Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

laserowa korekcja wzroku ... proszę o opinie


daggulka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co prawda ja operacji pod uwagę u seibie nie biorę jak narazie (-1,25 i -1,5) ale śledzę temat nowości w okulistyce. Moja córka ma 12 lat i nadwzroczność. O ile samą nadwzroczność mogłabym jej skorygować operacyjnie to niestety oczopląs już nie... Do tego światłowstręt i niedowidzenie, astygmatyzm. I czekamy.... Może za kilka lat ktoś wymyśli dla niej rozwiazanie albo może oczopląs się zatrzyma samoistnie bo i taka szansa istnieje. Narazie wiem, że jej trochę trudniej się żyje (+7,5). Jej oko się rozwija, wiele się jeszcze moze zdażyć. Ale gdyby tylko była taka mozliwość, że operacja dałaby jej szansę na lepsze widzenie to podjęłabym to ryzyko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nefer....moja koleżanka jakieś 20 lat temu miała robioną tam operację ...właśnie w Legnicy, też w takich warunkach i też wszystko ok...okularów do dziś nie nosi bo nie musi :roll: ....do dziś żaluję że wtedy też z nią nie pojechałam ...moi rodzice tak się bali że się nie zgodzili .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój mąż miał taką korekcje wzroku ok 12 lat temu i było dobrze aż do stycznia 2007 kiedy odkleiła i rozerwała się siatkówka. Miał operację jedną a potem kolejną i czeka go jeszcze jedna. Podobno jedną z przyczym mogła być jego operacja x lat temu to jest opnia lekarza. Więc radze brać pod rozwagę.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Wczoraj o godzinie 8:00 rano mialem operacje Lasik widze dzisiaj rano bylem na kontroli. Wszystko wyglada dobrze poza jednym w prawym oku po lewej stronie czuje ciagle drapanie jak by ziarenko piasku. Biore krople tak jak kazali ale mam obawy bo to drapanie nie ustaje. Wczoraj dzwonielm do kliniki powiedizeli ze jeszcze flop sie nie zagoil. Natomiast jesli nie ustanie mam zadzwonic w poniedzialek Nie mam pojecia czy to jakis skutek uboczny. W dzien operacji jak wrocilem do domu mialem straszne bole w okolicach oczu myslalem ze wyskocze przez okno najdziwniejsze ze nikt nie mowil byl sobie przygotowal jakies przeciwbolowe leki. Teraz czuje sie dobrze ale jestem troszke zaklopotany tym drapaniem. Widzenie jest wysmienite co do ostatecznych resultatow musze jeszcze poczekac. Koszt operacji byl $4500 mozna go zrobic owiele taniej ale jak chcialem by robiono najnowszym sprzetem i dobry lekarz. Ogladalem film ze duzy procen powiklan zlalezy w wiekszym stopniu od rodzaju sprzeteu niz umiejetnosci lekarskich. Lendmar czy cos takiego jest najbardziej krytykowany gdyz duzy procent ma powiklanie. Na innych ryzyko ponoc jest mniejsze procentowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzien operacji jak wrocilem do domu mialem straszne bole w okolicach oczu myslalem ze wyskocze przez okno najdziwniejsze ze nikt nie mowil byl sobie przygotowal jakies przeciwbolowe leki. Teraz czuje sie dobrze ale jestem troszke zaklopotany tym drapaniem.

 

Darek, przede wszystkim trzymam kciuki (i pewnie nie tylko ja tu na forum :-))żeby się szybko zagoiło i nie drapało.

 

Co do bólu - mnie lekarze uprzedzali, że może bolec, ale że wtedy to takie zwykła środki przeciwbolowe niewiele pomogą. Podobnie mówili inni pacjenci (a nasiedziałam się w poczekalni nie raz to i gadalismy dużo). Mnie pierwsze oko prawie nie bolało, za to drugie - okropnie (odstęp 2 tygodnie między zabiegami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest piaty dzien po operacji, nie bola oczy, ma widocznosc rewlacyjna. Jeden maly problem w prawym oku mam wieksza ostrosc niz w lewym i czulem jak bym mial lekkie bole z prawej strony jak od przesilenia oka.

