Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TOSIEK - pytajcie, - spróbuje odpowiedzieć:)


Recommended Posts

Witam,

 

niestety nie mam chwilowo fotek miejsca gdzie będą schody - ale nadrobie to w najbliższym czasie :oops: Schody będą ażurowe, coś w takim stylu:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/4e47a140d822cc56bda223f5b282427a,5,19,0.jpg

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/c4e2c4345f8959fb8818cffdc724f378,5,19,0.jpg

 

Balustrady jeszcze nie wybraliśmy :(

 

P.S. Też braliśmy projekt "FISTASZEK" pod uwagę, ale ostatecznie zwyciężył Tosiek 8) Życzę powodzenia w budowie i czekam na relacje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:oops: Ups właśnie mi się przypomniało, że mam zdjęcie miejsca w którym będą schody :lol: Już szybko zamieszczam. Schody będą dość strome - czego nie zauważyliśmy w projekcie :-?

 

Oczywiście w miejscu drabiny będą schody :lol:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/dd5d4f12f49fbb395390ae5b8bf5a498,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich Toskow,

 

Ruszylismy z budowa niedawno, na razie wylane sa lawy. Teraz ciezka decyzja przed nami, nie jestesmy pewni jak powinnismy murowac bloczki fundamentowe, gdyz sa szerokie na 25cm, a cegla ma 30. Moze ktos doradzi czy bloczki ustawiadz wzdluz czy wszesz? W projekcie jest zeby wylewac...

 

Jak izolowaliscie i ocieplaliscie fundamenty?

 

Budujemy w okolicy Koszalina (zachodniopomorskie). Moze ktos buduje lub wybudowal w tym rejonie? Chetnie nawiazemy kontak.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiórku pięknie prezentuje sie domek.

Po nałożeniu siatki i kleju wygląda całkiem inaczej niż wcześniej.

:D :D :D

Gratuluje postępów

 

Oj dziękuje Ci bardzo :oops:

Zgadam się całkowicie z Tobą, domek prezentuje się absolutnie inaczej po nałożeniu kleju, narazie wstrzymujemy się z tynkami na elewacji (wiadomo budzet) ale jezeli zostanie troszke pieniedzy to odrazu nadrobimy straty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Hej. Podglądam Twój dzienniczek systematycznie, bo tez z mężem chyba będziemy budować Tośka, tak na 99%. Przeglądam co chwilę nowości projektowe i są domki które oczywiście z zewnątrz bardziej mi się podobają, ale wiadomo prosta bryła to taniej, ale Tosiek wnętrze ma bardzo fajne i wydaje się praktyczne, no mi się baaardzo podoba więc chyba będzie Tosiek. Gdzie budujecie swój domek?? Wklejajcie duuuużo fotek :))))

 

Tylko pozazdrościć Wam tego etapu już. Napiszcie proszę na ile macie zrobiony kosztorys i jak myślicie jaki będzie koszt tego domku, nie wiem w jakim standarcie będzie wykańczać, bo wiadomo cenowo to może wyjść bardzo różnie. Ale taki średni standart nie bardzo drogie okna, panele itd. czy to można się zmieścić tak w 350 tys. czy jest to raczej nie możliwe. Mówię tu o koszcie domu, bez działki i przyłączy.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podglądam Twój dzienniczek systematycznie, bo tez z mężem chyba będziemy budować Tośka, tak na 99%. Przeglądam co chwilę nowości projektowe i są domki które oczywiście z zewnątrz bardziej mi się podobają, ale wiadomo prosta bryła to taniej, ale Tosiek wnętrze ma bardzo fajne i wydaje się praktyczne, no mi się baaardzo podoba więc chyba będzie Tosiek. Gdzie budujecie swój domek?? Wklejajcie duuuużo fotek :))))

 

Tylko pozazdrościć Wam tego etapu już. Napiszcie proszę na ile macie zrobiony kosztorys i jak myślicie jaki będzie koszt tego domku, nie wiem w jakim standarcie będzie wykańczać, bo wiadomo cenowo to może wyjść bardzo różnie. Ale taki średni standart nie bardzo drogie okna, panele itd. czy to można się zmieścić tak w 350 tys. czy jest to raczej nie możliwe. Mówię tu o koszcie domu, bez działki i przyłączy.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

Witam - mysle, ze w 350 tysiącach można się zmieścic:)

Sama juz nie licze ile wydajemy, bo nie chce mieć migreny 24 h :lol:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, chyba już wiem, ale utwierdzicie mnie w tym. Z tego co podają na stronie to powierzchnia netto poddasza wynosi 77 m kw., a przy rzucie poddasza są podane wymiary łączne 58 m kw. czyli rozumiem, że są to wymiary już bez skosów, czy powierzchnia użytkowa. :roll:

 

 

