówienia i co tam jeszcze masz. Skoro nie punktu sprzedaży to prosto do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna z wadą mają 54cm szerokości. A co z rzeczonymi zawiasami?

 

Pierwsza reklamacja była w 2006r. i dzwoniłem na numer z faktury. Pewnie można było sprawę ciągnąć, ale miałem całą budowę na głowie. Dopiero teraz, kiedy drugi rok mieszkam, a za oknem zawierucha, wychodzą wady ukryte i jest czas aby to dostrzegać.

Z nadejściem wiosny ruszę temat wprost u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna z wadą mają 54cm szerokości. A co z rzeczonymi zawiasami?

 

Pierwsza reklamacja była w 2006r. i dzwoniłem na numer z faktury. Pewnie można było sprawę ciągnąć, ale miałem całą budowę na głowie. Dopiero teraz, kiedy drugi rok mieszkam, a za oknem zawierucha, wychodzą wady ukryte i jest czas aby to dostrzegać.

Z nadejściem wiosny ruszę temat wprost u producenta.

Witam,

zakładam, że posiada Pan kartę gwarancyjną, to ona stanowi podstawę do złożenia reklamacji. Proponuję przesłać zgłoszenie reklamacyjne na adres [email protected] , proszę do opisu wady dodać (pozwoli to na wstępną diagnozę już na podstawie maila) :

- numer zamówienia i pozycji - widoczne na ramce dystansowej we wkładzie szybowym

- wymiary światła ramy na wysokości i na szerokości, w narożnikach i na środku

- zewnętrzne wymiary skrzydła jw. wysokość i szerokość, w narożnikach i na środku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że próbowałem reklamować jeszcze u ówczesnego pożal się boże przedstawiciela. ...

Gwarancja jest udzielana przez producenta,nie przedstawiciela i powinieneś otrzymać kartę gwarancyjną. Jeśli ci nie dał - okna posiadają identyfikację więcej tutaj

 

Czy firma MS wymienia w ramach gwarancji dolny zawias na ten udoskonalony tam gdzie dochodzi do przedmuchów? Trochę wątpię, bo w moim przypadku do będzie ok 50% skrzydeł.

Pewnie, a jak "udoskonalą" szyby do U=0,3 powymieniają ci szyby :lol: Musisz najpierw dociec, czy usterki wynikają z budowy okna czy błędów montażu.Producent się ujawnił to pchaj temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...