Nastepna wizyte mam za 3 tygodnie. Jestem ciekaw czy lewe oko dorowna prawemu to mnie troche klopocze. Ogolnie to czuje sie swietnie z tymi "nowymi oczami" bo i tak jest niebo a ziemia niz bylo. Biore jeszcze steryd do jutra i antybiotyk oraz zapuszczam sztuczne lzy. Jak bylem na wizycie u lekarza na drugi dzien po operacji powiedzieli ze nic nie moga powiedizec jaki bedzie rezultat koncowy bo proces zdrowienia caly zajmuje od 3 do 6 miesiecy. Po trzech tygodniach bedzie moze przynajmniej wiadomo co lewym okiem czy sie dociaqgnie czy nie. Jestem ciekaw czy wy widizeliscie na dwoje oczu tak samo czy tez mieliscie taka roznice po operacji? Ostrsc w lewym oku jest duzo slabsza a prawe jest jak idealnie ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy wy widizeliscie na dwoje oczu tak samo czy tez mieliscie taka roznice po operacji? Ostrsc w lewym oku jest duzo slabsza a prawe jest jak idealnie ostre.

 

Po PRK to samo gojenie trwało dość długo, ale w efekcie obydwoje oczu na zero :-) Teraz dopiero, po 10 latach w lewym oku krótkowzroczność się pojawiła. Znajoma miała po zabiegu problem z ostrością w jednym oku, mówiła cos o "leniwym oku" i jakieś ćwiczenia miała, ale szczegółów nie pamiętam. Nie mam juz z nią kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lewe oko jest jak by coraz bardziej gorsze nie wiele ale minimalnie jak by sie pogorszylo. Dzwonilem do lakarza mowia ze to niby normalne czesto sie tak zdarza bo to drugi tydzien. Bardzo sie martwie tym bo te oko od pierszego dnia nie poprawilo sie a jak by troche pogorszylo. W tej firmie co robilem ten zabieg pocieszaja mnie ze napewno bede mial 20 x 20 ale ja mam jakies watpliwosci. Bardzo bym nie chcial musiec nosic okularow spowrotem albo soczewki na jednym oku. Coz wiedzialem ze jest ryzyko przy tej operacji ale liczylem ze mi sie uda.

Tak na zdrowy rozum to przeciez powinno sie zminiac przynajmniej minimalnie na lepsze a ty widze tylko na gorsze. Jestem ciekaw czemu oni tak mnie zapewniaja ze bedzie dobrze. Mam oficjalna wizyte na 21szego moze cos sie wiecej dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz, Derek, bardzo pilnie śledzę Twoją historię, jest dla mnie bezcenną lekcją "jak to jest po operacji" i napewno dzięki Tobie bardziej świadomie podejmę jakąś decyzję.

Mam nadzieję, że jednak to lewe oko "dociągnie". :roll:

Trzymam kciuki bardzo mocno. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy co pisalem ostatni post bylo to po calym dniu jezdzenia samochodem.

Znaczy bylo to na drugi dzien potym jak jezdzilem caly dzien a nawet dwa dni.

Z pesperowany z obacwy wpadlem na pomysl ze zaloze na jedno od okularow szmatke a drugim bede bez szkla patrzyl nie wiem skad mi to wpadlo do glowy.

