Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie wszystkich Południowców! Widzę że nasze grono się znacznie powiększyło. Dawno mnie tu nie było i nawet moje konto stało się nieaktywne i musiałam sobie nowe założyć. My w tym roku w kwietniu zaczęliśmy prace wykończeniowe które naprawdę wykańczają ;-)) Poniżej załączam link do mojej strony na fotosiku gdzie dodałam kilka najnowszych zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8e724fe676df8ecd.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem wyceny materiałow i uwaga, zdzwiwienie, jak w projekcie ytong i jego odpowiednk solbet, zgadnijciejaki rezultat ytong wyszedl 1500 zł taniej, cena nie uwzglednia transportu, normalnie bylem zaskoczony

 

moze mi ktos napisac jak wychodza siciany 2warstwowe, jak z przenikalnoscia cieplną,

 

nadal jestem zdania aby zrobic jednowarstową, jeszce nie uslyszalem ani nie przeczytalem nic co by mnie przekonalo do 2 warstwowej, ewentyalnie czym to ocieplic 15 cm styropianu czy welna?

myslalem tez o silce e24 albo e18, co wy o tym myslicie

a moze gazobeton 24 + styropian?

 

 

prosze o jakies rady i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą kilka zdjęć mojej POŁUDNIOWEJ znajdziecie na http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3603acd34c4fc9d2.html.

 

Proszę o odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie/ może Tomka i Gosię lub innych szczęśliwie mieszkających "POŁUDNIOWCÓW":

1. czy realizując więźbę dachową zgodnie z projektem nie zauważyliście ugięcia krokwi głównie w części poza ścianami szczytowymi w obrębie okapów / w środku budynku sa przecież rozpierane przez jętki , a poza ścianami szczytowymi juz nie/ - pytanie kieruję do inwestorów którzy już zrealizowali Południową i nie robili płatwi pośrednich. Mój dach kryty jest dachówką cementową.

 

2. Czy realizowaliście zgodnie z dokumentacją wieniec ukośny na ścianach szczytowych- jeśli nie to dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1968 odpowiadam na pytanie drugie - my robiliśmy wieniec ukośny na ścianach szczytowych. Chyba nawet można to zobaczyć na naszych zdjęciach na fotosiku. Link podałam dwa posty wyżej. Co do więźby to szczerze mówiąc nic takiego nie zauważyłam ale zwrócę na to uwagę przy najbliższej okazji i dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem wyceny materiałow i uwaga, zdzwiwienie, jak w projekcie ytong i jego odpowiednk solbet, zgadnijciejaki rezultat ytong wyszedl 1500 zł taniej, cena nie uwzglednia transportu, normalnie bylem zaskoczony

 

moze mi ktos napisac jak wychodza siciany 2warstwowe, jak z przenikalnoscia cieplną,

 

nadal jestem zdania aby zrobic jednowarstową, jeszce nie uslyszalem ani nie przeczytalem nic co by mnie przekonalo do 2 warstwowej, ewentyalnie czym to ocieplic 15 cm styropianu czy welna?

myslalem tez o silce e24 albo e18, co wy o tym myslicie

a moze gazobeton 24 + styropian?

 

 

prosze o jakies rady i podpowiedzi

 

My bydujemy z solbetu plus styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zamierzamy budować z Solbetu ale jeszcze nie wiem czym będziemy ocieplać ...nasz wykonawca też mówi,że styropianem, ale gdzie nie czytam w necie fachowcy piszą,że to nie jest dobre rozwiązanie ba ściana z solbetu "oddycha" a jak zakleimy ją styropianem to traci te właściwości a poza tym mogą też być jakieś problemy z kondensacją pary wodnej czy coś.......sama już nie wiem :cry: pierwszą zimę pewnie i tak pomieszkamy bez ocieplenia i zobaczymy jak będzie...według producenta ściana jednowarstwowa z Solbetu czy Ytonga nie wymaga docieplenia....zobaczymy :) Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenia w tej kwestii to proszę podzielcie się nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Południowcy!Proszę o pomoc!

Szukam ekipy do budowy domu Południowa i wczoraj otrzymałam kosztorys na stan surowy.

