Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc

Wiesz moje obmiary beda nie miarodajne poniewaz ja mam fendamenty pod szkody gornicze, ja mialem w sumie na caly dom ok 4 ton stali (fundamenty, stropy, wieniec na stropie, pod murłatę, na szczytową) a betonu ok 25m3

czy jakos tak

 

 

 

tomek_i_gosia Pamiętacie jeszcze ile naliczyliście metrów bieżących pod fundamenty? Ile Wam weszło stali na fundamenty i jeszcze jedno ile Wam poszło ton cementu.

gatek Powiem Ci że na początku też mieliśmy taki zamiar budować z keramzytu ale odradzili nam , podobno domy gdzieś tam popekały a po drugie transport od producenta z Bielska Białej by nas zabił

Jeśli chodzi o prace na budowie to powiem ze na razie to działka trawą mi zarasta :)) - czekam na pozwolenie . Zanim jednak zacznę budowę to musze zrobić drogę dojazdową do posesji a z tym to też horror. Posesja moja składa się z dwóch działek jednej właściwej gdzie będzie stał dom 900 m kw a druga to pas zieleni z przeznaczeniem na dojazd do poseji szerokości 5 m o długości 30 m Najpierw człowiek z uprawnieniami musiał zrobić mi projekt drogi za jedyne 2500 tys (potrzebny do wydania pozwolenia - chore)a potem musiałem równiez uzyskac pozwolenie nie tyle na droge co na budowę wjazdu/zjadu od głównej drogi. Czekałem na ok 1,5 m/ca a teraz jeszcze 7 dni czekać bo budowę można rozpoczać 7 dni od powiadomienia Powiatowego Inspektora Nadz. Budowlanego - już mnie cholera bierze. No ale w piątek będę mógł już zaczynać z użyciem sprzetu cięzkiego tzn. orać drogę i plantować działkę a jest co.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc

 

Ja poczatkowo zakladalem Porotherm 30 P+W i 10 cm styropianu, jednak sytuacja zmusila do 25 P+W i 15 cm styopianu na zakładkę 1/3. tzn 10 cm + 5cm, po to zeby poznosic mostki cieplne.

 

pozdr tomek

Tomek

widzę że w pisowni to ty mocny jesteś, ale fotek jak nie było nowych tak nie ma!

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Południowców. Cieszę sie że jest sporo osób które zdecycdowali się właśnie na ten projekt nie jestem więc osamotniony :)a tym samym można powymieniać doświadczenia.

Prawdę powiedziawszy to na początku nie dokońca byłem przekonany co do tego projektu nimniej jednak zaważył praktyczny punk widzenia.

Szukałem prostego projektu domku włanie o takiej powierzchni ok. 120 m kw bez żadnych udziwnień z dachem dwuspadowym o prostym i funkcjonalnym układzie pomieszczeń z kotłownią na węgiel tak żeby nie trzeba było podpiwniczać (to znowu koszty no i miejsce na chomnikowanie zbędnych rzeczy :) A Wy szanowni grupowicze czym kierowaliście sie wybierając ten projekt ??

Wydaje mi się żę dla dla 3 osobowej rodziny 120 m kw to nie jest wcale tak mało, a po drugie chodzi o koszty zarówno budowy jak i późniejszego wykończenia i utrzyamnia ( np.ogrzewanie). Nie mówiąc już o tym czy dzieko/ dzieci bedą chciały zostać w domu jak dorosną albo pujdą w świat a wtedy to na stare lata zostaje sie samemu w domu/molochu. Mam sąsiadów którzy wybudowali dom 250 m kw też 3 os. rodzina a pokoji tyle co w pensjonacie i co ... na poddasze wchodza od święta a ogrzewać muszą.

W razie czego jak by zaszła taka potrzeba to zawsze dom można rozbudować lub przerobić garaż na pokój i postawić blaszaka albo dobudować garaż wolnostojący. Co Wy na to ??

