Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

 

Czy podpierałeś czyms strop terriva w miejscu oparcia słupów?

Zrezygnowałes tez z jetek? - nie widac na zdjeciach.

 

Witam wszystkich,

mam teraz taką pracę ze dopiero skończyłem i nie wszystko zrobiłem co miałem zrobić, więc sorry że praktycznie nie jestem obecny, więcej teraz moja żonka tu zagląda :wink:

jeśli chodzi o te słupy to wyszły na ścianach nośnych więc nie są dodatkowo wzmacniane, jętki są wyżej a jeszcze muszę zrobić podłogę na strychu więc będą kolejne beleczki

pozdrawiam wszystkich mariusz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nas nie było na tym forum, a to dlatego,że byliśmy zajęci najpierw budową potem przeprowadzką do naszego domu, a później nie mieliśmy internetu.

Parę dni przed świętami wprowadziliśmy się do niecałkiem wykończonego domu. Dziś do wykończenia zostały nam dwa pokoje u góry i posprzątanie na zewnątrz po budowie. jak mi się uda to wkleję parę zdjęć.

Życzę Wam wszystkim wytrwałości, dużo cierpliwości i dużo pieniędzy.

Niestety wydatki zaczną się jak będziecie wykańczać Wasze domki. Stan surowy otwarty to mozna powiedziec mniej niż połowa kosztow

Sami nie wierzylismy w to...

http://images27.fotosik.pl/161/127cb35cf98cd520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
Witam, bardzo prosze o wyjaśnienie czym różni się Południowa od Południowej Iskierki. Mam działkę z wjazdem od południa i podoba mi sie projekt Południowa jednak zauważyłam, że w tym wątku raz jest mowa o Południowej raz o Południowej Iskierce - jaka jest różnica ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli mój architekt jest słowny, to jutro odbieram pozwolenie na budowę Południowej :D 1,5 roku oczekiwania za nami :)

 

Ekipę i materiały mam już uzgodnioną. Pozostał tylko kredyt (początek zaczynamy ze swoich środków). Po wielu wizytach pozostał na placu boju millenium i polbank, ze wskazaniem na ten pierwszy. Brał ktoś już kredyt na budowę Południowej lub Iskierki w Millenium? Szukam "gotowca" do zrobienia kosztorysu dla tego banku.

 

-------------------------------------------------------------

21.05.2008

Papiery w komplecie, ekipa i reszta zgrana - 9 dni do startu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zobaczysz jak się czas dłuży pod koniec, liczyliśmy praktycznie każdy dzień :)

 

Przy okazji, różnice w cenach materiałów pomiędzy hurtowniami są okropne np na samej stali do fundamentu rozstrzał około 900zł. Na ceramice nie lepiej, zamawiał ktoś z Was Unipora 24 bezpośrednio z Niemiec? Opłaca się? Z dostawą na budowę bez hdsa mogę kupić po 5,49, a nawet na allegro jest oferta za 3,78 ale z odbiorem z Borchen Alfen.

 

ps. mam świeży kosztorys dla millennium - rozpisane na 310tys, jak chcesz to prześlę na priv

 

ps. ile Wam wyszło stali fi 12 i fi 6 na zbrojenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys przesłałem. Terminy zawsze zakładałem maksymalne i niestety opieszałość wrocławskich urzędników to potwierdziła - jak mieli 65 dni na pozwolenie to dostałem po 64... W styczniu liczyłem potrzebny czas na papiery i z ekipą podpisałem start na 1 czerwca, a zaczynamy 30 maja :)

Garaż jest taki sobie, byłem w identycznym gabarytami i na średniej wielkości auto jest ok, gorzej np z dużym kombi czy limuzyną, ale właściciele takich aut raczej nie budują tak małego i taniego domu ;)

Dach wyłącznie z dachówki. Jak wystarczy finansów to z ceramicznej, w skrajnym przypadku betonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat deskowania jest jeszcze przed nami. Na dzień dzisiejszy ja raczej nie chcę, ekipa sugeruje, kier.bud. zastanawia się. Jak ze wszystkim decyzja będzie dobrze skalkulowana. Obecnie mieszkam w domu gdzie jest izolacja z folii bez deskowania i od 15 lat nic sie nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Link do zdjec z mojej budowy zaaktualizowalem, a co do wielkosci garazu, to moze nie jest wielki ale parkowalem juz w nim Seata Alhambre, Volvo S80, a na codzien parkuje Corolle Combi i dosc duzy motocykl, wiec nie jest tak zle.

Problem tylko nie mozna miec zadnych regalow po bokach, wiec wszystkie rzeczy poukladane sa na polkach pod sufitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...