Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna MS - potrzebne opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stolarz - szkolą,ale czytam np poradnik producenta , z mojego punktu widzenia jest niedopracowany...

Prawda jest taka, że doświadczenie zdobywa się dopiero na budowie. Jeśli nie mieli okazji "przepraktykować" teorii, dopracować jej, a czasem udoskonalić, to masz rację, że "nie bardzo się na tym znają". W takim przypadku możesz zasugerować, aby np ściągnęli gościa z Illbrucka, który bedzie nadzorował przebieg prac.

"Ciepły montaż" to szerokie pojęcie. Cena x2 ? - czasem może być x5. Zależy od wielu czynników - zarówno od przyjętej techniki osadzenia, jak i użytych materiałów, mocowań itd

 

phans - jesli pytasz o przewiązkę usztywniającą, to już nie muszą. Zamiast tego stosują wzmocnione skrzydło lub/i technikę wklejonej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy okna balkonowe f. ms mają ew. muszą mieć ramkę poziomą?

Jeżeli wybierasz szkło U=0,5 na "trójkach" to musi być poprzeczka - za duży gabaryt dla tych szyb.

Bez poprzeczki może być U= 0,6 na szybach "czwórkach".

Pakiet U=0,5 na szybach 4 mm i ramkach 16 mm jest osiągalny jak najbardziej przy wypełnieniu argonem, jednak do jego grubości 44 mm nie ma listwy przyszybowej - będzie "na dniach'.

Tak że pozostaje:

- szkło U=0,5 i poprzeczka

- szkło U- 0,6 bez poprzeczki

- szkło U-0,5 na szybach 4 mm, ale z kryptonem- dużo, dużo droższe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowano pakiet 3 szyby bez poprzeczki, ale profil bez wkładki termicznej, ze wzmocnieniami.

 

Odnośnie ciepłego montażu - mam drzwi tarasowe jedne szerokie na 2,8m, a dwoje o szer. 1.9m. Osadzenie ich w warstwie ocieplenia chyba będzie kłopotliwe - pakiet 3-szybowy trochę waży.

Czy przy osadzaniu w murze też da się stosować taśmy i folie uszczelniające? Czy będzie sporo cieplej, niż przy zwykłym montażu...?

 

Gdzie nie zapytam, to fachowcy nie wiedzą o co chodzi - czy to naprawdę taka wielka filozofia? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czy przy osadzaniu w murze też da się stosować taśmy i folie uszczelniające? Czy będzie sporo cieplej, niż przy zwykłym montażu...?

nie będzie. Będzie taka sama izolacyjność jakby taśm nie było. "Ciepły montaż" to chwyt marketingowy nic więcej. Natomiast na pewno będzie szczelniej - o ile zostanie prawidłowo wykonane

 

Gdzie nie zapytam, to fachowcy nie wiedzą o co chodzi - czy to naprawdę taka wielka filozofia? :roll:
Cóż... takie są niestety realia tego rynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he...nie wiem czy to marketing, ale tak jest ze wszystkim. Weź izolację np. ścian - dla jednego 10cm to dużo, inny powie min 20cm... Podobnie jest z dachem, a okna?

 

Czy uległem, to nie wiem, ale sami sprzedawcy okien podkreślają, że kupowanie dobrych (ciepłych) okien ma sens jeśli zostaną dobrze osadzone.

Szkoda tylko, że tego już nie potrafią...

 

Naczytałem się nieco o budownictwie pasywnym... :wink:

Nie buduję domu pasywnego, ale jak najcieplejszy, z WM. Przy grawitacji szczelność nie jest takim priorytetem, ale WM wymusza dbałość o takie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) oczywiście ze wymusza dbałość o szczegóły ale powtórzę jeszcze raz - "ciepły montaż" wcale nie jest cieplejszym :)

Jedyna sytuacja gdzie taki montaż jest - w mej ocenie - niezbędny to wtedy gdy ociepleniem jest wełna mineralna.

A to czy masz grawitacyjna czy WM tak naprawdę dla jakości montażu nie ma znaczenia

Oczywiście nikt ci nie broni zapłacić za montaż więcej :) ale musisz po prostu mieć świadomość, że nie jest on "ciepły" i niezbędnie konieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Moje okna odkształciły się -jeżeli chodzi o skrzydła w balkonówkach o około 1 cm.

 

 

uważam m,że są do wymiany .

 

Nie wiem jeszcze kogo to wina.

 

-wezwałem serwis

Jeżeli posiadacie podobne problemy piszcie :

[email protected]

 

Napisz coś jaśniej, jakie okna, wymiary tych balkonów, kolor czy białe, jeśli to MS to na stali czy termoms.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam, odkopie trochę temat bo i mnie on dotknął. Otóż w pół rocznych oknach zauważyłem źle docięte listwy. serwis był i przyjedzie z nowymi listwami. Lecz moje pytanie jest takie, czy coś się stanie jak obkleję silikonem miejsce styku szyby z ramą od wewnątrz i dopiero na to wcisnę uszczelkę? Pytam bo obecnie miedzy szybą są jakieś plastikowe dystanse i pomiędzy nimi śmiga sobie zimne powietrze z zew. I tak samo czy te listwy można posmarować silikonem w rogach gdzie sie łączą dwie listwy?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, serwis chce mi zabrac okna do zakładu by tam dorobic nowe listwy. Okien jest 20 sztuk a mamy srodek zimy! Czy ma on takie prawo by w taki a nie inny spos9b to naprawić? Czego mam od nich zadac ( nowych gotowych skrzydeł) jakie mam prawa?

Edytowane przez SJa08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, odkopie trochę temat bo i mnie on dotknął. Otóż w pół rocznych oknach zauważyłem źle docięte listwy. serwis był i przyjedzie z nowymi listwami. Lecz moje pytanie jest takie, czy coś się stanie jak obkleję silikonem miejsce styku szyby z ramą od wewnątrz i dopiero na to wcisnę uszczelkę? Pytam bo obecnie miedzy szybą są jakieś plastikowe dystanse i pomiędzy nimi śmiga sobie zimne powietrze z zew. I tak samo czy te listwy można posmarować silikonem w rogach gdzie sie łączą dwie listwy?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, serwis chce mi zabrac okna do zakładu by tam dorobic nowe listwy. Okien jest 20 sztuk a mamy srodek zimy! Czy ma on takie prawo by w taki a nie inny spos9b to naprawić? Czego mam od nich zadac ( nowych gotowych skrzydeł) jakie mam prawa?

 

I jak? ktoś sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Okna MS Siedlce

Po długich poszukiwaniach zamówiłem okna do nowego domu z MS Siedlce u przedstawiciela firmy WINDOOR . Wybrałem model MS evolution 3 szybki, ciepłe ramki plus HS.

Dzisiaj mija miesiąc od zamówienia . Więc mam nadzieję że przed lub tuż po świętach

zobaczę je na moim nowym domku.

Jak tylko to się stanie dodam odpowiednią opinię o MS Siedlce

pozdrawiam

Łukasz J

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...