Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po dłuższej przerwie! Apel Mariusza mnie zmobilizował do odezwania się :D

Mamy Silkę, mamy dachówkę, daliśmy projekt fachowcowi od co i wod-kan aby zrobił wycenę. Na koniec kwietnia lub początek maja wchodzi murarz. A przedtem oczywiście humus i geodeta.

Z ciekawości zapytam tych z Was którzy już kupowali stal. Czy faktycznie potrzeba aż tonę prętu gładkiego o średnicy 6 mm (bo tak jest podane w kosztorysie)?

I jeszcze zapytam czy wylewacie od razu chudy beton na fundamenty przez postawieniem ścian czy dopiero później, bo nam wykonawca wod.kan powiedział że lepiej później bo jemu łatwiej będzie rury pionu poprowadzić. A jak Wy robicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mamy wstepną decyzję kredytową. Teraz zbieramy jeszcze ostatnie papierki i mam nadzieję że w końcu napisze dramatyczny post: Gdzie tu kupic pustaki : ) Żartuję sobie bo cóż innego można zrobic.

Jednocześnie z poczatkiem kwietnia mają nam zatwierdzic projekt przyłacza wodnego. Swoją droga ciekawe że za kilka linijek można skasowac ok 1000 zł

Inna rzecz ze dzwoniłam pluszku do twojego fachowcai on stwierdził że zrobić moze (kwota taka sama) ale to tylko jesli nam na czasie nie zalezy, gdyz Zawiercie lubi się doczepić potem do pojedyńczych śrubek itd..

 

 

a tak z innej beczki to macie jakies fajne niedrogie pomysły na ogrodzenie?

chetnie posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz

ja za projekt placilem 500 zl - ale chodzilo o sama wode bez kanalizacji

 

co do ogrodzenia to ja mam 24 m szeroka dzialke i wykonwaca od domu zaoferowal sie ze on takze zrobi ogrodzenie od razu docelowe z siatki na betonowych slupkach - cos ala system Geberit za 64 zl za mb

i poniewaz takze on bedzie dom stawial to zobowial sie nie zniszczyc ogrodzenia podczas budowy - za ogrodzenie mam mu zaplacic dopiero po wybudowaniu domu

wiec tymczasowe ogrodzenia placu budowy mi odpadło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

U mnie cisza bo jakos mało czasu na wszystko, zalatwialem znowu kolejne umowy musze jeszcze ugadac sie z wykonawcą wod-kan CO (chcialem to sam zrobić ale z uwagi na bardzo szybko zblizajacy sie termin opuszczenia mieszkania nie moge sobie pozwolic na powolna zabawę, hehh szkoda, ale dam mu moj projekt wg ktorego wykona)

No widze mariusz ze zaczynasz 8) to gitnie, ja teraz odpompowuje wodę, ktora zostala po deszczach i sniegach ziemia osuszy sie no jazda. Zanim zaczniesz kopać sprawdz sobie pogode czy nie kroi sie jakis deszcz. jesli tak to warto zaczekac pare dni, znam to z autopsji...[/img]

Tomek

na te swięta nie dasz radę, ale chyba masz zamiar na następne się wprowadzić!? :wink:

no to słonko będziemy mieli i wieczorkiem na tarasie 8)

dawaj jakieś fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy wstepną decyzję kredytową. Teraz zbieramy jeszcze ostatnie papierki i mam nadzieję że w końcu napisze dramatyczny post: Gdzie tu kupic pustaki : ) Żartuję sobie bo cóż innego można zrobic.

Jednocześnie z poczatkiem kwietnia mają nam zatwierdzic projekt przyłacza wodnego. Swoją droga ciekawe że za kilka linijek można skasowac ok 1000 zł

Inna rzecz ze dzwoniłam pluszku do twojego fachowcai on stwierdził że zrobić moze (kwota taka sama) ale to tylko jesli nam na czasie nie zalezy, gdyz Zawiercie lubi się doczepić potem do pojedyńczych śrubek itd..

 

 

a tak z innej beczki to macie jakies fajne niedrogie pomysły na ogrodzenie?

chetnie posłucham

ja ogrodzenia od drogi mam jedynie 10metrów,

w tym mam furtkę, miejsce na kosz, szwkę prądową i wjazd 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojego wykonawce to chyba powinienem zatrudnic do opowiadania dziecku bajek

jak on pieknie potrafi opowiadac .....

 

a na razie to mam dol na 1,5 metra gleboki w ktorym ma byc studzienka wodociagowa a w ktorym mam 1,3 m podsiaknietej wody

 

zanim sie pojawi kopareczka to jeszcze musi geodeta dom wytyczyc

 

jakos wszystko sie przedluza i juz zona sie niecierpliwi

 

ehhhhh

ja postanowilem nie osiwiec podczas budowy , dlatego staram sie nie denerwowac i nie przejmowac opoznieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie! Apel Mariusza mnie zmobilizował do odezwania się :D

Mamy Silkę, mamy dachówkę, daliśmy projekt fachowcowi od co i wod-kan aby zrobił wycenę. Na koniec kwietnia lub początek maja wchodzi murarz. A przedtem oczywiście humus i geodeta.

Z ciekawości zapytam tych z Was którzy już kupowali stal. Czy faktycznie potrzeba aż tonę prętu gładkiego o średnicy 6 mm (bo tak jest podane w kosztorysie)?

I jeszcze zapytam czy wylewacie od razu chudy beton na fundamenty przez postawieniem ścian czy dopiero później, bo nam wykonawca wod.kan powiedział że lepiej później bo jemu łatwiej będzie rury pionu poprowadzić. A jak Wy robicie?

Pozdrawiam

co się martwisz mamy od razu schron :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac przez perspektywe ceny bloczka betonowego w DE i w PL

to jakos cena ichniego Porothermu wydaje sie niska

moze 1,59 euro było upustu ?

nie znam niemieckiego wiec na ich ebayu trudno mi bylo sie doszukac porothermu ale znalazlem bloczki Ytonga po 5 euro sztuka i gazeobton po 20 euro za 1 m2 - wiec jakos trudno mi uwierzyc by porotherm byl tanszy niz u nas

 

http://cgi.ebay.de/Gasbetonsteine-Porenbetonsteine-Porenbeton-Gasbeton_W0QQitemZ250099390681QQcategoryZ59032QQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac przez perspektywe ceny bloczka betonowego w DE i w PL

to jakos cena ichniego Porothermu wydaje sie niska

moze 1,59 euro było upustu ?

nie znam niemieckiego wiec na ich ebayu trudno mi bylo sie doszukac porothermu ale znalazlem bloczki Ytonga po 5 euro sztuka i gazeobton po 20 euro za 1 m2 - wiec jakos trudno mi uwierzyc by porotherm byl tanszy niz u nas

 

http://cgi.ebay.de/Gasbetonsteine-Porenbetonsteine-Porenbeton-Gasbeton_W0QQitemZ250099390681QQcategoryZ59032QQrdZ1QQcmdZViewItem

Byłem ze szwagrem który szprdechta po ichniemu

ta cena jest jeśli bierzesz całą paletę!

a możena jeszcze się targować, nie wspomnę że jeśli ktoś ma firmę w niemczech to może kupić z niższym vatem podobnie jak u nas

na razie myślę o fundamentach, ale jak się okaże że jest taniej niż silką

to ją wezmę, na razie z tego co piszecie to mnie cieszy że polskie ceny już mnie nie przerażają 8)

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...