Przedstawia się następująco:

"wykonanie stanu surowego z pokryciem dachu(robocizna) 40.000 zł. ( w tym 12.000 zł. za wykonanie dachu z wykończeniem.-obejmuje takie prace jak:

etap1:ławy ,fundamenty,ocieplenie,kanalizacja,zalanie punktu zero;

etap2:mury parteru do stropu, kominy;

etap3:strop nad parterem;

etap4;mury na poddaszu tz.kolankowe, szczyty, kominy

etap5więźba dachowa

etap6;pokrycie dachu z wykończeniem

Zaznaczono ,że do wykonania stanu surowego budynku nie wchodzi:ścianki działowe,tarasy przyziemne,schody zewnętrzne i wewnętrzne oraz ,że do inwestora należy zabezpieczenie budowy w materiał na budowę,wodę ,prąd, sprzęt ciężki tj koparka, zagęszczarka

 

Co o tym sądzicie? Czy jest to dobra cena? Czy nie ma tutaj jakichś pułapek?

Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie jak u Was wygląda kuchnia? Nie mam jeszcze ściany pomiędzy kuchnią i łazienką na dole. Czy jak jest łazienka na dole zgodnie z projektem to cyz kuchnia nie jest za mała. Zastanawiam się czy kosztem łazienki na dole nie powiększyć kuchni. Zmiejszając np. łazienkę tak ażeby była tam tylko ubikacja + mała umywalka. Zyskuje sie przez to ok. 1 m na korzyść kuchni. Albo likwidujacja ubikacji przez co kuchnia staje sie jeszcze większa a ubikacje wcisnąć pod schody. Jeszcze jedno co myślicie o zamurowaniu przejścia pomiędzy kuchnią a salonem - kuchnia staje się bardziej ustawna a salon tymsamym też.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanie jak u Was wygląda kuchnia? Nie mam jeszcze ściany pomiędzy kuchnią i łazienką na dole. Czy jak jest łazienka na dole zgodnie z projektem to cyz kuchnia nie jest za mała. Zastanawiam się czy kosztem łazienki na dole nie powiększyć kuchni. Zmiejszając np. łazienkę tak ażeby była tam tylko ubikacja + mała umywalka. Zyskuje sie przez to ok. 1 m na korzyść kuchni. Albo likwidujacja ubikacji przez co kuchnia staje sie jeszcze większa a ubikacje wcisnąć pod schody. Jeszcze jedno co myślicie o zamurowaniu przejścia pomiędzy kuchnią a salonem - kuchnia staje się bardziej ustawna a salon tymsamym też.

Pozdrawiam

Witaj abakun

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytania, bo to rzecz indywidualnych przyzwyczajeń i gustu, a o gustach się podobno nie dyskutuje :D

Ja mogę tylko wyrazić swoje zdanie...jak dla mnie kuchnia jest wystarczająca, przecież obok jest duża jadalnia, a poza tym ja w kuchni nie zamierzam mieszkać tylko przygotowywać posiłki, teraz mam mniejszą kuchnię i z powodzeniem dwie osoby tam mogą swobodnie pracować więc jak dla mnie na pewno będzie ok, dodatkowa zaleta - mniej mebli do zabudowy,które dziś są naprawdę drogie, każdy dodatkowy metr to kupa kasy. Myślę,że likwidacja spiżarki to też nie najlepszy pomysł, pomyśl gdzie później będziesz trzymać mopy, odkurzacz itp., takie pomieszczenie zawsze się przydaje.

Zamurowanie przejścia pomiędzy salonem a kuchnią to jak dla mnie już całkiem "hardkorowy" :D pomysł, przecież cały urok parteru polega na tej ciekawie i praktycznie rozplanowanej przestrzeni kuchnia-jadalnia-salon; my nawet zlikwidowaliśmy ściankę między jadalnią a salonem, ale jak już mówiłam to rzecz gustu i każdy ma prawo robić jak chce w myśl zasady "wolność Tomku w swoim domku" czy jakoś tak :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj abakuan,

