Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Tomki budowania


Recommended Posts

jak nikt nie odwiedza!?

odwiedza odwiedza, ale czasu brak na pisanie :oops:

TomKa jesli szara stolarka Ci sie podoba to bierz, a widze ze ty jak ja potrzebujesz poparcia u innych osób :roll:

w sprawie stolarki ja tez nigdzie tego poparcia nie miałam, chociaz wdzieczna jestem mojej mamie ze nigdy nie skrytykowala tego pmyslu i teraz jej sie podoba :D

no wiec dla wielu osób to co nieznane i niewyobrazalne jest bleeee

jak zobaczą wszystko w realu to zmienią zdanie

chociaz powiedz sama, komu w koncu ma sie ten domek podobac :lol:

poza tym nie mów "szaro- bury domek"

od tego zeby bylo wesoło na Twoim podwórku są kwiatki, dzrewa, krzaki i inne takie, a nie elewacja :lol:

jesli jednak dojdziesz do wniosku,ze chcesz wcisnac tam cos pogodnego to zrób tak jak ja

nadbitka ciepło-drewienko i jakiś element deskowania przy wejsciu do domku, a moze słupy przy wejsciu drewniane?

szare okna, tyle ze ciemniejsze od moich ma tez wiewióra1976, widzialas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ooooooooo, tak pięknej stali na Twojej fotce jeszcze nie widziałam :wink:

Dziękuję zatem za dedeykację :D

 

Jeśli można jeszcze w kwestii okien, to wybór między białe a szare poszedłby w kierunku szare. Jest już na forum kilka domów z takimi oknami. Styl nowoczesny - jeśli Tobie odpowiada. Z zewnątrz do prostej bryły są śliczne. Zawsze przecież mogą być dwustronne, a wtedy wnętrza można kształtować w obojętnie jakich klimatach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi. Właściwie decyzję już podjęłam, będzie szara stolarka.

Malmuc, ja już kiedyś u Ciebie pisałam, że ja baardzo niezdecydowana jestem i dlatego cieszyłam się, że bratnią duszę znalazłam, hihihi. Do wiewióra1976 zaraz zajrzę. Już sama nie wiem gdzie, u kogo byłam. Normalnie jak nałogowiec jestem. Codziennie net i wertowanie dzienników, galerii, komentarzy...

Amtla , co do stylu, to nie mam jakiegos jednego ulubionego. Podobają mi się różne, czasem zupełnie odmienne rzeczy. Gdybym jednak musiała wybierać, to bardziej skłaniam się ku klasycznemu i nowoczesnemu, więc szara stolarka będzie w moim stylu. Co u Ciebie? Jak poszukiwania wykonawców? Nadal trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Soniczko!

Będzie bee, ale schody będą. Teraz gdy mąż wszedł na strop i zobaczył widoki z góry, zupełnie nie da się powstrzymać :roll: :lol: :o . Już nawet sypialnię chce tam sobie robić :o ! A schody nie będą schodami, ale chyba drabiną w szafie :lol: :lol: :lol: :lol:. Stromą drabiną! A żeby nie straszyły mnie i gości, zasłonię je drzwiami przesuwnymi :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie ekipe super szybka! Udalo sie Wam! Gratuluje - to rzadkosc w tych Brytyjskich czasach :lol: Bardzo podoba mi sie projekt Waszego domku - mam nadzieje, ze ekipa pokaze na co ja stac i wprowadzicie sie w mgnieniu oka - czego Wam serdecznie zycze!

 

Witaj Lipowa Panienko! Nie wiem jak do mnie zabłądziłaś, ale cieszę się niesamowicie :D ! Wstyd się przyznać, bo dawno do Ciebie nie zaglądałam, ale te zdewastowane płytki w kuchni to chyba

były Twoje :oops: :wink: ? Cieszę sie również, że podoba Ci się mój domek. Niektórzy mi zarzucają, że za mały, stodołowaty, niewykorzystane poddasze, ale wybierając projekt od początku kierowałam się jego funkcjonalnością, układem i ilością pomieszczeń. Potem Warunki Zabudowy zweryfikowały nieco marzenia i pozostała z nami Azalia. Co do ekipy, to szaleją Panowie, aż miło, a jednocześnie żal... bo lada dzień się rozstaniemy i nie wiem czy kolejni, będą równie skuteczni :roll: :D

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop będziecie sami robić? WIdze stali sporo i deski na szalunki już poukładane :roll: Czy strop bedzie derwniany? Jak dalej bedizecie robić nad parterem? Jak kończyć?

