Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mieliśmy budować Wrzosa,ale musimy oddać 5 m działki z boku na drogę,więc teraz nasza działka ma 20m szer.i Wrzos odpada.

A Południowa to domek marzeń i idealnie pasuje na naszą działkę:)

 

tomku_i_gosiu,super zmieniliście daszek nad wyjsciem do ogrodu,czy możecie podać jego wymiary?

 

A czy cos jeszcze zmienialiście,czy budowaliście Południową według projektu?

 

rafał_m,dzięki za fotki,masz ekstra domek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia wkleimy.

Masz rację okna dachowe zostały zmienione te od strony tarasu jak w projekcie 107 cm ( albo nawet w projekcie są mniejsze) natomiast te od strony wejscia 147 cm. Uwaga nad wejsciem jest kosz zadaszenia i żeby okno sie zmiescilo musi zostać bardzo wysoko umieszczone, w naszym wypadku wygląda to tak że okno sięga sufitu. Nadało to ciekawy wygląd wewnątrz holu i sypialni. Okno w kuchni zmienilismy również, dołożyliśmy takie jak pozostałe czyli 150x150, na zdjęciach kuchni widać to. Zainstalowanie takiego wymagało przesunięcia zlewozmywaka w róg kuchni.

Kuchnia jest bardzo naświetlona czasami nawet opuszczamy rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy budować Wrzosa,ale musimy oddać 5 m działki z boku na drogę,więc teraz nasza działka ma 20m szer.i Wrzos odpada.

A Południowa to domek marzeń i idealnie pasuje na naszą działkę:)

 

tomku_i_gosiu,super zmieniliście daszek nad wyjsciem do ogrodu,czy możecie podać jego wymiary?

 

A czy cos jeszcze zmienialiście,czy budowaliście Południową według projektu?

 

rafał_m,dzięki za fotki,masz ekstra domek;)

 

Nie pamietam wymiarow dachu wiem jakie wymiary ma taras bo ostatnio kafelkowalismy. Ma 5 na 3 ale dach wystaje ponad te 3 metry. Nic szczegolnego nie zmienialismy poza tym o czym napisala zona pare dni temu.

nie postawilismy scienki w garderobie, ale to szafa zabudujemy ( takie wjscie przez szafe)

Podloge w garazu i kotlowni 15 cm nizej zrobilismy, co tam jeszcze? w gornej lazience tylko jedna duza umywalka, acha drzwi z kolowni przesuniete tak zeby przejsc z boku samochodu, a nie wyjezdzac nim jak do kotlowni chcesz wejsc no i wiecej miejsca na pie, z kolei drzwi z wiatrolapu do garazu maksymalnie przesuniete do sciany zewnętrznej a zeby po zabudowie garderoby można bylo spokojnie powiesic w niej kurtke na wieszaku ( na projekcie brak proporcji i skali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze robilismy, ale nie wiesz czy pytasz o izolacje law czy fundamentow??

lawa praktycznie z kazdej strony. Czyli najpierw byl chudziak jakies 10 cm na nim papa, dopiero na to szlowane lawy a pozniej zaizolowane jakas masa (wewnatrz / zewnatrz), potem nam budowniczy wszytko zasypali ubili i wylali chuda wylewke. fundament z zewnatrz oczywiscie zaizolowany ta masa i fola kubelkowa. Na chuda wylewke folia stytyropian no i potem wlasciwa wylewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam świeży kosztorys dla millennium - rozpisane na 310tys, jak chcesz to prześlę na priv

 

TKM PISZESZ ZE TWOJ KOSZTORYS OPIEWA NA PONAD 300 TYS. TROCHE SIE ZMARTWILISMY BO TO JEST DUZO WIECEJ NIZ MY MAMY. PLANUJEMY WZIASC KREDYT NA 200 TYS ZL, 50 TO NASZ WKLAD WLASNY.