Naszą kuchnię użytkuję już od siedmiu miesięcy i nie zauważyłam żeby byla za mała. Zeby powiększyć przestrzeń dla dodatkowych szafek, zlikwidaowałam ten mały murek pomiędzy salonem a kuchnią ( pomiędzy oknem kuchennym a drzwiami tarasowymi ). Wymagalo to niestety przeliczenia stropu, bo opierał się on na tej ściance. Teraz wygląda to tak, że meble kuchenne "wchodzą" do jadalni. Wygląda to całkiem ciekawie, tym bardziej że meble te są w naturalnej fornirowanej okładzienie ( olcha barwiona na orzech ), a meble w salonie mają podobny kolor.Ponadto aby zyskać duży roboczy blat, zlew wcisnęłam w róg kuchni ( można to zobaczyć w moich poprzesdnich postach na wcześniejszych stronach).

Postaram się jeszcze wkleić lepsze zdjęcia ( mąż mnie ostatnio ochrzanił, że które wkleiłam są beznadziejne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i Piotr

Dzięki za odzew. Moja żona też mi to mówiła.

Powiem tak jak się chodzi po wybudowanym domu to człowiekowi nasuwają się różne koncepcje :roll:. Co by można było zmienić, ulepszyć przeprojektować. :p Tym bardziej że po wybudowaniu, pomieszczenia nabierają odpowiednich wymiarów, tym samym można skonformtować swoje wyobrażenia na podstawie projektu z rzeczywistością.

Dla przykładu poszerzyliśmy o 1m dom od strony garażu. W projekcie gabaryty wydawać by się mogło że są ok. Nieminiej jednak majac poszerzony garaz kotłownię i pomieszcenia u góry nie wyobrażam sobie jak mogły by być węższe o wymiarach projektowych - trochę ciasnowo. To samo tyczy się kuchni w projekcie niby wymiary ok ale w rzeczywistości wydaje mi się być ciasnawa. Z pewnością stan surowy ,brak tynków i wykończenia robi swoje - pomiejsza optycznie.

Z tego co czytam to dopiero zaczynacie przygodę z Południową. Napiszcie dlaczego akurat ten projekt was zainteresował i czy przewidujecie jakies korekty projektu. Fajnie powymieniac doświadczenia i przemyslenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tomek_i_gosia

Jak rozumiem kuchnię macie o wymiarach tak jak w projekcie.

Praktycznie meble kuchenne można umieścic na ścianie sąsiadującej z łazienką, na ścianie kominowej i cosik pod oknem. W Waszym przypadku to również na granicy kuchni i jadali - pod warunkiem że się o tym pomyslało w chwili wylewania stropów. Teraz jak stropy już są wylane to trudno burzyć ścianke nośną podtrzymującą strop.A gdzie posadowiliście lodówkę.

Poza tym to mam jeszcze parę pytań. Czy poszerzaliście wymiary budynku?

Co z łazienką na parterze. Wymiary tak jak w projekcie czy były jakieś kombinacje. Czy mieści się kabina i ubikacja a jeśli tak to czy mozna się w niej w niej jakoś poruszać.

Poza tym to jak się Wam mieszka w domku. Czy rzeczywiście jest funkcjonalny jak mogło by się wydawać. Czego Wam w nim brakuje i cobyście teraz patrząc z perspektyway czasu i użytkowania w nim inaczej zaprojektowali, zbudowali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj abakun,

 

my nasza kuchnie i lazienke uzytkowujemy juz 1,5 roku, i narazie jest ok ;-) w kuchni spokojnie mieszcze sie 2 osoby, blaty sa na wszystkich scianach wokol kuchni, rowniez w lazience miesci sie kabina, pralka, umywalki i wc, nie jest wielka ale poruszac sie da spokojnie, zreszta co nieco widac w albumie z naszej budowy, jak wygladaj umeblowane pomieszczenia, Pozdrawiam, Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie abakuan!

Pytasz , gdzie mamy lodowkę - otóż stoi własnie na miejscu tej ścianki, której my nie mamy, stanowiąc ciąg zabudowy kuchennej.

Co do dolnej lazienki - jest w zupełności wystarczająca. Stoi tam kwadratowa kabina "80", obok niej umywalka "50", naprzeciw ubikacja, abok niej pralka o głębokości 40 cm, tak aby drzwi kabiny mogły się spokojnie otworzyć.

