Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

laserowa korekcja wzroku ... proszę o opinie


daggulka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie masz zamiar zrobić zabieg (tzn. w jakiej klinice?) Za ile?

Ja jeszcze nie zrobiłam... :-? :roll:

 

W klinice w Katowicach u tzw."gierkowej"

badanie kwalifikacyjne 250 zł

a potem zabieg w ciagu 2 tyg., najnowocześniejsza metoda chyba 1900 zł oko i nie ma juz refundacji z NFZ, a metoda PRK 1200 zł za oko.

Po kwalifikacji powiedza jaka metoda mozna zabieg przeprowadzic i czy w ogóle można.

tu link do ich strony:

http://www.okulistyka.katowice.pl

 

Zaskoczyło mnie brak oczekiwania na badanie, praktycznie prawie z dnia na dzień mozna sie umówić. Cena zabiegów tez nie jest niska :roll: i moze dlatego :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , kobietki ... ja zrezygnowałam :roll: .... wydygałam normalnie ...naczytałam się w necie o skutkach ubocznych , powikłaniach i wymiękłam :lol: .

Ale nie wątpię, że są w stanie ten zabieg dobrze wykonać ....tyle, że boję się ryzyka :wink: .... w końcu może się trafić tak, że będę tym 1% w którym wynikną powikłania :roll: .

Wam życzę powodzenia :D .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam dokładnie cały wątek i stwierdzam że nie zrobię sobie na pewno takiej korekcji. To już wolę wstawiać implanty (zębów) przynajmniej pewien rtodzaj inwestycji!!!!

 

Napiszcie jakich używacie soczewek kontaktowych.

 

Mam -5,5. Sporadycznie noszę soczewki Johnsona i nie mogę w nich wytrzymać! Cały czas je czuję, pocieram oczy, a najgorzej jest przed komputerem.

Czy dobieracie sobie sami soczewki, czy radzicie się okulisty?

Raz mi okulista w Vision Express dobrał soczewki B&L i były do du..

 

Zrezygnowałam z soczewek i zainwestowałam w porządne indeksowane cieńkie szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana , ja mam - 4,5 ...jakby mi kazał lekarz czytać z tablicy cokolwiek bez okularów to bym sie zapytała " z jakiej , kuźwa tablicy" :lol:

noszę okulary ...odkąd pamiętam i juz się przyzwyczaiłam ...z soczewkami za dużo babrania ...i nie wiem czy bym sie przyzwyczaiła ...może kiedys spróbuję :roll:

 

no w każdym razie wczoraj się załamałam po wizycie u okulisty z moimi gwiazdami , moje dwie córy niestety po mnie odziedziczyły ten defekt ...młodsza ma 7 lat i już nosi cylindry -2 :o , starszej (15l) w ostatnim czasie też sie pogorszył wzrok i ma -2,5 z cylindrem -0,5 ...porażka :(

dlaczego nie odziedziczyły np. dużych cycków , albo inteligencji i skromności tylko akurat kuźwa wadę wzroku :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana , ja mam - 4,5 ...jakby mi kazał lekarz czytać z tablicy cokolwiek bez okularów to bym sie zapytała " z jakiej , kuźwa tablicy" :lol:

noszę okulary ...odkąd pamiętam i juz się przyzwyczaiłam ...z soczewkami za dużo babrania ...i nie wiem czy bym sie przyzwyczaiła ...może kiedys spróbuję :roll:

 

no w każdym razie wczoraj się załamałam po wizycie u okulisty z moimi gwiazdami , moje dwie córy niestety po mnie odziedziczyły ten defekt ...młodsza ma 7 lat i już nosi cylindry -2 :o , starszej (15l) w ostatnim czasie też sie pogorszył wzrok i ma -2,5 z cylindrem -0,5 ...porażka :(

dlaczego nie odziedziczyły np. dużych cycków , albo inteligencji i skromności tylko akurat kuźwa wadę wzroku :evil: :lol:

