Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Tomki budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, jestem :wink: ! Dziękuję za troskę i niezaniedbywanie wątku ;).

A teraz po kolei ...

Na początek chciałabym wszystkim, a szczególnie: kropq, toli, mhk, daggulce, marekmarian, ullerowej, Amtli, amonite, monikach, malgos2, Nelli Sza, Maluszkowi, Kasiaa256, Sonice, edytkazet, DarioAS, mocca, rasi, dorbie, Rence Grabow, podziękować za życzenia świąteczne. DZIĘKUJĘ !!!

 

madmegs, rasiu, Aniu, Madziu, dziękuję i wierzę, że Wasze życzenia noworoczne przyczynią się do tego, by ten rok był niezapomniany. By był dobry. Tego i Wam, i innym odwiedzającym moje kąty życzę!

 

Na koniec o świętach. Pierwsze przygotowania. Pierwsze świętowanie w nowym domu. Co prawda same święta spędziliśmy tradycyjnie, dzieląc kolejne dni między mamę i moją rodzinę, a teściów i rodzinę męża, ale sama otoczka przygotowań, magia Narodzenia Chrystusa pozostaną niezapomniane! W końcu mogłam narobić i nastawiać tyle stroików i ozdób ile chciałam, a i drugie tyle by się zmieściło. Tradycyjnie u nas stoi żywa choinka, ale większa niż w poprzednich latach i dodatkowo pojawiła się druga, na zewnątrz. Pięknie udekorowana i oszroniona stoi przy drzwiach wejściowych. Dzieci pełne obaw, właściwie młodszy syn to przeżywał, czy Mikołaj znajdzie nas pod nowym adresem, uspokoiły się, gdy odnalazły paczki. A łatwo nie było ... Do tego po świętach sypnął śnieg i jest cudnie!!!!!!!!!!! I pewnie ktoś powie, że zwariowałam, ale .... kocham odśnieżanie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie mam co odśnieżać, a wzięłam na dzisiaj urlop robię pierwszy raz w życiu chleb :o . Miałam nadzieję, że DePeSiowy wygram na aukcji, niestety, z braku netu przegrałam. Ponieważ smaku sobie i mężowi narobiłam, stąd całe pieczenie :wink: :roll: :lol: :lol:

Ciekawe tylko co mi wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie mam co odśnieżać, a wzięłam na dzisiaj urlop robię pierwszy raz w życiu chleb :o . Miałam nadzieję, że DePeSiowy wygram na aukcji, niestety, z braku netu przegrałam. Ponieważ smaku sobie i mężowi narobiłam, stąd całe pieczenie :wink: :roll: :lol: :lol:

Ciekawe tylko co mi wyjdzie?

 

Trzymam kciuki! I skladam spoznione zyczenia dla Cie i czytaczy! :)

 

Pieke chleb w takiej magicznej maszynce do tego, dziecinnie proste. A moja Tesciowa piecze tradycyjny, na zakwasie, czasem w piecu chlebowym :o i jest pyszny ;)

Pochwal sie co wyjdzie :)

Podzrawiam i spadam podgladac Wasze meblowe postepy - kuchnia fajna, widzialam w watku kuchennym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie wykrakałam :wink: . Troszkę sobie poczytałam, popisałam, poszłam odkurzać, a przez drzwi z wiatrołapu ... widzę ścieżkę do domu :o BIAŁĄ!!! Zerkam raz jeszcze, śnieżycę mamy!!! Chciałam odśnieżać? To juz mam co :o :roll: :lol: :lol:

popcarol, pozdrawiam Cię noworocznie i również życzę Dobrego Nowego Roku.

Jeśli chodzi o chleb, to mój też na zakwasie, tyle, że będzie pieczony w zwykłym piekarniku. Teraz ma stać 8 godzin, więc czekam cierpliwie i zerkam co raz na niego czy rośnie :wink:. Na taką maszynkę do pieczenie chleba to ja ostrzę zęby już od dwóch lat. Koleżanka słuchając moich hymnów pochwalnych na cześć tegoż sprzętu, zdążyła w tym czasie kupić go, wypróbować ileśdziesiąt przepisów i odstawić maszynę w kąt, a ja? Nadal będę pisać listy do Mikołaja i głosić hymny ....

Czy możesz mi napisać jak to się ma w praktyce? Czy faktycznie szkoda na to kasy? (To opinia wspomnianej koleżanki) Często z tego korzystasz?

 

Pochwal sie co wyjdzie

jak bedzie czym, to pokażę :wink: :oops: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mam jak Twoja kolezanka - tez sie napieklismy cudow, a potem nam sie znudzilo ;)

Maszynka do pieczenia chleba na zytniej mace na zakwasie jest za slaba, nie wyrabia jak powinna. Mamy chyba Moulinex, jaki model - nie pamietam. A puchate drozdzowe sie nam troche przejadlo po poczatkowym zrywie... Mamy maszynke rok, prezent na poprzednia gwiazdke. Chyba tez nie wydalabym na to kasy...

Ale reczne wyrabianie chleba na zakwasie jest ciezka praca... ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...