Szczerze mówiąc korzystamy głownie z gónej łazienki, a ta dolna jest raczej dla gości.

Wymiary domu są takie jak w projekcie i jest ok.

Dokonaliśmy dosłownie kosmetycznych zmian: dodaliśmy okno dachowe w sypialni i garderobie, a w hollu na górze zrobiliśmy tylko jedno okno.

Widzialam na kilku zdjęciach u ludzi budujących południową, że zrezygnowali z okna dachowego w hollu - moim zdaniem niepotrzebnie. Okno to bardzo ladnie doświetla górny korytarz.

wiem,że ktoś zrezygnował ze schowka pod schodami robiąc drewniane ażurowe schody ( na pewno ladnie wyglądają ), ale schowek w domu jest potrzebny na np: odkurzacz, wiadro, mopa itp.

Dom jest wygodny i funkcjonalny tylko następny byłby parterowy...

Pozdrawiam i chętnie odpowiem na dalsze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja oglądałam ten dom wczoraj i na prawdę cieszę się bardzo, że widziałam go "na żywo". To co będę na pewno zmieniać: szersze schody wewn. i nie betonowe, likwidacja ścianki bądź skrócenie ścianki między jadalnia a salonem, poszerzenie tarasu,schody zewn zaokrąglone, drzwi przesuwane w łazience na dole, brak skrytki na wszystko postawie sobie ładny kufer:)). zostawię na pewno 2 okna w korytarzu, bo ładnie oswietlony jest.Aha scianę kolankową podnosimy o 1 bloczek.

Podpowiedzcie mi z czego robiliście dach. My myślimy o blachodachowce lub dachowce cementowej, ale tą nam odradzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i Piotr

Z tego co czytam to dopiero zaczynacie przygodę z Południową. Napiszcie dlaczego akurat ten projekt was zainteresował i czy przewidujecie jakies korekty projektu. Fajnie powymieniac doświadczenia i przemyslenia.

Pozdrawiam

 

Oglądaliśmy długo różne projekty, po jakimś czasie nawet już wszystkie wydawały nam się prawie takie same :D Szukaliśmy czegoś o prostej bryle i taniego w budowie, poza tym mamy działkę z wjazdem od południa....rozkład pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, zawsze chciałam mieć mieszkanie dwupoziomowe, domek jest dla nas w sam raz, plan na naszą działkę nie przewiduje garaży wolnostojących, kotłownię planujemy na opał stały....i tak stwierdziliśmy że POŁUDNIOWA spełniła te nasze oczekiwania, a poza tym poprostu nam się podoba i jak narazie wydaje mi się że jest w zasięgu naszych finansów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu !

My również budujemy Południową. Zainteresował mnie Twój opis tego domku. Jeżeli można zapytać,to co było przyczyną likwidacji okna w korytarzu na górze. Również się nad tym zastanawiam. Zamierzam dołożyć okno w sypialni i być może w tym pokoju ,który wychodzi na półnoć ,żeby go doświetlić. Obawiam się tylko czy likwidacja jednego okna na górze nie zaciemni zbytnio przedpokoju. Jeśli miałabyś jescze jakieś zdjęcia bardzo proszę na adres [email protected]. Aha, Czy korytarz dolny jest bardzo wąski.

Pozostali forumowicze! Czy możecie wypowiedzieć się w tych kwestiach?

Dziękuję i pozdrawiam. Kasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu!

Pisałam że zlikwidowaliśmy jedno okno w górnym holu, ale zapomniałam dodać, że to jedno jest większe niz w projekcie (70x147) i wystarczająco doświetla górę. Takie okno mamy też w sypialni od wschodniej strony i muszę załozyć na nie jakąś roletę, bo rano słoneczko budzi nas bardzo wcześnie

Co do korytarza na dole - nie obawiaj się, nie jest za wąski.

Rozwieję także dalsze obawy budujących Południową: salon i schody na górę też nie są za wąskie. Co do garażu to na razie nie mam zdania, bo w naszym samochód jeszcze nie stał - mamy tam na razie plac budowy.

 

Pozdrawiam Wszystkich bubujących Południową i życzę dużo cierpliwości i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...