Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do budowy domu Ewy,Adriana i Franka


Gość Gosc***

Recommended Posts

My budujemy podobny dom parterowke 115mkw i cena za robocizne za stan surowy otwarty to 50tys okolice Gorzowa, a jesli chodzi o pompy ciepla to juz wczesniej pisalem, ale sie powtorze:

MAMY WYCENY NA:

1) Kompletna kotłownia Zirius M2-5 z bezpośrednim parowaniem itp. 24tys

2) Ekontech AVENIR-ENERGIE (te pompy dostały nagrode na targach w Poznaniu! Cena za kompletną kotłownię także podobnie ok. 24-26tys

Mam jeszcze wiele innych wycen, ale one są już wyższe. np. NIBE ok. 35tys, DIMPLEX ok. 40tys PPC z pionowymi kolektorami 2 x 60m za 32tys, ale

dwie pierwsze wyglądają najlepiej.

Koszt zalozenia podłogówki jest staly, wiec nie ma znaczenia wybor pompy.

Jesli ktos bedzie zainteresowany to udostepnie moje wyceny

 

Jesli ktoś ma jakieś spostrzezenia lub sugestie z wielką checią poczytam

 

 

Apropo pomp PPC ktoś na forum zapytal o gwarancje i instalatorzy PPC mowili ze jest, ale trzeba zdemontowac i odeslac do nich........ ZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

 

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

 

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

Owcy, kozy czy baranka,

prezentu od zająca z samego ranka,

święconki jadalnej, pisanki niebanalnej,

dyngusa bardzo mokrego i czasu radosnego

 

http://republika.pl/blog_hs_861431/3017099/tr/kurczaczki.jpg

 

SPOKOJNYCH ŚWIĄT życzy Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam sąsiada. Cały czas kibicujemy z mężem tej budowie ale teraz dopiero okazało się do kogo ona należy. My budujemy bardzo blisko ale u nas dopiero fundamenty są murowane. Teraz będę częściej zaglądać do dziennika i na budowę. Pozdrawiam.

 

Więc ta budowa blisko drogi prowadzącej na cmentarz należy do was?

No my też wam kibicujemy :) Nam udało się szybko wyjśc z ziemi, jak był dłuższy okres dobrej pogody....teraz to się już deszczu nie boimy :) Aha, zapomniałem zapytać, pochodzicie z Niedobczyc? może nawet osobiście się znamy :D

pozdrawiam

 

Dokładnie tak to nasza budowa. U nas idzie to trochę wolniej bo mąż w tej chwili muruje sam. no i budujemy na razie :wink: bez kredytów więc na pewno będziecie szybciej kończyć. Tak pochodzimy z niedobczyc i mieszkamy w niedobczycach, może się znamy nawet osobiście :D Może będzie okazja spotkać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,my też budujemy z piwnicami.Bardzo podobnie przebiegają prace jek u nas-ławy,zbrojenie itp.Mam pytanie,czy parter u Was będzie wysoki ze względu na piwnice ?

Bo my będziemy musieli sporo ziemi nawieź,aby podnieś teren i obsypac dom, a nie mogliśmy głębiej kopać ,bo pokazywała się woda :cry:

I kurcze mam wbitego klina, bo nie umiem sobie wyobrazić tego ,że mój taras nie będzie na podłożu tylko wspierany na filarkach i zrobione schody :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt podobny do naszego,zaczęliśmy tego samego dnia ,w dzień urodzin Hitlera :lol: ,widząc po kosztach również mamy podobne,Dachówka Roben i okna u nas też kupione bo kończy się (już się skończyła)promocja :wink: Pod koniec sierpnia chyba skończymy :D Mam wizję ,że zmieścimy się SSZ max120tyś jak nic po drodze nie wyskoczy.Budujemy systemem gosp.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Na początku życzę powodzenia w dalszych etapach budowy.

My też chcemy w tym roku (lipiec/sierpień) zacząć budowę w okolicach Rybnika, dokładnie to w Jejkowicach. Dlatego chciałabym zapytać o ekipę, którą zatrudniliście do wykopów, wykonania fundamentów i wylewek.

Czy mogę prosić o jakieś namiary na maila?

 

Pozdrawiam i raz jeszcze powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
witam, to moja pierwsza wypowiedż na forum. Chciałabym się zapytać o dokładniejsze wyliczenie kosztów, bo w dzienniku pisałeś, że możesz je podać osbom zainteresowanym. Ja także chcę wybudować dom z podpiwniczenien, i bardzo mnie interesuje ile faktycznie wyniesie stan surowy zamknięty, a tak w ogóle to gratuluję budowy i trzymam kciuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,jedziemy łeb w łeb tak jakbym oglądała swoją budowę hahaha

No może jesteśmy kawałeczek do przodu od 17.08 ruszamy z poddaszem,ścianka kolankowa itd.

 

Muszę też uderzyć do banku po II transzę bo już nie mam na robociznę dla górali

 

W robocie wypłacili "gruszki" więć korzystając z okazji wybieramy się na 10-dniowy urlopik żeby nabrać sił na wykończeniówkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...