Muszę zapytać 'współlokatora' jak to jest dokładnie - w każdym bądź razie my powiększyliśmy łazienkę, przesuwając ścianę i tym samym zabierając powierzchnię pokoju obok :) Pokój i tak jest wystarczająco duży. łazienka nie jest gigantyczna - ale mi odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Taką właśnie zmianę już zaplanowałam, żeby powiększyć tą łazienkę kosztem pokoju, który jest bardzo duży. Ja ze zmian planuje zrobić jeszcze taras nad garażem, na który będzie wyjście i z pokoju i z łazienki. Ponieważ mam działkę dość sporą to planuje na tym tarasie suszyć pranie i takie tam. Garaż jak wystarczy pieniędzy to może będzie dwustanowiskowy. Również chcę powiększyć o jedno skrzydło wyjście na taras z salonu i chciałabym zlikwidować okna te koło ryzalitu, czy jedno w kuchni i jedno w salonie, ale nie wiem czy nie będzie za ciemno???? Jak myślisz??? POza tym pod schodami chciałabym zrobić taką mini spiżarkę, składzik, zawsze się w domu przyda np. na wiadro i miotłę itp. Jeśli możesz mi coś podpowiedzieć odnośnie tych zmian ( masz już domek "widoczny":))) ) to będzie wdzięczna. Oczywiście inne jakieś porady są równie mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli chodzi o okna, to jak zapewne zauwazylas my zrezygnowalismy w kuchni z jednego - bo inaczej byloby za malo miejsca na szafki wiszące. Generalnie domek jest jasny, jesli ichcesz powiekszyc drzwi balkonowe to smialo mozesz zrezygnowac z tych dwoch okien. Pomysł z tarasem jest dobry z tym, ze jak sie ma domek to raczej nie siedzi sie na tarasie lecz na dworze ale oczywiscie miejsce do suszenia bardzo dobre. My w miejscu, gdzie jest zaprojektowana kotlownia zrobilismy sobie pomieszczenie gospodarcze (pralka, odkurzacz, jakies zapasay spozywcze itp.) a kotlownie zrobilismy przy garazu (powiekszylismy garaz) i wzdluz niego znajduje sie kotlownia.

Generalnie domek jest bardzo praktyczny, moze troche ma za wąski hol, ale z drugiej strony w nim się nie mieszka:)A!I zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej między kuchnią a salonem - nie z całej tylko od kominka, tam powstanie taki mini barek ze starej cegły, pomieszczenie będzie bardziej przestronne.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. No na tym tarasie to pewnie siedzieć nie będziemy, będzie służył do suszenia prania i takich tam, poza tym bardziej wizualnie podoba mi się taras niż daszek nad garażem. Z tego okna w kuchni to też na pewno zrezygnujemy i tak jak pisałam, zobaczymy w salonie może też. Zazdroszczę Wam już takiego etapu, domek prezentuje się świetnie. Nie mogę się oczywiście doczekać nowych zdjęć :wink:

 

Ale niedługo szykuje się żeby zobaczyć Tośka w realu i mam nadzieję, że mi się spodoba na 150% :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pikne fotki a domek jeszcze pikniejszy :lol:

 

A czy mogłabyś zrobić zdjęcie salonu od holu, czyli od drzwi wejściowych do niego w stronę jadalni, jeśli to możliwe to tak aby jak najwięcej tego salonu było widać????

 

Rzeczywiście holl mógłby być trochę szerszy, no ale tak jak piszesz tam się nie mieszka tylko przechodzi ;)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się zrobić i wrzucić fotke salonu wg. Twojej perspektywy:)

 

Pozdrawiam

 

 

No pikne fotki a domek jeszcze pikniejszy :lol:

 

A czy mogłabyś zrobić zdjęcie salonu od holu, czyli od drzwi wejściowych do niego w stronę jadalni, jeśli to możliwe to tak aby jak najwięcej tego salonu było widać????

 

Rzeczywiście holl mógłby być trochę szerszy, no ale tak jak piszesz tam się nie mieszka tylko przechodzi ;)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
:oops: Ups właśnie mi się przypomniało, że mam zdjęcie miejsca w którym będą schody :lol: Już szybko zamieszczam. Schody będą dość strome - czego nie zauważyliśmy w projekcie :-?

 

Oczywiście w miejscu drabiny będą schody :lol:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/dd5d4f12f49fbb395390ae5b8bf5a498,5,19,0.jpg

 

 

ja również nie zauważyłam tego od razu,

mój dom jest podpiwniczony i razem z zalaniem stropu nad piwnicą zalaliśmy schody do piwnicy, schody te są analogiczne do tych, które będą z parteru na poddasze (niewiele niższe) i przekonałam sie już, że są wąskie i strome...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie przymierzamy się do zamówienia materiału na dach,

tak więc pytamy już doświadczonych - ile kosztowała Was dachówka + dodatki, jeśli można spytać... :wink:

 

dziś oglądaliśmy dachówki i najbardziej spodobał się nam Roben -szwedzka falista kasztan,

Wasza też chyba jest falista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...