 

Strop będzie nietypowy(?) z Ackermanów. W zasadzie od naszych majstrów dowiedzialam się, że taki w ogóle istnieje :oops: :wink: . Nie mam zdjęć z dzisiejszego dnia, ale wiem od męża, że już część garów ma zabetonowane otwory :o . Szok, jak oni szybko pracują! Tak więc strop betonowy, potem dwie warstwy pustaków i dwuspadowy dach, pokryty blachodachówką ( :lol: :wink: grafitową :roll: :D ). W szczycie po prawej, będzie okno z widokiem na ogród 8) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczytuję dość systematycznie Twój dziennik no i komentarze. Przede wszystkim z uśmiechem czytam Twoje zauroczenie budową. Wiem jak to cieszy, szczgólnie te etapy, w których z godziny na godzinę widać zmiany. Te odczucia pamięta sie całe życie.

Również to zagonenie i zmęczenie to wspaniałe przeżycia. Jeżeli nie czujesz tego teraz - z pewnoscią poczujesz kiedyś :)

 

 

Sporo było o szarych oknach. Wyglądają bardzo dobrze w zestawieniu kolorystycznym, jakie pokazalas na jednym ze zdjęć. Myślę, że to dobry wybór!

 

Chodząc po powstających pomieszczeniach bedziesz miewała skrajne odczucia odnośnie wielkości, ksztaltu czy proporcji. To normalne. Inaczej bedzie gdy pojawi się strop. Inaczej, gdy posadzki czy wreszczie pojawią się tynki czy malowanie. A jeszcze inaczej gdy umeblujesz.

Wiatrołap ze schodami bedzie niestey bardzo ciasny. To już wiesz. Może jednak schody kręcone?

 

Zastanawia mnie wysokośc otworu wlotu spalin z kominka do komina. Czy nie o wiele za nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon :D :D buziaki!!

Zaglądasz tu jeszcze? I to systematycznie :oops: :roll: ? A to niespodzianka! A ja myślałam, że Ty o mnie zupełnie zapomniałeś :oops: .

Nie wiem jak to prosto opisać, ale strasznie mi miło, że ktoś tu zagląda, czyta, coś podpowie. Po ostatnich, przykrych przeżyciach nie doszłam jeszcze do siebie. W rodzinie za głowę się łapią, że porywam się z łopatą na księżyc (rodzina męża milczy). Znajomi gratulują, ale w większości moje pomysły im się nie podobają. Pozostali pytają skąd mam kasę :roll: . Dlatego cieszę się podwójnie, z każdego wpisu, na budowie z każdej nowopołożonej cegły, a już w zupełności rozbroił mnie Bertolo ze swoją bezinteresowną pomocą...

Ale miałam o czym innym pisać :roll: :wink:

Maćku, skoro i Ty piszesz, że ładnie z tą szarością, to już na pewno tak będzie :wink: ! Co do zmęczenia ... chyba za wcześnie?, ale oczy dają mi się we znaki i ... bałagan w domu :roll: . Gdyby nie obecne zaangażowanie męża byłoby ciężko, a tak rozkłada się to po połowie i jest dobrze! I oby tak dalej.

Wiatrołap :x i kuchnia to pomieszczenia, które ostatnio nie dają mi spać po nocach :roll: :lol: . Ze względu na te schody przesunęliśmy już drzwi wejściowe, nad wucetem będzie ajzol i chyba nic więcej nie da się zrobić? To musi sie udać, jak nie to po drabinie będziemy wchodzić, bo tam faktycznie nie ma miejsca na schody :( .

 

Zastanawia mnie wysokośc otworu wlotu spalin z kominka do komina. Czy nie o wiele za nisko?

:roll: O to, już mnie mąż pytał :roll: i miałam doczytać i dowiedzieć się gdzieś, jak to powinno być... ale zapomniałam :oops: :oops: . Według Ciebie za nisko? Jutro zmierzę co i jak, i będę się doszkalać w tym temacie...

 

Wow, ale dużo napisałam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomka :)

Zakładam, że Wasz kominek będzie miał wkład. Wkład będzie posadowiony ok. 40 cm nad poziomem podłogi. Wkład będzie miał ok. 60-70 cm. Rura odprowadzająca spaliny też pójdzie jeszcze troszkę w górę zanim wejdzie w komin. (Ten odcinek rury też bardzo oddaje cieplo do komory nad kominkiem). Załóżmy, że będzie to tylko 40 cm. W sumie wychodzi 140-150 cm.

 

U nas w czasie murowania komina zrobiono otwór na wysokości ok 140 cm. Tak wyliczyłem, opierajac się na danych z przymierzania się do wkładu firmy Jotul. (Mam wkład innej firmy). W czasie montażu kominka ekipa stwierdziła, ze to zdecydowanie za nisko. W ciągu kilkunastu minut zamurowali stary otwór i wykuli nowy, na wysokości ok. 190 cm nad poziomem podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/blog_ds_1189624/2431110/tr/globepaques006.gif

 

Oby zdrówko dopisało, by jajeczko

smakowało, by szyneczka nie tuczyła

atmosfera była miła, by zajączek

uśmiechnięty przyniósł wreszcie te prezenty.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...