 

u moich chłopaków na razie wszystko ok chyba sokoli wzrok maja po tacie a po mamie inteligencję :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana , ja mam - 4,5 ...jakby mi kazał lekarz czytać z tablicy cokolwiek bez okularów to bym sie zapytała " z jakiej , kuźwa tablicy" :lol:

noszę okulary ...odkąd pamiętam i juz się przyzwyczaiłam ...z soczewkami za dużo babrania ...i nie wiem czy bym sie przyzwyczaiła ...może kiedys spróbuję :roll:

 

no w każdym razie wczoraj się załamałam po wizycie u okulisty z moimi gwiazdami , moje dwie córy niestety po mnie odziedziczyły ten defekt ...młodsza ma 7 lat i już nosi cylindry -2 :o , starszej (15l) w ostatnim czasie też sie pogorszył wzrok i ma -2,5 z cylindrem -0,5 ...porażka :(

dlaczego nie odziedziczyły np. dużych cycków , albo inteligencji i skromności tylko akurat kuźwa wadę wzroku :evil: :lol:

 

Kochana, przy moich 7,5 i 8,5 to Ty sokoli wzrok masz...

Kiedyś na badaniu wzroku pani zapytała "Jaką cyfrę pani widzi?" trzymając w ręku tabliczkę z tą cyfrą rozmiaru jakieś 30 x 25 cm.

Nie widziałam, że trzyma coś w ręku. :-? :(

Kiedyś bardzo chciałam pozbyć się okularów, teraz już nie wiem - ukrywają moje nie najmłodsze już powieki, po których widać ich wiek... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to współczuję Ci ... faktycznie duże masz te minusy :roll: .... masz "po kimś" czy nabyłaś? ja mam po mamie ...moje córy mają po mnie ...porażka :-?

 

ale , kochani ...nie ma co się załamywać ...medycyna to szybkorozwijająca się dziedzina ...pewnie kiedyś wynajdą jakieś nowoczesne bezpieczniejsze metody i nasze dzieciaczki uwolnią sie od odkularków ... a nam to już tylko te denka od butelek zostają :lol: ... ale jak już napisała depesia ...przynajmniej działa to w drugą stronę ... zmarszczki pod oczami nie będą się tak rzucać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to współczuję Ci ... faktycznie duże masz te minusy :roll: .... masz "po kimś" czy nabyłaś? ja mam po mamie ...moje córy mają po mnie ...porażka :-?

 

U mnie to plusy są. Chociaż nie widzę, co to za plus je nosić... :-?

Moja Babcia miała słaby wzrok,, więc może Jej geny się odezwały, ale wszystko się zaczęło od przebytej w wieku 2 lub 3 lat szkarlatyny - podobno po tym zostaje zawsze jakiś trwały ślad. Moim są okulary. :x

Tyle lat je noszę, że nie wiem, czy umiałabym się przystosować do świata bez nich. :o

Może kiedyś zoperuję te oczy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Juz jestem po, jeszcze troche widoki za mgła ale jest dobrze, oczy powoli dochodza. Bałam sie okrutnie :oops: ale zdałam sie na doswiadczenie i wiedze specjalistów.

Sam zabieg niecałe 20 min oba oczy. Ja miałam PRK i nie załuje chociaz prawie 3 dni oczy byly tak spuchniete ze zeby zapuscic krople palcami pusiałam je otwierac, co do swiatła to poczatkowo raziło ale jak juz zeszła opuchlizna to wszystk jest ok.

