Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co tu tak cicho? :D

U nas przerwa. Murarze poszli na inna budowę. Nas czeka zasypywanie fundamentów. I moje wielkie zaskoczenie. Moja ekipa w ciągu 2 dni wmurowała mi 1660 bloczków. Gdyby nie to ze cały czas na tej budowie byłam to bym chyba nie uwierzyłą że tak można. Mają chłopaki powera. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc ludkowie

 

W koncu moge cos napisac, wlasnie konczymy tynkowanie wewnątrz naszej poludniowej, tzn jutro w sobote 21.07 bedzie juz powszystkim. Troszke podgonilem teraz z robotą woda, elektryka, okna, brama no i tynki. W pierwszych dniach sierpnia wchodzi pan L wchodzi i konczy ogrzewanie no i zaraz po tym wylewki jutro porobie zdjecia.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich! No i nie jest wcale tak łatwo. Okazało się że murarz zrobił za niską ścianę kolankową. :evil: Szedł w zaparte że jest dobrze - dopiero kierownik budowy zdołał go uświadomić że jest źle. Nas w ogóle nie chciał słuchać i wmawiał że jest zgodnie z projektem. No cóż, pomylić się rzecz ludzka ale trzeba umieć się przyznać do błędu. Teraz musi zrobić dodatkowy wieniec żeby wymiary się zgadzały. Oczywiście na swój koszt. Ale już nam zapowiedział wielce obrażony, że kończy z nami współpracę - dziwne prawda? - wydaje mi się że to raczej my mielibyśmy powód żeby tak powiedzieć. Trudno, takie jest życie. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy.

Chciałabym jeszcze zapytać czy faktycznie wieniec na ścianie kolankowej przechodzi potem górą na około ścian szczytowych? Bo tak powiedział nasz kierownik budowy. Przyglądałam się zdjęciom Rafała i nie widać tego dokładnie, ale chyba tak jest. Czy może ktoś z Was potwierdzić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku niestety na Twoich zdjęciach umieszczonych w necie nie widać tego. Chyba że ja oglądam nie te zdjęcia. Czy możesz mi napisać prostymi słowami (bo ja baba jestem :wink: ) czy wieniec ściany kolankowej przechodzi na ścianę szczytową w jednej płaszczyźnie czy idzie dodatkowo po skosie na ściany szczytowe? Czy tylko na samym szczycie jest, jak to napisałeś "nadmurowany pod kozioł" (i co to jest ten koziol).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Mariusz !!!

 

Zakładam LING 25 z podajnikiem. U mnie to jest tak: ja mam komin z prefabrykatow tak wiec wyczystka i otwor kominowy jest na okreslonych poziomach, ktore mozesz regolowac ilascia cegly podmurowanej pod kominem. Przed murowaniem komina sciagnalem sobie karte katalogowa pieca i kazalem wymurowac na wysokosc jak podaje karta katalogowa.

W poniedzialek lejemy wylewki, ogrzewanie juz jest!!!

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku niestety na Twoich zdjęciach umieszczonych w necie nie widać tego. Chyba że ja oglądam nie te zdjęcia. Czy możesz mi napisać prostymi słowami (bo ja baba jestem :wink: ) czy wieniec ściany kolankowej przechodzi na ścianę szczytową w jednej płaszczyźnie czy idzie dodatkowo po skosie na ściany szczytowe? Czy tylko na samym szczycie jest, jak to napisałeś "nadmurowany pod kozioł" (i co to jest ten koziol).

 

Pozdr

 

Aga podaj mi maila wysle ci to zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Pewnie tak, tak się pali, że wszyscy o forum zapomnieli

.

Mnie bardzo podoba się ten projekt i biorę go pod uwagę jako alternatywę do Domu za rogiem (kwestia kasy) jak również urody i dobrego rozkładu pomieszczeń Południowej.

 

Ponieważ jesteśmy dopiero na etapie załatwiania warunków przyłączy bardzo ciekawi mnie jak oceniacie koszt postawienia domku w stanie surowym zamkniętym (łącznie z dachem)?. Czy ktoś ma może akltualny kosztorys i mógłby go podesłać.

 

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

A my w końcu po przejściach z niesolidnym murarzem i poprawieniu wadliwego wieńca przez innego fachowca dotarliśmy wreszcie do stanu surowego otwartego. To znaczy prawie bo brakuje nam jeszcze ścianek działowych, schodów wewnętrznych i tarasu. Część z tych rzeczy chcemy zrobić jeszcze w tym roku oczywiście jeśli fundusze pozwolą bo już się prawie skończyły :cry: :D .

Efekty można obejrzeć tutaj: http://agaw79.fotosik.pl

 

Pozdrawiam wszystkich Południowców! Oby do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz

 

Ja w projekcie więźby nic nie zmieniałam. Mam tylko poszerzony budynek z dwóch stron o 0,5 m, więc do tego trzeba było dopasować więźbę. Wszystkim zajął się nasz cieśla i dekarz zarazem. On wszystko obliczył i złożył zamówienie na więźbę. Mam nadzieję że jest dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...