Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Schody są szerokości 95 cm, klatka schodowa ma szerokość 186. Wymiary spocznika 186 x 75 cm.

Ostatecznie klatki nie poszerzaliśmy aż tak bardzo, postanowiliśmy poszerzyć trochę hall, bo prawdę mówiąc ten w projekcie jest malutki. Jak przychodzą goście to przy dwóch osobach byłoby tłoczno. Dzięki poszerzeniu będzie przestronniej. Nie podam Ci teraz dokładnych wymiarów, choć gdzieś je tam mam, właśnie wróciliśmy z działki. Padamy, ale zrobiliśmy drogę. W poniedziałek będą mogły przyjechać te ....... bloczki. Zrobiliśmy też pseudofundament pod schody, ale o tym w poście na blogu, może jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam problem z wilgocią w pomieszczeniu pod schodami, w garażu i w wiatrołapie. Wilgoć na ścianę od dołu wchodzi gdy bardzo mocno pada deszcz i gdy jest bardzo gorąco? Jak myślicie od czego ta wilgoć w tych dwóch pomieszczeniach moze byc? Dom jest w srodku wytynkowany od 3 miesiecy. Pomieszczenie pod schodami dodatkowo oprocz tynku cemetowo-wapiennego ma juz gipsowkę. Reszta bedzie pozniej. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze izolacja jest dobrze zrobiona. pod bloczkami fundamentowymi i nad jest papa. Widać to na poniższym zdjęciu. Dziwne jest to, że dzieje się tak tylko w schowku pod schodami, w wiatrołapie i w garażu. Reszta jest suchutka. Co by tu zrobić, żeby pozbyć się tej wilgoci? :( Czy przed wylaniem posadzek w tym przypadku lepiej polozyc jest folię czy jednak papę pod styropian?

sciany1.jpg

sciany1.jpg

Edytowane przez ewkast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu zrobić, żeby pozbyć się tej wilgoci?

 

Ewkast - wietrzyć trzeba :) W wiartołapie nie ma w projekcie kratki, a pod schodami masz? Przy zalożonych drzwiach można dowiercić na dole skrzydła 4-5 otworów i zamontować tuleje jak w łazienkowych. Największe wątpliwości mam co do garażu. Może jeszcze ściany i posadzka trzyma wilgoć? Jak będzie sucho zagruntuj porządnie całość (jeśli jeszcze nie było smarowane). Przy deszczach nie zacina woda pod drzwi garażowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam ponownie forumowiczow. Widze ze ostatnio na forum spokojnie. Dalej nikt nie buduje w wielkopolsce???My wlasnie dostalismy pozwolenie na budowe, teraz tylko czekac na uprawomocnienie i do dziela. Prawdopodobnie ruszamy na poczatku wrzesnia. W tym roku planujemy tylko fundamenty postawic, w wiosna ciag dalszy. Poniewaz nie mamy mozliwosci zajac sie tym sami, przynajmniej narazie budowac nam bedzie firma. Postaram sie zalozyc dziennik budowy to powklejam zdjecia i opisze co i jak i za ile. Oczywiscie bez problemow sie nie obylo:) Miszaki szkoda ze zlikwidowaliscie waszego bloga lubilam tam zagladac i wyobrazac sobie ze moze ja tez tak kiedys bede miala:) Pozdrawiam cieplutko...

 

Ps. jak mam dodac link dziennika budowy zeby sie wyswietlal pod moim wpisem??

Edytowane przez AniaiMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Już wcześniej poszukiwałem budowniczych Południowej w Wielkopolsce.... Fajnie, że się "odnaleźliśmy" :)

Ja również dostałem pozwolenie na budowę. Będziemy się stawiać w Mrowinie k/Rokietnicy/Poznania. Chwilowo papiery wyprzedziły nas przed finansami (miłe zaskoczenie).

Proponuję stały kontakt, bo wspólnie można więcej i lepiej :)

Nasza Południowa powiększyła się o 1,5 metra od strony gospodarczej. Reszta zmian to drobna kosmetyka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Na forum cicho, a my powoli przygotowujemy się do zakończenia budowy na ten rok. Jeszcze tylko okna, ocieplenie dachu i będziemy zamykać kolejny etap.

Napiszcie jak Wam idzie. Pozdrowienia w ten chłodny wieczór!

 

Miszaki dlaczego nie macie dziennika chetnie bym poczytala jak wam idzie pokolei. Zdjecia super!!! Taka czysciutka ta wasza budowa. Sliczny dach. Jesli moge zapytac - ile tak mniej wiecej wyniosl was ten stan na zdjeciu??? Pozdrowionka i czekam na dalsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszaaki my właśnie jesteśmy naa takim samym etapie co wy tylko okien dachowych mi nie dowiezli na czas i fachowiec sobie pojechał dziś do domu - obiecał że jak bedą okienka to przyjedzie. chciałem wkleić zdjęcia ale nie wiem jak może zna ktoś jakiś adres gdzie mogę poczytać jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wkleić zdjęcia ale nie wiem jak może zna ktoś jakiś adres gdzie mogę poczytać jak to zrobić.
? 8 ikona na pasku jak piszesz odpowiedź.

 

albo np. http://imageshack.us/

Kiedyś opisałem metodę wklejania, teraz łatwiej - serwis jest już w polskiej wersji

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?112424-Fotodziennik-Po%C5%82udniowej-komentarze&p=3322664&viewfull=1#post3322664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...