Co do bólu to sam zabieg nie boli,zakropione jest znieczulenie a my w trakcie jestesmy informowani co teraz i jak długo jeszcze, po zabiegu no cóz odczuwałam pewien dyskomfort jkby piasek w oczach ale po 2 dniach mineło, soczewek opatrunkowych wogóle prawie nie zauwazłam :wink:

 

Decyzja o zabiegu nalezy do kazdego z nas ale polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

jestem w trakcie poszukiwanie Kliniki laserowej korekcji.Mam wadę -5, -5,75.Widzę ,że dużo piszecie o Katowicach a czy ktos słyszał cos o Warszawskich klinikach. jednak do stolicy mam najbliżej i raczej sie tam zdecyduje.Bardzo prosze o jakies wskazówki.

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po, jeszcze troche widoki za mgła ale jest dobrze, oczy powoli dochodza. Bałam sie okrutnie :oops: ale zdałam sie na doswiadczenie i wiedze specjalistów.

Sam zabieg niecałe 20 min oba oczy. Ja miałam PRK i nie załuje chociaz prawie 3 dni oczy byly tak spuchniete ze zeby zapuscic krople palcami pusiałam je otwierac, co do swiatła to poczatkowo raziło ale jak juz zeszła opuchlizna to wszystk jest ok.

Co do bólu to sam zabieg nie boli,zakropione jest znieczulenie a my w trakcie jestesmy informowani co teraz i jak długo jeszcze, po zabiegu no cóz odczuwałam pewien dyskomfort jkby piasek w oczach ale po 2 dniach mineło, soczewek opatrunkowych wogóle prawie nie zauwazłam :wink:

 

Decyzja o zabiegu nalezy do kazdego z nas ale polecam.

Ania, a zrobiłaś oboje oczu naraz? :roll:

Ile wyszedł koszt całkowity zabiegu?

I ile wizyt przed i po? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie odziedziczyły np. dużych cycków , albo inteligencji i skromności tylko akurat kuźwa wadę wzroku :evil: :lol:

Eeee, z cyckami to jeszcze nic straconego, chyba :wink:

Mój młodszy, lat 7 też 3 tyg. temu włożył okulary - ma astygmatyzm i to dość spory - na razie słabe szkiełka - cylinder 2 i 1,5 :( , a wadę ma cyl. - 4 i 3,5.

Też mam astygmatyzm, ale mały, noszę szkła bez cylindra, za to minus 3. Okres soczewkowy mam za sobą, czasem mnie kusi, żeby wrócić, ale jakoś ostatnio lubię siebie w okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po, jeszcze troche widoki za mgła ale jest dobrze, oczy powoli dochodza. Bałam sie okrutnie :oops: ale zdałam sie na doswiadczenie i wiedze specjalistów.

Sam zabieg niecałe 20 min oba oczy. Ja miałam PRK i nie załuje chociaz prawie 3 dni oczy byly tak spuchniete ze zeby zapuscic krople palcami pusiałam je otwierac, co do swiatła to poczatkowo raziło ale jak juz zeszła opuchlizna to wszystk jest ok.

Co do bólu to sam zabieg nie boli,zakropione jest znieczulenie a my w trakcie jestesmy informowani co teraz i jak długo jeszcze, po zabiegu no cóz odczuwałam pewien dyskomfort jkby piasek w oczach ale po 2 dniach mineło, soczewek opatrunkowych wogóle prawie nie zauwazłam :wink:

 

Decyzja o zabiegu nalezy do kazdego z nas ale polecam.

Ania, a zrobiłaś oboje oczu naraz? :roll:

Ile wyszedł koszt całkowity zabiegu?

I ile wizyt przed i po? :oops:

 

Całkowity koszt zabiegu 2,4 k za oba oczy. Tak ja robiłam oba oczy na raz.

Pierwsza wizyta kwalifikacyjna 250 zł (ale to potem odliczaja od kosztów zabiegu) a potem decyzja kiedy zabieg. Wizyty kontrolne po zabiegu bezpłatne o ile masz ubezpieczenie :wink: Pierwsza wizyta kontrolna po zabiegu w zaleznosci od jego rodzaju, ja po PRK miałam za 5 dni, nastepna za 2 tygodnie, a potem to nie wiem ale rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...