Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okna MS - potrzebne opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...

Witam

 

Mozna tak zrobic bez problemu, to zostalo omowione. Nie chodzi o wade uniemozliwiajaca montaz wiec Pan od montazu zrobi wszystko tak jak trzeba bo jest swietnym fachowcem.

 

Skoro tak jest to OK, tak mi to tylko brzmi "Panem Jankiem" co to się ZNA na wszystkim :)

 

Rozumiem, że okna kupujesz z vatem 23% ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 years później...
  • 4 weeks później...
Jeszcze się nie wypowiem :p Dzisiaj i jutro ekipa montuje mi w calym domu nowe okna MS ( budynek z 2007 roku ) szukałem długo okien na wymianę w domu i zostały dwie firmy na koniec oknoplast i MS. Wydaję mi się ,że końcowo i tak jedną z głownych ważnych cech to jest to kto MONTUJE i jak dokładnie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, wydaje mi się, że okna wyprodukowane i zamontowane x lat temu to zupełnie inne okna niż te oferowane obecnie. Ja bym się bała opierać swoją decyzję na opiniach z odległej przeszłości bez wzgledu na to czy byłyby pozytywne czy negatywne. Liczy sie tu i teraz no i jeszcze montaż. Ja akurat wybrałam okna MS bo jednak to duży producent, nie jakaś montownia. Bardzo podobają mi się ich nowe wzory. No i ostatecznie przekonała mnie wizyta w biurze handlowym, bo obsługujący mnie pan nie okazał się tylko sprzedawcą ale miał też pojęcie o różnych kwestiach technicznych, a przede wszystkim o montażu. No ale wiadomo, że ostateczną opinię będę mogła wydać dopiero za jakiś czas, chociazby po kilku miesiącach użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Ja zamontowałem MSLine przy remoncie mieszkania i teraz żałuję. Okno zamontowano z niewłaściwym podziałem. To już pomijam, bo to wina firmy montażowej. Przyszedłem na gotowe i już nie dalo sie odkręcić sprawy.

Okno teoretycznie zamontowane poprawnie, uszczelnienie w koło ramy, a jak wieje w okno to tak gwiżdże, że muszę w innym pokoju. Wiatr od 3 może 4m/s powoduje gwizd nie do zniesienia nocą.

Nie byłby to duży problem gdyby nie dotyczył okna w sypialni. Normalnie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma firma montażowa do podziału okna? Chyba uzgodniłeś na etapie zamawiania i pomiaru jakie okna chcesz montować, jaki mają mieć układ? Co do gwizdu, masz może rolety zewnętrzne? Spotkałem się kiedyś z gwizdem przy wietrze poprzez linke od rolet właśnie.

 

W mojej opinii okna są poprawne. Mam większość fixów. Generalnie są ciepłe i szczelne itd. Montąz zwykły poprawiony na etapie elewacji i przeze mnie od srodka folią bitumiczną w płynie, zielonego producenta.

Jedno skrzydło balkonowe mam do naprawy, było wygiete w banan, ale szczelne. Zachciało mi się domykania okna od strony tarasu na tarasowy zamek. Ekipa serwisowa prostowała skrzydło na miejscu. Fakt jest proste ale przy lekkim wietrze od strony zawiasów wieje. Bedą po Coronie podchodzić do tematu raz jeszcze.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było uzgodnione, byl pomiar, okno miało mieć identyczny podział, jak istniejące. W wycenie zapis wymiar standard z dopiskiem: "z dostosowaniem do istniejącego wymiaru". Na montażu nie byłem ponieważ musiałem być w pracy, a firma potwierdziła, ze nie mam po co przyjeżdżać bo wszystko jest uzgodnione. Po skończonej robocie dostałem foto i nie wierzyłem własnym oczom. Temat przetrawiony i wierz mi, że firma montażowa dała ciała. Powiedzmy, że się dogadalismy.

Rolet zewnętrznych nie mam.

Testowanie nieszczelności wyeliminowało nieszczelność pomiędzy ramą, a ścianą/węgarkiem. Pozostaje nieszczelność skrzydeł/okien. Szukanie igły w stogu siana i tylko kiedy wieje z tej strony budynku, a na to nie mam wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...