Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EKORGOSZKOWCY WYSTĄP


Recommended Posts

Coż chciałabym zapytać o następujące zjawisko:

Piefc FUNKE ECONO 25 kv, układ zamknieto otwarty zawór trójdrożny termostat pokojwy głowice na grzejnikach.

Grzejemy drugi sezon w domu w dzień 21 stopni, noc 19, niezleżnie od tego na jaką temperaturę (UO) jest nastawiony kocioł to siłą bezwładu zawsze nagrzewa się o 10 stopni więcej, ponadto na kotle jest wyższa temperatura niż zadana i ma długie okresy przestoju, a w tym czasie termostat pokojowy jest blokowany i czasem temperatura w pokojach nie dochodzi do zadanych 21 stopni. Wentylator ustawiony tak mniej więcej na 10%, histereza 2, spalanie dobre nie gaśnie, nie kopci grzejemy także CWU.

Jak należy taką sytuacje rozładować, większym przepływem na pompkach, co zrobić aby zminimalizować dużą bezwładność systemu. Nadmieniam że różnica temperatur na zasileniu i powrocie minimalna. Dom dobrze ocieplony. Pomóżcie, testowałam już różne ustawienia, węgla idzie nam ok 100 kg tygodniowo więc nie jest żle. Denerwuje mnie to że kociołek szybko łapie tem. i blokuje mi termostat pokojowy tą wyższą tem.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało danych..

układ otwarto zamkniety -wymienik płytowy ????

a do czego podłączony sterownik pokojowy ??

a do czego podłączone pompy co ?

 

za mało podajesz informacji zeby odpowiedziec dokladnie na zadane przez ciebie pytanie

 

janp. jak kocioł sie nagrzeje i pompa w uładzie zamknietym nie działa to nie ma odbioru ciepła i kocioł nagrzewa sie szybciej i temp rosnie ze wzgledu na bezwładnosc - u mnie w systemie otwartym to ok 8

 

temp kotła nie powinna miec wpływu na blokowanie "sterownika pokojowego"

 

to sterownik steruje piecem nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik płytowy, sterownik pokojowy bezprzewodowy kurcze dziś sprawdzę gdzie jest wpięta baza, pompki sa trzy, sprawdzę dokładnie, ale to wszystko jest w kupie wymiennik termostat pokojowy, tam jest dużo różnych rurek, to brzmi jak zdanie ignorantki ale niestety jako kobieta potrzebuje chwilę żeby to ogarnąć. Czasem w bezwładzie są to 4 stopnie a czasem 11 i rzeczywiście masz racię to sterownik steruje piecem ,ale jak to się ma do sytuacji kiedy sterownik wysyła sygnał do pieca że sapda temperatura, a na nim jest temperatura wyższa od zadanej np. 8 stopni co wtedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik płytowy, sterownik pokojowy bezprzewodowy kurcze dziś sprawdzę gdzie jest wpięta baza, pompki sa trzy, sprawdzę dokładnie, ale to wszystko jest w kupie wymiennik termostat pokojowy, tam jest dużo różnych rurek, to brzmi jak zdanie ignorantki ale niestety jako kobieta potrzebuje chwilę żeby to ogarnąć. Czasem w bezwładzie są to 4 stopnie a czasem 11 i rzeczywiście masz racię to sterownik steruje piecem ,ale jak to się ma do sytuacji kiedy sterownik wysyła sygnał do pieca że sapda temperatura, a na nim jest temperatura wyższa od zadanej np. 8 stopni co wtedy?

 

wydaje "mnie się" że układ samego pieca jest niewielki mało w nim wody i szybko sie nagrzewa zanim odbierze to wymiennik pytowy troche to zajmuje czasu

dlatego temp rośnie o ote 8C

ale w czym problem jak masz małe spalanie czym sie przejmowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...