Porobilem takie cwieczenia jakis czas zmeczony zazsnolem. Jak sie obudizlem zaczolem widziec na to lewe oko bardzo wyraznie. Pozniej znow oslablo. RObie takie czwiczenia po 15 miniut do 30 miniut co pare godzin i wydaje mi sie ze lewe oko czsem nawet jest lepsze od prawego albo tak samo. Wynika z tego co mowil lekarz ze nawet do paru miesiecy bedzie mi sie wzrok zmienial na lepsze. Beda tez wachania pogarszal sie bedzie czasem jest tez taka mozliwosc. Ogolnie to i tak czuje sie z takim wzrokiem jak mam jak by si edokonal jakis cud na mnie. Nigdy nawet w okularach tak dobrze nie widizlem. To jest niesamowite miec teraz takie oczy. Normalni ludzie co nie mieli problemu tego nie zrozumieja. Ja opowiadalem znajomej jak widze napisy znaki na drodze itp ona byla zdziwiona ze tak sie tym przejmuje jestem podekscytowany bo dla niej to normalne :). Cala stabilizacja wzroku ponoc trwa od 3 do 6 miesiecy ale ja mam ostatnia wizyte zaplanowana na rok po operacji. Troche spanikowalem ostatnio majac te pogorszenie lewej strony teraz mam wieksza wiare ze potrzeba czasu wy cos wiecej napisac. Czytalem statystyki jakies 97% na 1000 badanych jest zadowolona z operacji. Powiklania sa w podbnej skali. Czytalem tez wczesniej opinie ludzi co mieli jakies powiklania delikatne to oni mowili ze nawet jeszcze raz by sie zgodzili na ta operacje. To jest naprawde decyzja kazdego osobista trudno komus doradzac albo zabronic. Ja mimo ze sie strasznie balem to mialem tak dosc okularow ze zdecydowalem sie szybko. Wazne tez jest by znac jakie jest ryzyko. Ja kierowalem sie na jakim sprzecie jest najwiecej powiklan znalazlem takie statystyki robione dla alerykanskiego rzadu. wybralem dorga opcje ale na sprzecie ktory ma najmniejsze ryzyko powiklan. Poprotu chcialem zminimalizowac to ryzyko jak sie tylko da. Ze statystyk tez sie dowiedizlem ze powodzenie opracji w wiekszej mierze zalezy jakim laserem sie robi operacje niz od umiejetnosci lekarza. Bylem wczesniej u siwatowej klasy lekarza Dellaruso i oniemialem ma stary sprzet Alcom na ktorym po otwarciu oka trzeba przejsc na inna maszyne i ten akurat laser byl krytykowany w amrykasnkich mediach mam nawet nagranie z youtube http://youtube.com/watch?v=lqomPX4ADvE Oczywiscie zadna opcja nie daje 100% gwarancji ale co dziwne ten Delaruso mnie zapewnial ze nic mi nie grozi na 100% ale w umowie pisemnej tego juz nie ma, pisze dokladnie jakie jest ryzyko :) ja mialem operacje w lasikplus.com na bardzo dobrym sprzecie Bauch. Nazywaja sie "plus" dlatego ze maja trzy rodzaje maszyn lasrowych najnowszej generacji i komputer dobiera ktory jest najwlasciwszy dla twojego oka. Dzieki Bogu mi sie trafil ten uwazany za najlepszy to znaczy statystycznie najmniej powiklan jest na nim. Oczywiscie by chwalic rezultaty jest stanowczo za wczesnie. Potrzeba czasu by ocenic moj przypadek dlatego odpisze w miare uplywu czasu co sie dzieje. Narazie biore sporo kropli bez konserwantow chcialem kupic ten tansze z konserwantami ale lekarz kazal do konca miesiaca kupowac te jdnorazowe bez. Steryd odstawilem po 5 dniach a antybiotyk po 6. Teraz biore tylko sztuczne lzy co godzina lub dwie. W domu jak jestem to cco jakis czas podchodze do okna i patrze sobie przez okno by sie nacieszyc nowym widokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ekstra, bardzo się cieszę, że to lewe oko zaczyna się "podciągać" do prawego. :D

Zrobiłabym w tej samej klinice, ale do Ameryki na operację nie pojadę. :lol:

Muszę poszukać czegoś bliżej i taniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...