Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zasypywanie fundamentu- ile czasu.


irysy

Recommended Posts

W najbliższą sobotę mam zamiar zasypać i ubić pospółkę na fundamencie. Obrys domu to w przybliżeniu 10x15m, a wysokość ściany fundamentowej to 1,2m. Do pracy będzie czterech ludzi i jeden ubijak. Pytanie brzmi: czy damy rade zrobić to w jeden dzień ? Jakie są Wasze doświadczenia...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście. Dodam jeszcze, że piasek już zaczynają zwozić żeby nie było przerw między dostawami... :D

to jeden jeszcze będzie mógł do sklepu podskoczyć i grilla przypilnować :wink:

 

 

E tam, niech go inwestor zagoni do kręcenia betonu na chudziak ;) Może iśc krok za ubijaczami i zalewac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasypywanie fundamentow nalepsza pogoda to ulega na pograniczu z oberwaniem chmury tzn. juz po zasypaniu i ubiciue - dobrze jest gdy jeszcze deszcz zleje

Po ubiciu nic więcej nie będziemy robić aż do wczesnej wiosny. Jest więc pewność, że pospółka nie raz będzie zlana deszczem i jeszcze trochę siądzie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja na Twoim miejscu to i tak bym zaczekal z chudziakiem

pamietaj ze zima bo jakims opadzie atmosferycznym woda moze Ci na jakims poziomie od gory powiedzmy 30-40cm

zamarznac i zrobic piekna plyte ktora nie bedzie opadac az do wiosny

wiec co z tego ze bedzie to trwalo 4 miesiace skoro proces opadania

bedzie zaden

nie ma to jak naturalne ubicie

ja pospolke sypalem w maju zdaje sie - podobnie jak Ty okolo 1,2m - a chudego lalismy dopiero w listopadzie

a w tym czasie okolo 10cm opadlo mimo ze ubijarka byla dwa razy w trakcie zasypywania no i zlewanie woda

po prostu jak deszcz na to padal jeszcze, ludzie chodzili to sie zrobilo twarde jak

cholera

 

o ludziach to nie wspomne bo to takie aparaty byly ze sie ledwo lopaty trzymali

i w sumie poszlo nam okolo 160ton to w 2-3 osoby oraz pomoc fadromy dalismy

rade w 3 dni ale meka byla przednia :)

takze milych wrazen zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

Ja zasypałem w sobotę

Weszło 12 Taterek :o

 

Nie ubijałem czekam do wiosny i na siły natury ( a pozatym taterki i koparka jezdziły po fundamentach i ubijały)

 

Zasypywałem zwirem ze zwirowni (piach kamien i inne dodatki). Pierwsza klasa, cała okolica zasypuje tym i jest zachwycona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...