Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Tomki budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy jeżeli teraz zamówię drzewo na więźbę, to rzeczywiście ono poskręca się w ciągu dwóch miesięcy? Mój cieśla odradza zakup, ale wolałabym juz teraz kupić :roll: :wink: :D ...

Ktoś jeszcze ma ochotę na piwko?

 

ja poproszę grzańca bo jestem chory i zimne pifko to dla mnie zabójstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo mi powitac w moim domku :D trzeba bylo zrobić sobie kawke ..tam w garażu jest całe zaopatrzenie....dogonisz mnie zobaczysz ...budowanie to mrugnięcie okiem :D :wink: nerwowo i stresowo będzie ale szybko wszystko zleci najlepsza jest potem radosć..i kocha się każdą cegielę..każdy pustaczek..hihi :D i oby mi tylko to uwielbienie nie przeszło przy wykańczaniu :o .. :D ale co tam to jest tylko przecież dom całe życie moznago zmieniać ulepszać i najważniejsze żeby nie dać się zwariować :wink: ...będe tu u ciebie codziennie :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agaboBIK, ale mi wstyd :oops: :oops: !! Ty tu do mnie codziennie zagladasz, a ja sama ostatnio tu byłam we czwartek :roll: . Staram się wyleczyć z nałogu komputerowego :roll: :lol: , bo oczy odmawiają posłuszeństwa :wink: :lol: . Aga co u Ciebie nowego, coś tam robicie wewnątrz czy nadal czekacie na lepszą pogodę? Ja już nie mogę się doczekać, kiedy zaczną budować :roll: . Chyba jakaś niecierpliwa jestem?

Na kawkę jeszcze do Ciebie wpadnę, dobrze, że wiem gdzie jej szukać :roll: :wink: :lol: :lol: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak...rozumiem...ale próżne twe starania :D

od forum się nie wyleczysz :D lepiej gnaj po okulary :lol:

u nas mieliśmy dziś drugą wizytę tynkarza ale jak zaśpiewał cenę to myślałam że mnie skręci.....a ile śie namlaskał na ściany....zdenerwował mnie :evil:

czasem zastanawiam się czy założyc dziennik ale jakos tak nie mogę się zdecydować....

a ty mi tu do dziennika częściej zaglądaj bo musisz pisać pisać i pisać :wink: :D

ja będe czytać :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż poszedł z dziećmi na Pływalnię, pozmywane po obiedzie, to co innego mam robić? hihhi! Myk i jestem! Aga, Ty się nie zastanawiaj, tylko zakładaj dziennik :D ! Jak już zamieszkasz w tym swoim wymarzonym domku, zasiądziesz sobie z kawką do kompa, to powspominasz jak to było ... Pamięć jest ulotna, na pisanie papierowych dzienników jakoś czasu i chęci brak. A tak skrobniesz coś, ktoś jeszcze przeczyta coś podpowie, doradzi, skrytykuje :lol: :wink: ... I masz 2 w 1 - pamiątkę i poradnik :lol: :lol: :lol: Co do mnie, ... nie mam na razie o czym pisać w dzienniku, wiesz taka cisza przed burzą. Poza tym oszczędzam oczy :wink: i siedzę i nadal nie mogę sie nadziwić, jak jedna faktura może opiewać na sumę 5 czy 7 tysięcy :o :lol:. Dla mnie to niepojęte, bo nie obracam na codzień taką kasą. A tak z ciekawości spytam, jakie będziesz robiła tynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak do takich sum też się musialam przyzwyczaić :cry: :D ale 4-5 tyś to nic w porównaniu co sie dzieje teraz...najpierw 13 tyś okna a teraz ok 8 albo i więcej tynki....w międzyczasie elektryk 1.5 tyś +1tyś materiały i 1,5 robocizna

na początku budowy czułam się bardzo bogata :wink: :D teraz czuję że zaczynam biednieć :cry: :wink:

co do tynkow to najpierw przyjechali chłopcy od gipsowych z agregatu gladkie ucesane :wink: chłopaki w kraciastych koszulach :wink:

pogadali my pośmiali i umówiliśmy się jak będzie cieplej...cena to 25 zeta od metra z materiałem