 

 

Pocieszę Cię jeszcze bardziej ;) Kosztorysant bankowy (przez nich wyznaczony) wyliczył budowę Południowej prawie na 380tys i bank radośnie chciał wydębić udokumentowanie grubo ponad 100tys wkładu własnego, chyba wyczaruję... :x

Po dłuuuuuugiej rozmowie zeszliśmyponiżej 300tys z uwzględnieniem budowy systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze robilismy, ale nie wiesz czy pytasz o izolacje law czy fundamentow??

lawa praktycznie z kazdej strony. Czyli najpierw byl chudziak jakies 10 cm na nim papa, dopiero na to szlowane lawy a pozniej zaizolowane jakas masa (wewnatrz / zewnatrz), potem nam budowniczy wszytko zasypali ubili i wylali chuda wylewke. fundament z zewnatrz oczywiscie zaizolowany ta masa i fola kubelkowa. Na chuda wylewke folia stytyropian no i potem wlasciwa wylewka.

 

dziękuję za odp., gdzieś po drodze wsiąkło mi kawałek tekstu. Pytałam o pozioma izolację ław fundamentowych, w końcu pojęłam decyzję, że będzie zastosowany Izobud WL i folia 1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam świeży kosztorys dla millennium - rozpisane na 310tys, jak chcesz to prześlę na priv

 

TKM PISZESZ ZE TWOJ KOSZTORYS OPIEWA NA PONAD 300 TYS. TROCHE SIE ZMARTWILISMY BO TO JEST DUZO WIECEJ NIZ MY MAMY. PLANUJEMY WZIASC KREDYT NA 200 TYS ZL, 50 TO NASZ WKLAD WLASNY.

 

 

Pocieszę Cię jeszcze bardziej ;) Kosztorysant bankowy (przez nich wyznaczony) wyliczył budowę Południowej prawie na 380tys i bank radośnie chciał wydębić udokumentowanie grubo ponad 100tys wkładu własnego, chyba wyczaruję... :x

Po dłuuuuuugiej rozmowie zeszliśmyponiżej 300tys z uwzględnieniem budowy systemem gospodarczym.

 

"południowcy" ja tez mam zrobiony kosztorys na kwotę 380 tys. (w tym działka i wkład własny) a kosztorys miał być stworzony na dom w stanie deweloperskim, ale jak widzę to chyba maja jakieś tabelki z danymi i tak lecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"południowcy" ja tez mam zrobiony kosztorys na kwotę 380 tys. (w tym działka i wkład własny) a kosztorys miał być stworzony na dom w stanie deweloperskim, ale jak widzę to chyba maja jakieś tabelki z danymi i tak lecą

 

Tyle że mi chcieli wcisnąć 380tys za sam dom bez działki.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam wielką prosbe do "poludniowców" a mianowicie jestem na etapie zalewania stropu ale iskierki a chcialbym miec taki daszek przed domem jak ma południowa, czy moglby ktos wkleic ewentualnie wyslac mi zdjecia czy skany z projektu poludniowa gdzie jest naniesiony daszek z przodu

wielkie dzia jesli ktos wysle lub wklei

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia wkleimy.

Masz rację okna dachowe zostały zmienione te od strony tarasu jak w projekcie 107 cm ( albo nawet w projekcie są mniejsze) natomiast te od strony wejscia 147 cm. Uwaga nad wejsciem jest kosz zadaszenia i żeby okno sie zmiescilo musi zostać bardzo wysoko umieszczone, w naszym wypadku wygląda to tak że okno sięga sufitu. Nadało to ciekawy wygląd wewnątrz holu i sypialni. Okno w kuchni zmienilismy również, dołożyliśmy takie jak pozostałe czyli 150x150, na zdjęciach kuchni widać to. Zainstalowanie takiego wymagało przesunięcia zlewozmywaka w róg kuchni.

Kuchnia jest bardzo naświetlona czasami nawet opuszczamy rolety.

 

Czekam na zdjęcia Waszego salonu z jadalnią razem i ujecie jadalni z kuchnią. bardzo dziękuję za poswięcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe pytanie - ile i jakich materiałów użyliście do murowania stanu zerowego?

 

W projekcie są bloczki 25x25x14 1236szt i 25x12x14 800szt. W sprzedaży standardowo są o wymiarach 14x24x38 lub 12x24x38, w dodatku co producent to z innego betonu od B6 do B15. Ile i których używaliście?

Jakby ktoś podał ile pozostałych materiałów poszło na zero (papa, styropian, kleje, siatki itd) będę wdzięczny i z góry ślicznie dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...