Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miszaki

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Miło nam poinformować kolegów i koleżanki południowców, że 21 września na dobre dołączyliśmy do (mam nadzieję) przyszłych mieszkańców domu tego projektu.

 

Powiedzcie ile wam firma zaśpiewała za wybudowanie domku?? Jeszcze jedno pytanie czy będziemy mogli was odwiedziec jak będzie już stan surowy zamknięty?? Pozdrawiam[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się mogłem coś podpowiedzieć :) Teraz przed Wami o wiele trudniejszy etap, sztuka wyboru między marzeniami, finansami i możliwościami. U nas stan zamknięty stanowił ok 50% kosztów przed wprowadzeniem się, a teraz to i następne 100-200tys można by wpakować w dom ;) Pamiętajcie przy robieniu instalacji (szczególnie hydrauliki i kabli) aby wszystko dobrze przemyśleć, później ciężko zmienić i dopasować choćby meble czy sanitariaty.

 

ps. nie chce ktoś za mnie skończyć mojej elewacji? Zapał wraz ze zmianą pogody jakoś mi się skończył :D

 

wiem ze teraz najgorsze przed nami:) ale musimy sie streszczać bo rodzinka nam sie powiększy:) A to rozplanowanie hydrauliki i kabli to faktycznie ciężki orzech do zgryzienia bo mam ciągle inne pomysły:) Pozdrawiamy cieplutko w ten pochmurny, zimny dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do TMK...bo Ty jesteś z tym na bieżąco ...ile metrów kwadratowych elewacji ma południowa??

 

Nie wiem dokładnie :) Elewację robię sam i nie musiałem wyliczać pod czyjąś robociznę. Będzie tego około 160-165m2 już z odliczeniem okien. Jakby ktoś chciał sam kupować czy robić, to kleju idzie 25kg (worek) na 9 plastrów styro - warkocz dookoła i 6 placków na 1 płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z żoną również chcemy budować Południową i stąd moje dwa pytania (bardzo proszę o precyzyjne odpowiedzi :

- jaka jest wysokość domu (bo są rozbieżności z tego co szukałem w necie 8,1 - 8,5m) ?

- jaka jest wysokość ściany kolankowej ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z żoną również chcemy budować Południową i stąd moje dwa pytania (bardzo proszę o precyzyjne odpowiedzi :

- jaka jest wysokość domu (bo są rozbieżności z tego co szukałem w necie 8,1 - 8,5m) ?

- jaka jest wysokość ściany kolankowej ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Paweł

Witam,

to w zależności od faktycznej wysokości ściany kolankowej,

w projekcie ma ona około metra, u mnie została podniesiona o jeden pustak i wynosi obecnie około 130,

automatycznie wysokośc dachu jest podniesiona.

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witamy nowych znajomych!

A ja tak trochę odbiegnę od tematu :) dziś z mężem świętujemy 14 rocznicę ślubu :D To chyba dobra okazja żeby wkońcu zacząć realizować nasze marzenia? :wink: :roll:

Witamy, witamy!

Róże są piękne, bo kwiaty mają. Lecz są nietrwałe, bo przekwitają. A Wasza miłość niech się rozwija, niech trwa na wieki i nie przemija.

to tak parę dni z poślizgiem, bo ten net jakiś taki powolny!

na realizację marzeń zawsze jest dobry czas!

pozdrawiam mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
napiszcie mi czy w momencie adaptacji projektu musze powiedzieć projektantowi że chcę budowac z porothermu a nie z ytongu i np że chcę blachodachówkę?? Ile kosztuje adaptacja projektu?? Czy ktoś się interesował jaka jest różnica cenowa miedzy blachodachówką a dachówką ceramiczną (nie mówię o dachówce cementowej bo słyszałem że już po 2 latach powstaje na niej mech)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie 1makow9

adaptację można zrobic od 500zl, jakoś

materiał na budowę możesz zmienic w każdej chwili, zatwierdza kierbud

sorry, wywaliło mnie z fotosika, a na razie nie mam jak zrobic zdjęcia

schody są w miarę u mnie mają metr szerokości, ale chciałem na górze przedpokój powiększyc i trochę s... ( im więcej sufitu w przedpokoju na dole tym lepsze schody)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie 1makow9

adaptację można zrobic od 500zl, jakoś

materiał na budowę możesz zmienic w każdej chwili, zatwierdza kierbud

sorry, wywaliło mnie z fotosika, a na razie nie mam jak zrobic zdjęcia

schody są w miarę u mnie mają metr szerokości, ale chciałem na górze przedpokój powiększyc i trochę s... ( im więcej sufitu w przedpokoju na dole tym lepsze schody)

pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź. Metr szerokości to dosyć dobrze ale nie rozumiem im więcej sufitu w przedpokoju na dole tym lepsze schody. rozumiem że zmieniłeś troszkę schody i dlategop też cos ci się w nich nie podoba możesz napisac jakie zmiany wprowadziłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wprost za barierką stoją kartony, ta barierka przed kartonami byłaby dłuższa to masz mniejszą powierzchnię podłogi na górze (w większy sufit na dole) w zamian wygodniejsze schody :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj oficjalnie kończę budowę Południowej. Nadzór Budowlany wydał mi glejt (potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia o zakończeniu budowy), dzieki któremu będę mógł rozliczyć się z bankiem. Bilans budowy:

Czas trwania (od uzyskania pozwolenia na budowę) 1 rok i 10 miesięcy,

Koszt robót budowlanych (budowa, instalacje, roboty wykończeniowe, kocioł, stolarka, armatura, biały montaż) 332.000 zł

koszt przyłączy (wodociąg, kanalizacja, elektryczność) 5.200 zł,

Koszt zagospodarowania terenu (ogrodzenie, kostka) 24.000 zł,

Koszt zakupu działki + dokumentacja 28.000 zł.

Całość robót zleciłem jednej firmie (od fundamentów po malowanie i kafelki). Oddzielnie zlecałem kostkę i ogrodzenie. Systemem gospodarczym zrobiłem jedynie montaż sztachet - zajęło mi to połowę urlopu i wszystkie popołudnia we wrześniu (uuuf...).

Mieszkam w domu od dwóch miesięcy - wrażenia mimo pory roku tylko pozytywne (po opuszczeniu 50 m2 w bloku - bez żalu). Dom jest wygodny i funkcjonalny, przy tym powinien być tani w utrzymaniu. Przy paleniu owsem (300 zł/t) 100 kilogramów tego paliwa wystarcza na 5 dni (na zewnątrz śr. temp ok. 4 st.C w mieszkaniu ok. 22 st.C). Na razie dostrzegam dwa mankamenty tj. przedsionek (po zamontowaniu szafy wnękowej trudno się obrócić - a do grubasów nie należę), schody (meble tylko w paczkach, problem z wniesieniem materaca 140x200 ale to już za nami).

Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości.

Zdjęcia z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...