ale przyszło mi do głowki że może by tak cem -wapienne ale ze nie chce takich tam łapanych z pod sklepu :wink: fafofców :wink: więc dorwałam wizytówke zadzwonilam i przyjechal taki gościu co zaśpiewał 18zł /m docierane piaskiem kwarcowym i jeszcze 30zł za obrobirnie okna i jeszcze 10zł za każdą sztukę narożników :o pomlaskał pomarudził że krzywo ściany żę zle położone kable elektryki ...wkurzył mnie :evil: + (moj materiał)

teraz czekam na chłopaków ...mówie ci te koszule ach....po nocach zaczynam snić.... :wink:

tynki będą gipsowe z agregatu :D

co do twojej więżby to moze popytaj jeszcze bo mnie tłumaczono i ja tak zrobiłam ze z wyciętych drzew w tartaku wycieli nam więżbe gdzieś na 2 tygodnie przed kładzeniem na dach ......i tak się pokrzywiła ....bo wszystko zależy od drzewa.....nim kupisz zapytaj....bo w budowaniu nie zawsze wszystko przewidzisz....

:D czy ja mogę pisać takie długie posty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale ja początkująca jestem i te 7 tys. dziwi mnie nadal :roll: . Więźbę tak czy inaczej, chyba juz czas zamawiać!? U nas parterówka, więc w miesiąc postawią ją, a kolega czekał na więźbę półtora mieś., więc będzie akurat :wink: (będziemy prawdopodobnie brać z tego samego tartaku, stąd porównanie). Aga, a instalację wodną i elektrykę masz zrobioną? Czy ja dobrze myślę: najpierw okna, potem instalacje i wtedy tynki? Pozdrawiam :p !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy tak...ty latem mozesz sobie pozwolić na tynki wewnętrzne bez okien bo będzie ciepło ja musialam wprawić bo elektrykowi było zimno no i strach tak zostawić puste okna i kable wiesz złodzieje...chociaż odpukać omijają nas....tynkarze też mają spać i tynkować więc okna i drzwi niezbędne ...chociaż szkoda bo śię trochę zniszczą :cry:

czyli okna

elektryka

tynki

hydraulika woda centralne(czekamy na kosztorys)ale z piecem to myślę że 20tys to mało

wylewki(miksokretem)

poddasze częściowo ocieplone małż.przykręca profile i po tynkach kartongipsy

i....hura płytki panele kibelki wanny zlewy...aż się boje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam i ja :)

Tak zagladam w biegu, ze nawet do tej pory nie zauwazyłam, że Ty masz dziennik i "postepujesz budowlano" :D

 

Jak moge wtrącic trzy grosze i o ile nie jest za późno....

Ulegnij na ogrzewanie podlogowe.... ulegnij, mówię Ci!

Chociażby kuchnia i łazienka - warto! Argumenty: Twój domek parterowy - od podłogi bedzie zimno bardza w łazience to średnia przyjemność (wiem, miałam); koszt takiej instalacji wcale nie jest drogi - kable kładziesz tylko w tym miejscu, gdzie nie będzie mebli i zabudowy - więc w kuchni mała powierzchnia. Moja kuchnia tez jest z północnej strony. Nie mam w niej grzejnika a mam ogrzewanie podłogowe. Okna tylko dachowe. Zaręczam, że jest w niej bardzo ciepło, z grzejnikiem byłaby suszarnia :))

Poza tym u Ciebie za ścianą będzie kotlownia, pewnie ta ściana będzie ciepła i to da dodatkowe złudzenie.

I po co Ci kombinowac na której ścianie grzejnik powiesić?? Podłogówka - i więcej możliwości :)))

Finansowo to nie jest większy koszt od grzejników.

Ci, którzy nie załozyli u siebie podłogówki (z moich znajomych, oczywiście) teraz pukaja się w czoło i pytają - dlaczego?

Jeszcze duzo mozesz zmienic, przemysl to!!!

 

Soniś - Tobie potrzebny grzejnik w kuchni? Może on jest ale zakręcony? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeej dzieńdoberek :D

Tomka ja tez zdecydowałam się na podlogówkę a decyzja bezdyskusyjna z racji tego dużego okna ...nie zostawilismy miejsca na powieszrnie grzejnika :D teraz zrobię na połowie (części jadalnej )salonu w kuchni hollu i łazience na dole...ale jako że koszty podobne to będzie też ciepla podloga w łazience na górze.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...