Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halogeny syfitowe na poddaszu


Vax

Recommended Posts

Mam pytanie jak sobie poradziliscie z montazem halogenow w ocieplonych sufitach KG na poddaszu?

 

Na razie mam taki plan aby rozicac folie i rozgrzebac na boki wełne ale nadal mam watpliwosci co do takiego rowazania z uwagi na bardzo wysoka temp. wytwarzana przez taki halogen.

 

Czytalem gdzie o stosowaniuy malych doniczek ale wg. mnie bedzie to powodowala czeste przepalenie sie zarowki halogenu z powody przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zastosować żarówki z LED-ami.

 

Witam

 

Przy takim rozwiązaniu musiałby sobie kupić razem z "zarówkami " typu LED okulary spawalnicze ,aby go nie oślepiła ogromna ilość światła od Ledów ..........

 

pozdrawiam

 

ps. Ja zastosowałem trochę doniczek (tam gdzie było miejsce ) ,a tam gdzie się one nie zmieściły "poszły " kółka wycięte ze starego koca gaśniczego - znakomity materiał do takich zastosowań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zastosować żarówki z LED-ami.

 

Witam

 

Przy takim rozwiązaniu musiałby sobie kupić razem z "zarówkami " typu LED okulary spawalnicze ,aby go nie oślepiła ogromna ilość światła od Ledów ..........

 

pozdrawiam

 

ps. Ja zastosowałem trochę doniczek (tam gdzie było miejsce ) ,a tam gdzie się one nie zmieściły "poszły " kółka wycięte ze starego koca gaśniczego - znakomity materiał do takich zastosowań .

 

1. Nie przesadzaj z tymi okularami. W tym miejscu - sądzę - ilość światła z LED-ów wystarczy

2. Koc gaśniczy to jednak azbest i wszystko co sie z tym wiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONIECZNIE ! odseparować wełne od otworów na halogeny i zrobic to w sposób szczelny.
A czemu tak bardzo KONIECZNIE. Wszędzie pisze, że wełna jest niepalna. Bardziej chodzi chyba o samo odprowadzenie ciepła z halogenów.

 

nie chodzi o palność tylko o "pruszenie" z wełny , ja tak zrobiłem ze nie odseparowałem tego dokładnie ...niestety :( więc jak mogę to przestrzegam

przed błędami które ja popełniłem

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...