Mam pytanie z czego budujecie.Ja wybrałem z porotherm 25 PW + ocieplenie 10 lub 12 powiem szczerze że przy obecnych kłopotach z mat. był jeszcze dostępny. Przy obecnych cenach to i tak taniej ( o dziwo) wyjdzie niz z tradycyjnego MAXA 29 . Poroteherm 25 PW kupiłem po 8.86 brutto /szt. w sumie na m kw wchodzi 11 szt. a MAX koszt. dziś ok. 7 bruto a wchodzi 22szt/ m kw. czyli m kw porot. koszuje 97 zł a MAX-a 154 zł różnica połowa ceny

A zarówno porotherm 25 jak i MAX 29 trzeba ocieplić taką samą grubością styropianu. Ale się rozpisałem ...... sorki może to nikogo nie obchodzi

A tak poza tym to mam jeszcze jedno pytanie ile weszło wam stali na zbrojenia i ile naliczyliście metrów bieżących pod fundamenty ( ja 73 )? Pozdrawiam

Witaj

fajnie że nasze grono się powiększa :wink:

ja jeszcze nic nie mam na ściany, bo czekam na kredycik :-?

myślę o silce, jak dostanę

stali mi poszło około 28 pręcików fi12 (12metrowych)

fi 6 450metrów

na fundament

cement w zależności od grubości bloczków

myślę że około tony

ja mam troszkę pozmieniane :wink:

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja poczatkowo zakladalem Porotherm 30 P+W i 10 cm styropianu, jednak sytuacja zmusila do 25 P+W i 15 cm styopianu na zakładkę 1/3. tzn 10 cm + 5cm, po to zeby poznosic mostki cieplne.

 

pozdr tomek

Tomek

widzę że w pisowni to ty mocny jesteś, ale fotek jak nie było nowych tak nie ma!

pozdrawiam mariusz

 

 

:roll: beda beda aparat pojechal z zona na urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja poczatkowo zakladalem Porotherm 30 P+W i 10 cm styropianu, jednak sytuacja zmusila do 25 P+W i 15 cm styopianu na zakładkę 1/3. tzn 10 cm + 5cm, po to zeby poznosic mostki cieplne.

 

pozdr tomek

Tomek

widzę że w pisowni to ty mocny jesteś, ale fotek jak nie było nowych tak nie ma!

pozdrawiam mariusz

 

 

:roll: beda beda aparat pojechal z zona na urlop

a to co innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro zaczynamy :))

O 7.30 melduje się u mnie Fadroma i zaczynamy jazdę.

Równanie terenu pod drogę dojazdową oraz równie działki.

A potem wykopy pod media tzn. wodę i prąd bo gaz mam pod nosem.

Pytanie: Stosowaliście u siebie tzn. studnie wodomierzowe??

Pozdrawiam

Witaj

a co to takiego?

i do czego?

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro zaczynamy :))

O 7.30 melduje się u mnie Fadroma i zaczynamy jazdę.

Równanie terenu pod drogę dojazdową oraz równie działki.

A potem wykopy pod media tzn. wodę i prąd bo gaz mam pod nosem.

Pytanie: Stosowaliście u siebie tzn. studnie wodomierzowe??

Pozdrawiam

 

Ja mam u siebie studnie wodomierzowa, stosuje sie to na czas budowy( taki jest wymog) niestety podraza to koszt o jakies 1000 bo tyle kosztuje studzienka. W studzience jest najnormalniejszy na swiecie wodomierz. Panowie z przedsiebgiorstwa gospodarki wodnej twierdza ze jak sie prowadzi budowe inkasent musi odczytac licznik, a czasami jak nikogo nie ma to sam sobie na zewnatrz budynku zaglada w studzienke. wlasnie teraz ja likwiduje tzn wykopuje i przenosze licznik wraz z zaworami do domu, moge opchnąc studzienkę ;-) za rozsadna kaske, licznik najlepiej kupic z przedsiebiorstwa z homologacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii studzienek wodomierzowych. Musielismy zrobic coś takiego na czas budowy. Ale....... pan z wodociągów nie upierał się ze musi być betonowana, więć zbiliśmy cztery palety, na to trochę desek, dookoła poszedł strecz i stoi takie cudo. Koszt okolo 150 zl. Jedyny warunek do zimy musimy przenieśc wodomierz do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście czekam z niecierpliwością na opinie :wink:

Witaj Aga

właśnie widziałem twoje zdjęcia

powiem krótko PIęKNIE! :wink:

ja teraz nadrabiem zaległośći w budowie bo w lupcu firma mi wchodzi z robotą

a ma być stan zero skończony

a ja jeszcze piechem nie zasypałem i dopriro drenaż dziś robiłem

pozdrawiam maiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis pogode zaklinam, bo jutro ławy zalewamy. Jak znajde chwilke to fotki wstawię i od razu prośba. Piszcie jak rozwiązaliście schody.

Pisałąm kiedys że nasz wykonawca psioczy bo wysokie i krótkie, no i generalnie odradza betonowe. Kierownik budowy zaproponował przesunięcie scianek na poddaszu i zrobienie dodatkowego stopnia, zeby to zniwelowac. A ja juz sama nie wiem co myśleć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...